5 плюсів відпочинку на морі

 

Постійна слабкість, апатія, депресія… Лікарі тільки розводять руками — начебто і не хворий, але і не здоровий. Це — типова картина синдрому хронічної втоми (СХУ). У такій ситуації гостро необхідний повноцінний відпочинок, і краще всього — біля моря.

 

П‘ять морських плюсів

  • Морські процедури в першу чергу діють на шкіру. Звідси інформація передається нервовій системі, яка тісно пов’язана з імунітетом. Тому купання зміцнює організм.
  • Під час перебування у моря кожна клітинка організму насичується йодом. У ньому гостро потребує щитовидна залоза — центр всіх залоз внутрішньої секреції, їх диригент. Щоб заспокоїти нервову систему, зменшити викид адреналіну, треба насамперед думати про свій організм.
  • Морською водою корисно полоскати горло, промивати носоглотку. Краще брати для цього воду в ранні ранкові години і подалі від берега — отпливайте на глибоководдя. Завдяки своєму йодистому складу і солоності вода в морі під впливом сонячних променів щодня самоочищається. Така природна дезінфекція краще будь-яких фільтрів. Так що кип‘ятити воду не потрібно, тим більше що при нагріванні розкладаються корисні для здоров’я мікроелементи.
  • Гарні для організму не тільки морські купання, але і просто прогулянки біля моря. Ходіть по мокрій гальці, по піску — така природна рефлексотерапія дуже допоможе втомленій нервовій системі.
  • Кожен з нас помічав, яке особливе повітря на краю моря — смачне, свіже, ароматне, особливо на сході або заході. В цей час воно найбільш цілюще — вдихайте його на повні груди! Для вечірніх і ранкових посиденьок, коли біля моря панує приємна прохолода, краще вибирати тихі, не надто освоєні місця на березі, де крізь воду видніються водорості.

Сім морів

Найсприятливіший час для відпочинку при СХВ — весна і осінь, коли немає спеки. Якщо ж відпустк випав на літо, намагайтеся вибрати місце, де сонце не дуже агресивне.

Куди саме їхати — питання індивідуальне. Багато страждають від алергії. Якщо до того ж є астма або хронічний бронхіт, найкраще вирушати в Крим, на Чорне море.

Чудово заспокоює нервову систему Балтика, де достатня кількість йоду у воді поєднується з помірним кліматом на узбережжі.

Навіть холодне Біле море, не дуже популярне як місце відпочинку, можна використовувати для оздоровлення, особливо тим, хто живе в північних широтах або погано
переносить спеку. На цих морях добре загартовуються, а це дуже благотворно при СХУ. Тільки треба дотримувати обережності: починати загартовування не в перший день в холодній воді, а ще вдома готуватися з допомогою контрастного душу і прохолодних обливань.

Хочете додатково до лікування нових вражень? Їдьте на Далекий Схід. Там не тільки чудові моря, але і гейзери з водою, які містять багато корисних мікроелементів.

Мертве і Червоне море, як надзвичайно солоні, особливо корисні тим, у кого СХУ протікає з різними шкірними проявами, астматичними нападами. У цих краях чимало місць, де під спостереженням медиків проводять добре організоване оздоровлення. У багатьох зарубіжних готелях-лікарнях можна отримати набір необхідних процедур: масаж з участю морської води і препаратів на основі водоростей, спеціальний душ, лікувальні ванни.

 

Тетяна Агушина, vkurse.ua


25.07.2012 2133 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

458
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580