5 місць світу, які варто відвідати, поки їх не зруйнував клімат

 

/data/blog/108283/1b2b17721cb4d8eafeaacb27b8290fcd.jpg
 
 
31 об'єкт всесвітньої спадщини у небезпеці і може бути серйозно пошкоджений в результаті зміни клімату.

Про це йдеться у новій доповіді ЮНЕСКО.

Ось п'ять знакових пам'яток, які варто відвідати, бо у перспективі людство може їх втратити.

Галапагоські острови, Еквадор

Архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин, в тому числі черепах, морських ігуан, морських левів і навіть пінгвінів!

На жаль, система погоди відомий як Ель-Ніньо (коливання температури поверхневого шару води в екваторіальній частині Тихого океану, що має помітний вплив на клімат) порушує їх життєдіяльність.

Галапагоські острови – архіпелаг біля берегів Еквадору – батьківщина багатьох видів тварин. Фото histori.rusin.org.ua

"Ель-Ніньо впливає на всю харчову мережу, знижує доступність фітопланктону та ріст водоростей, змушуючи невеликих риб і безхребетних мігрувати", – говориться в доповіді ООН.

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору, який назавжди змінив наш погляд на світ природи.

Острови є не тільки красивим місцем відпочинку – вони частина важливої і крихкої екосистеми.

Саме після відвідин Галапагоських островів, Чарльз Дарвін почав озвучувати свою теорію природного відбору. Фото KKulikov/Depositphotos

Єллоустонський національний парк, США

Це перший національний парк у світі. Рішення про його заснування підписав американський президент Уліс Грант у 1872 році.

Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону, повболівати за його гейзери та побачити зубрів і лосів у природному середовищі.

На жаль, згідно з доповіддю ООН, Єллоустонський парк – свічка, яка горить з обох кінців.

Єллоустонський національний парк - перший національний парк у світі. Фото pedro2009/Depositphotos

З одного боку, потепління температури викликають коротші зими, а це означає менше снігопаду для поповнення води в річках, озерах та болотах.

З іншого, тривалий пожежонебезпечний сезон протягом літніх місяців.

Яскраві ліси Єллоустону можуть замінити сухі чагарники.

Люди з усього світу приїжджають, щоб побачити приголомшливі пейзажі Єллоустону та повболівати за його гейзери. Фото f11photo/Depositphotos

Статуя Свободи, США

Протягом багатьох поколінь іммігрантів, вона була маяком надії і давала світло тим, хто хотів бути вільним.

Зараз гігантський мідний символ Америки знаходиться у серйозній небезпеці.

"Через підвищення рівня моря та вкрай низьку висоту острова статуя дуже вразлива до бурь", – йдеться в доповіді.

Статуя Свободи стала дуже вразлива до бурь. Фото lucidwaters/Depositphotos

Стоунхендж, Великобританія

Він був побудований тисячі років тому. Деякі з його каменів були переміщені на 200 миль, тоді коли колесо ще навіть не винайшли.

Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів.

Зміна клімату, в поєднанні з насиченістю туристичного пішохідного руху, може поставити під загрозу структурну цілісність найвідомішого стародавнього пам'ятника в світі.

"Занепокоєння щодо Стоунхенджа збільшує кількість опадів та повеней, що можуть призвести до пошкодження через яроутворення і більш вологих умов", – йдеться у доповіді ООН.

Щороку Стоунхендж приймає понад 1 мільйон відвідувачів. Фото vencav/Depositphotos

Венеція, Італія

Це місто тоне вже давно, але підвищення рівня моря хоже втопити його ще швидше.

"Повінь, особливі високі припливи та шторми завжди були проблемою для Венеції. Але тепер, коли рівень моря піднімається, проблема стає набагато більш серйозною", – йдеться в доповіді.

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році, тож шлюзи повинні залишатися закритими довше і довше, що може привести до погіршення забруднення застійної води.

Повінь у Венеції може привести до пошкодження будівель, як це було у 1966 році. Фото Maridav/Depositphotos

Венеція є одним з найпопулярніших в світі туристичних напрямків, і місто багато в чому залежить від туристів.

Якщо туристи перестануть приїжджати через пошкоджених будівель або нестабільних конструкцій, економічний вплив на місто буде носити масовий характер.

 

Українська правда


05.06.2016 1734 0
Коментарі (0)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1025
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2621 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2193
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3051
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2653
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2371 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

498

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

501

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

996

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2232
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

695
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1963
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2059
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

236
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

847
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5546
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7412
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1425
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

701
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1076 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1579 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1440