5 депутатів Івано-Франківської міськради можуть позбутись мандатів (інфографіка)

За підсумками 2017 року п’ять депутатів Івано-Франківської міськради можуть бути відкликані за відсутність на сесіях та засіданнях комісій. Найбільше минулого року прогулювали Петро Гавриш та Андрій Грималюк зі “Свободи”, екс-УКРОПівець Ігор Саварин, керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк та колишній міський голова Віктор Анушкевичус.

 

Депутат місцевої ради, який пропустив за рік понад половину сесійних засідань ради чи половину засідань постійних депутатських комісій може бути відкликаний. Про це йдеться у ч. 5 ст. 20 Закону України “Про статуст депутатів місцевих рад”.

 

Хто прогулює сесії міськради?

У 2017 році Івано-Франківська міськрада провела 11 засідань. Понад 50% засідань пропустили два депутати – Петро Гавриш та Андрій Грималюк.

7 з 11 засідань пропустив “свободівець” Петро Гавриш. У 2017 році Гавриш відзначився судовими процесами проти АТОвця Олексія Замкового. У 2016 році під час слухань стосовно масштабної забудови вулиці Макогона, за яку агітував Гавриш та вся фракція ВО “Свобода”, стався конфлікт. Тоді між Замковим, якого підтримала місцева громада та Гавришем сталась бійка – Замковий відреагував на образливі вигуки Гавриша ляпасом в сторону депутата. Натомість депутат намагався копнути АТОвця, проте громада його відтягнула. На судовому засідання Замкового обвинувачують у завданні “побоїв без тілесних ушкоджень”.

 

Ще один представник фракції “Свободи” у міськраді Андрій Грималюк пропустив 6 із 11-ти сесійних засідань. У відповіді на запит міськрада вказала, що 5 засідань пропущено у зв’язку із тривалою поїздкою закордон.

 

“Кілька засідань сесії міської ради пропустив, бо був за кордоном – підтягував знання англійської мови. Якщо я колись і пропускаю сесійні засідання, то завжди є на то поважна причина, наприклад у 2013-2014тих роках пропускав через активну участь у Революції гідності, а потім поїхав в Айдар”, – коментує Грималюк свою відсутність на сесіях.

 

Майже половину засідань сесії міськради пропустила керівниця фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич. Депутатки не було на 5-ти засіданнях. Кулинич живе та працює у Львові. Вона очолює департамент економічного розвитку Львівської міської ради.

По 4 засідання пропустили депутати від УКРОПу Володимир Олійник, та  Сергій Гаєвський, екс-УКРОПівець Ігор Саварин, представник БПП “Солідарність” Микола Ковальчук та Петро Гречанюк з “Самопомочі”. По 3 сесійних засідання з 11-ти пропустили Володимир Балагура, Володимир Кушнір з БПП “Солідарність” та Дмитро Чміль з УКРОПу.

 

Чому депутати не виконують своїх обов’язків?

Два депутати міськради не були на жодному засіданні комісії, чим паралізували її роботу.

“Свободівець” Андрій Грималюк, окрім сесій, прогулював ще й засідання комісії з питань регламенту та депутатської діяльності. З 4-х засідань комісії, що були протягом року депутат не був на жодному.

 

Ту ж комісію жодного раду не відвідав позафракційний депутат Ігор Саварин. У березні 2017 року Саварина виключили з фракції УКРОП за голосування всупереч рішенням фракції. На телефонні дзвінки журналіста Центру Політичних Студій Саварин так і не відповів.

 

Варто зазначити, що комісія з питань регламенту та депутатської діяльності налічує 4-х депутатів. Два з них не були присутні на жодному засіданні за рік. За відсутності кворуму виходить, що комісія рік була бездіяльною. У межах повноважень комісії стоїть контроль за відповідністю рішень ради до чинного законодавства, Конституції України, питання депутатської етики та захист прав людини.

 

Голова комісії Галина Куницька підтвердила інформацію про те, що Грималюк та Саварин були відсутні на засіданнях комісії. Зазначила, що Андрій Грималюк був відсутній у зв’язку із відрядженням закордон. Стосовно причин відсутності Саварина голова комісії інформації не має.

 

“Секретаріат повідомляв про засідання комісії усіх її членів. Нас на засіданнях було двоє, але рішення приймати ми не могли, бо, згідно регламенту, комісія приймає рішення більшістю голосів. Вона є чинна, правомірна, але оскільки не було кворуму, то ми виносили лише пропозиції на сесії, а не приймали рішення комісії”, – коментує Галина Куницька.

 

Її колега по комісії Ігор Корсун теж підтвердив відсутність двох колег на засіданнях комісії.

