8 додатків на смартфон, які можуть перетворити вас на справжнього науковця

Думаєте дзвінки, листування та красиві фото – це всі можливості вашого смартфону? 

Насправді, він може перетворитися на справжню наукову лабораторію, де проводять спостереження, вивчають космос або прогнозують землетруси, інформує Фіртка з посиланням на УП. Життя.

Для цього вчені з усього світу розробляють різноманітні наукові додатки, в яких можна фіксувати цікаві природні явища та вивчати наукові теми.

Крім того, інформацію від користувачів інколи використовують під час справжніх дослідженнь. 

Якщо ви давно мріяли займатися наукою, Popular Science пропонує кілька таких додатків для занять на вашому смартфоні.

1. eBird

Якщо ви любите вивчати птахів та спостерігати за ними, то повинні завантажити додаток eBird, з яким працює Орнітологічна лабораторія Корнелла.

Цей додаток дозволяє виявляти і реєструвати спостереження за птахами, а також ділитися цими результатами з іншими користувачами, зокрема вченими, які наносять на карту популяції птахів по всій земній кулі.

Використовуйте інтерфейс, щоб визначити своє місце розташування і відзначити птахів, яких бачите поблизу. 

Додаток також допомагає ідентифікувати види птахів, надає дані про загальні спостереженнях в вашому регіоні та направляє до найближчих точок доступу.

А також сповіщає, коли з'являється можливість для потенційно рідкісного спостереження. 

Крім того, eBird працює в автономному режимі, безкоштовно його можна завантажити на пристрої Android і iOS.

2. Star Walk

Ця програма відображає нічне небо. 

Star Walk буде використовувати датчики на вашому пристрої, щоб з'ясувати, де ви знаходитеся, і які небесні об'єкти в полі зору вашої камери.

Він  також розповість трохи про зірки і планети, на які ви дивитеся.

У будь-який час в додатку можна знайти інформацію про нічне небо, та навіть відстежити Міжнародну космічну станцію.  

Загалом, в додатку можна знайти багато наукового контенту для вивчення.

Він безкоштовний для Android і iOS, якщо вам не заважає реклама. 

Для версії без реклами доведеться витратити 3 долари.

3. NASA Globe Observer

З цим додатком ви можете по-справжньому допомогти науковій спільноті. 

Оскільки спостереження користувачів NASA Globe Observer розглядаються під час реальних наукових досліджень. 

Ви можете використовувати додаток для збору інформації в трьох областях: хмарний покрив, рослинний покрив і місця проживання комарів. 

Щоб розмістити та надіслати інформацію в NASA, потрібно зробити фото та дотримуватися умов користування.

Скажімо, вам цікаво спостерігати за хмарами. За допомогою програми ви можете робити знімки неба, визначати типи пуху, які ви бачите, і зареєструвати своє місце розташування за допомогою GPS-датчиків телефону. 

Потім NASA зможе порівняти ваші записи з супутниковими знімками. Це дозволяє вченим краще скласти уявлення про погодні умови і системи, що неоціненно для майбутніх досліджень.

Додаток також безкоштовний для пристроїв Android і iOS.

4. MyShake

Встановивши цей додаток, ви можете допомогти у формуванні моделі прогнозування землетрусів.

Дослідники з Каліфорнійського університету з лабораторії Берклі розробити MyShake, щоб використовувати смартфони для створення глобальної картини сейсмічної активності. 

Ця програма використовує датчики телефону для збору даних, але робить це в фоновому режимі, не впливаючи на звичайну активність пристрою. 

Згодом дослідники можуть використовувати цю інформацію для поліпшення моделей землетрусів і вдосконалення систем прогнозування.

Сам додаток працює у фоновому режимі, реєструючи сейсмічну активність і виявляючи справжні підземні поштовхи.

Однак ви можете використовувати його не тільки для збору даних. 

MyShake також дозволяє переглядати останні сейсмічні рухи поблизу або в будь-якій точці світу, а також дає поради про те, що робити у випадку землетрусу. 

Безкоштовне використання додатку доступне для користувачів Android.

5. The Elements

За допомогою цього додатку можна детально вивчити всі елементи з таблиці Менделєєва, а також побачити як вони взаємодіють між собою. 

Додаток створив науковець Теодор Грей

Всі елементи в додатку відображаються у своїй фізичній формі за допомогою 3D-моделювання. 

Тут також можна прочитати детальну  інформацією про конкретний елемент, зокрема властивості, як його винайшли та як використовують сьогодні. 

Додаток перекладений на кілька мов, є можливість підібрати для себе комфортний варіант. 

Він доступний для системи iOS, але не безкоштовний – коштує дев'ять доларів.

6. AcceleratAR


Ви коли-небудь хотіли побудувати прискорювач елементарних частинок у власній кімнаті?

Цей додаток допоможе зробити це за допомогою доповненої реальності.

Він дає можливість камері телефону накладати цифрову графіку прискорювача елементарних частинок поверх фізичного світу. 

Це не зовсім Великий адронний коллайдер – але теж вражає.

Додаток розробити фізики з Інституту Кокрофта та Ліверпульського університету.

AcceleratAR можна безкоштовно завантажити на пристрої Android.

7. Wolfram Alpha

Цей додаток дає відповіді на складні наукові питання за кілька секунд. 

Програма може складати фізичні і хімічні формули, розповісти про властивості матеріалів та геологічні шари Землі, створити детальні карти зірок і багато іншого.

Цей інструмент також допоможе вирішити складні математичні рівняння, перетворити одиниці вимірювання і навіть отримати доступ до даних про погоду.

Додаток можна завантажити на пристрої Android і iOS, вартість – три долари. 

8. Science Journal

Додаток Google Science Journal – це своєріднрий цифровий щоденник для наукових досліджень.

Тут можна зберігати свої нотатки, фото та спостереження. 

Він надає інструменти для запису даних про умови навколо вас.

За допомогою датчиків телефону, в додатку також можна вимірювати світло, звук, атмосферний тиск і рух. 

Додаток – безкоштовний для Android і iOS.


02.06.2020 4770
Коментарі ()

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

490
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1089
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2320
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1267
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1832 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2861

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

603

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

683

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1600

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1584
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

405
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18311
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1271
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3609
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

980
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10736
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6532
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

1141
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

402
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

636
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

3256
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

958