5 плюсів відпочинку на морі

 

Постійна слабкість, апатія, депресія… Лікарі тільки розводять руками — начебто і не хворий, але і не здоровий. Це — типова картина синдрому хронічної втоми (СХУ). У такій ситуації гостро необхідний повноцінний відпочинок, і краще всього — біля моря.

 

П‘ять морських плюсів

  • Морські процедури в першу чергу діють на шкіру. Звідси інформація передається нервовій системі, яка тісно пов’язана з імунітетом. Тому купання зміцнює організм.
  • Під час перебування у моря кожна клітинка організму насичується йодом. У ньому гостро потребує щитовидна залоза — центр всіх залоз внутрішньої секреції, їх диригент. Щоб заспокоїти нервову систему, зменшити викид адреналіну, треба насамперед думати про свій організм.
  • Морською водою корисно полоскати горло, промивати носоглотку. Краще брати для цього воду в ранні ранкові години і подалі від берега — отпливайте на глибоководдя. Завдяки своєму йодистому складу і солоності вода в морі під впливом сонячних променів щодня самоочищається. Така природна дезінфекція краще будь-яких фільтрів. Так що кип‘ятити воду не потрібно, тим більше що при нагріванні розкладаються корисні для здоров’я мікроелементи.
  • Гарні для організму не тільки морські купання, але і просто прогулянки біля моря. Ходіть по мокрій гальці, по піску — така природна рефлексотерапія дуже допоможе втомленій нервовій системі.
  • Кожен з нас помічав, яке особливе повітря на краю моря — смачне, свіже, ароматне, особливо на сході або заході. В цей час воно найбільш цілюще — вдихайте його на повні груди! Для вечірніх і ранкових посиденьок, коли біля моря панує приємна прохолода, краще вибирати тихі, не надто освоєні місця на березі, де крізь воду видніються водорості.

Сім морів

Найсприятливіший час для відпочинку при СХВ — весна і осінь, коли немає спеки. Якщо ж відпустк випав на літо, намагайтеся вибрати місце, де сонце не дуже агресивне.

Куди саме їхати — питання індивідуальне. Багато страждають від алергії. Якщо до того ж є астма або хронічний бронхіт, найкраще вирушати в Крим, на Чорне море.

Чудово заспокоює нервову систему Балтика, де достатня кількість йоду у воді поєднується з помірним кліматом на узбережжі.

Навіть холодне Біле море, не дуже популярне як місце відпочинку, можна використовувати для оздоровлення, особливо тим, хто живе в північних широтах або погано
переносить спеку. На цих морях добре загартовуються, а це дуже благотворно при СХУ. Тільки треба дотримувати обережності: починати загартовування не в перший день в холодній воді, а ще вдома готуватися з допомогою контрастного душу і прохолодних обливань.

Хочете додатково до лікування нових вражень? Їдьте на Далекий Схід. Там не тільки чудові моря, але і гейзери з водою, які містять багато корисних мікроелементів.

Мертве і Червоне море, як надзвичайно солоні, особливо корисні тим, у кого СХУ протікає з різними шкірними проявами, астматичними нападами. У цих краях чимало місць, де під спостереженням медиків проводять добре організоване оздоровлення. У багатьох зарубіжних готелях-лікарнях можна отримати набір необхідних процедур: масаж з участю морської води і препаратів на основі водоростей, спеціальний душ, лікувальні ванни.

 

Тетяна Агушина, vkurse.ua


25.07.2012 2070 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

216
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1333
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3584
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2115

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

583

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4936
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691