5 помилок при заморожуванні продуктів

Іноді сучасні господині захоплюються заморожуванням продуктів і кидають до морозилки навіть те, що морозити не можна.

Тож ми вирішили розібрати п'ять найпоширеніших помилок при використанні морозильної камери. Впевнені, тепер ви ставитиметесь до заморожування набагато розсудливіше.

Переліміт завантаження

“Для родини, де полюбляють робити запаси, краще вибирати морозилку об’ємом близько 150 літрів. Якщо користуєтесь цим відсіком зрідка, вистачить 70 літрів”, — уточнили експерти магазину техніки Eldorado, куди ми звернулися за коментарем. Та ось що часто зустрічається у сучасних господарствах — так це вщент заповнена морозилка. 

Для нормальної роботи цієї частини холодильника між харчами має циркулювати повітря. Інакше всі смаколики попримерзають один до одного й утворять суцільну брилу. Доведеться виколупувати з льоду окремі продукти або ж вимикати та розморожувати холодильник Liebherr чи іншого бренду.

Заборонені продукти

Не всі харчові продукти зберігають поживні якості та товарний вигляд при мінусовій температурі, наприклад, молочка. Після заморожування йогурту чи сметани молочний жир відділяється від рідини, і страва стає непридатною для їжі. 

Також існує заборона на заморозку консервів: вони зіпсуються. Й сирим яйцям у морозилці не місце. Вони просто потріскаються.  

А от овочі, ягоди, фрукти, зелень чудово відчувають себе в арктичному холоді й зберігають у замороженому стані всі вітаміни. 

Неправильне пакування 

Для заморозки використовують спеціальні контейнери та зіп-пакети. Важливо, що пакування має підходити для використання у морозилці. Наприклад, чудовим пакунком є відерце від пломбіру. Поліетиленова та пластмасова тара придатна для заморожування смаколиків на нетривалий термін. 

Якщо плануєте відправити до морозильної камери щось більш як на пів року, використовуйте скляну тару. Зі склом потрібно поводитися обережно та правильно фасувати суміші у банки. Від різкого зниження температури скло може тріснути.      

Перевищення терміну придатності

Заморожені продукти зберігаються довго, але не вічно. Про це часто забувають господині. Адже заморожування також має певний термін придатності. 

Зокрема, вершкове масло придатне до споживання протягом року, як і заморожені овочі. Курятина безпечно зберігається близько 8-12 місяців, а риба — до пів року. Щоб не забутися, експерти рекомендують записувати дату заморозки на пакуванні незмивним маркером. 

Повторне заморожування

На більшості напівфабрикатів міститься напис: “Не заморожувати повторно”. І цим правилом не потрібно нехтуватися. Дієтологи відмічають, що після “відлиги” у продуктах з’являються бактерії та повторний холод їх не вбиває. Проте якщо дефростувати страви за технологією — у холодильнику, повторне заморожування не заборонене. Та зауважте, більшість овочів і фруктів м’якшають та стають водянистими після розморожування. Повторне заморожування ще більше зіпсує їхній стан.

Партнерський матеріал


18.03.2021 2084
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

884
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1571 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2350
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2176 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7515
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15229 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

282

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1014

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1078

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1864
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

260
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

638
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

881
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

895
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1933
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

982
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35129 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

235
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

463
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

603
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

930