5 плюсів відпочинку на морі

 

Постійна слабкість, апатія, депресія… Лікарі тільки розводять руками — начебто і не хворий, але і не здоровий. Це — типова картина синдрому хронічної втоми (СХУ). У такій ситуації гостро необхідний повноцінний відпочинок, і краще всього — біля моря.

 

П‘ять морських плюсів

  • Морські процедури в першу чергу діють на шкіру. Звідси інформація передається нервовій системі, яка тісно пов’язана з імунітетом. Тому купання зміцнює організм.
  • Під час перебування у моря кожна клітинка організму насичується йодом. У ньому гостро потребує щитовидна залоза — центр всіх залоз внутрішньої секреції, їх диригент. Щоб заспокоїти нервову систему, зменшити викид адреналіну, треба насамперед думати про свій організм.
  • Морською водою корисно полоскати горло, промивати носоглотку. Краще брати для цього воду в ранні ранкові години і подалі від берега — отпливайте на глибоководдя. Завдяки своєму йодистому складу і солоності вода в морі під впливом сонячних променів щодня самоочищається. Така природна дезінфекція краще будь-яких фільтрів. Так що кип‘ятити воду не потрібно, тим більше що при нагріванні розкладаються корисні для здоров’я мікроелементи.
  • Гарні для організму не тільки морські купання, але і просто прогулянки біля моря. Ходіть по мокрій гальці, по піску — така природна рефлексотерапія дуже допоможе втомленій нервовій системі.
  • Кожен з нас помічав, яке особливе повітря на краю моря — смачне, свіже, ароматне, особливо на сході або заході. В цей час воно найбільш цілюще — вдихайте його на повні груди! Для вечірніх і ранкових посиденьок, коли біля моря панує приємна прохолода, краще вибирати тихі, не надто освоєні місця на березі, де крізь воду видніються водорості.

Сім морів

Найсприятливіший час для відпочинку при СХВ — весна і осінь, коли немає спеки. Якщо ж відпустк випав на літо, намагайтеся вибрати місце, де сонце не дуже агресивне.

Куди саме їхати — питання індивідуальне. Багато страждають від алергії. Якщо до того ж є астма або хронічний бронхіт, найкраще вирушати в Крим, на Чорне море.

Чудово заспокоює нервову систему Балтика, де достатня кількість йоду у воді поєднується з помірним кліматом на узбережжі.

Навіть холодне Біле море, не дуже популярне як місце відпочинку, можна використовувати для оздоровлення, особливо тим, хто живе в північних широтах або погано
переносить спеку. На цих морях добре загартовуються, а це дуже благотворно при СХУ. Тільки треба дотримувати обережності: починати загартовування не в перший день в холодній воді, а ще вдома готуватися з допомогою контрастного душу і прохолодних обливань.

Хочете додатково до лікування нових вражень? Їдьте на Далекий Схід. Там не тільки чудові моря, але і гейзери з водою, які містять багато корисних мікроелементів.

Мертве і Червоне море, як надзвичайно солоні, особливо корисні тим, у кого СХУ протікає з різними шкірними проявами, астматичними нападами. У цих краях чимало місць, де під спостереженням медиків проводять добре організоване оздоровлення. У багатьох зарубіжних готелях-лікарнях можна отримати набір необхідних процедур: масаж з участю морської води і препаратів на основі водоростей, спеціальний душ, лікувальні ванни.

 

Тетяна Агушина, vkurse.ua


25.07.2012 2105 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

443

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

753 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717