8 березня Студентське Братство уже вдруге організує повернення Клари Цеткін та Рози Люксембург для «привітання» мешканок Івано-Франківська із Міжнародним жіночим днем.
Мета такого заходу, за словами організаторів, — донести людям інформацію про походження цього свята, яке, на думку активістів Студентського Братства для нас є чужим і нав’язаним.
«Оскільки, історію свята прийнято пов’язувати з німецькою комуністкою Кларою Цеткін, називаючи 8 березня днем народження жіночого пролетаріату, то на Вічевому майдані сама Клара Цеткін та її незмінна товаришка Роза Люксембург привітають всіх із днем жінок-трудівниць» — розповіли «Західному полюсу» у Студентському Братстві.
Ці дві революціонерки розкажуть чарівним мешканкам Івано-Франківська про історію походження свята, адже «наприкінці ХІХ століття в Західній Європі і в США 8 березня було днем громадських виступів повій». Нагадаємо, вперше цей день відмічався 1909 року в США з ініціативи Соціалістичної партії Америки як пролетарське феміністське свято День жінок-робітниць.
1977 року, за радянської ініціативи, отримав статус міжнародного дня за рішенням Організації Об’єднаних Націй. Повна назва: Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир. У всьому світі день став символом фемінізму й антисексизму, в Україні та країнах колишнього СРСР нині позбавлений будь-якого ідеологічного забарвлення.