 

“Відповідь очевидна – раз нема кворуму, то засідання комісії не відбувались як такі. Питання ми розглядали, але рішення не приймались через відсутність кворуму”, – зазначає Корсун.

 

5 із 6-ти засідань комісії з питань житлово-комунального господарства пропустив колишній міський голова, а нині депутат міськради від УНП Віктор Анушкевичус.

 

“Я дуже часто буваю закордоном. Тричі, коли проводились комісії я був якраз у відрядженнях закордоном, один раз я хворів і за ще один раз не можу вам сказати – просто не пригадаю. Але є така ситуація, що повідомляють пізно – є порушення регламенту з повідомленням про час і місце засідання і з наданням матеріалів, які будуть розглядатись. По комісіях мені телефонували “сьогодні на післязавтра”, а у мене вже були квитки на руках і потрібно було їхати у відрядження”, – зазначає Віктор Анушкевичус.

Екс-мер в комісію потрапив лише в кінці 2016 року – понад рік, за його словами, намагався потрапити до бюджетної комісії, але там він “не був потрібен”.

 

Трохи менше засідань тієї ж комісії пропустив керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк. Депутат прогуляв 4 із 6-ти засідань.

 

“Так сталось, що на час засідань комісії я був у відрядженнях, тому і не відвідував”, – пояснює депутат.

 

Секретар комісії з питань бюджету Петро Гавриш прогулював не лише сесії. Попри важливі функції у своїй комісії він пропустив 6 із 11-ти засідань. Як і Саварин, Петро Гавриш на телефонні дзвінки журналістів не відповідав.

 

Бюджетна комісія налічує у своєму складі 8 депутатів. 5 із них – представляють ВО “Свобода”. Слід зауважити, що членами бюджетної комісії хотіли стати керівник фракції УКРОПу Володимир Олійник, депутат від УНП Віктор Анушкевичус та голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич. Їх заяви на участь у роботі комісії не набрали достатню кількість голосів на сесіях, оскільки більшість у міській раді склали фракції ВО “Свобода”, БПП “Солідарність” та ВО “Батьківщина” які не підтримують дані заяви. Наразі Олійник та Кулинич не є членами жодної комісії.

Депутати від “Об’єднання “Самопоміч” Петро Гречанюк та Олександра Федорук пропустили по 2 з 5-ти засідань своїх комісій. Гречанюк є членом комісії з питань житлово-комунального господарства а Федорук в комісії з питань гуманітарної політики. 2 з 6-ти засідань комісії з питань ЖКГ пропустив УКРОПівець Мстислав Тарас – це 33% прогулів, по 3 з 11-ти засідань комісії з питань бюджету пропустили Володимир Кушнір з БПП та Мар’ян Вагилевич зі “Свободи” – 27%. По 2 із 8-ми засідань комісії з питань містобудування та земельних відносин пропустили Володимир Балагура та Володимир Фецич з БПП – 25% пропущених засідань.

 

Відповідальні депутати Івано-Франківської міськради

Попри велику кількість “прогульників”, є у рядах депутатів міськради і відповідальні депутати. 11 обранців були присутніми на усіх 11-ти сесійних засіданнях ради у 2017 році.

18 депутатів міськради відвідали усі засідання постійних депутатських комісій у роботі яких беруть участь.

Нагадаємо, що ГО “Центр Політичних Студій” здійснює громадську атестацію депутатів місцевих рад в Івано-Франківській області.

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

 

Автори: Віталій Світлик, Михайло Джогола


Коментарі (0)

19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

565
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

2794 12
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

2527
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

6678 7
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

2975
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

2558

Привиди стали  головними героями книжок та фільмів. Враховуючи, що привидом вважають душу померлої людини, то цікаво дізнатись  християнське бачення цього феномену  і знайти згадки про це у Біблії.

370

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

1176

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

2277

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

3085
23.10.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

17027
17.10.2024

Інфляція на споживчому ринку у вересні 2024 року порівняно із серпнем, як на Прикарпатті, так і в Україні становила 1,5%, з початку року — 7,2% та 6,5% відповідно.  

637
11.10.2024

Загалом господарства Прикарпаття зібрали понад 65 тисяч тонн зернових і зернобобових культур з площі 109 тисяч га.  

911
23.10.2024

Після початку повномасштабної війни з росією капеланська служба стала невіддільною частиною Збройних Сил України.  

253
18.10.2024

В Україні набув чинності закон "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій" № 3894-IX, який передбачає припинення діяльності на території України релігійних організацій, пов’язаних з Російською православною церквою.    

685
15.10.2024

Більшість українців — 61% — підтримують ідею, щоб в Україні існувала лише одна Православна церква.  

2035
10.10.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

34568
21.10.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

27346 1
25.10.2024

У Східному регіоні частки тих, хто з цим хоче, і тих, хто не хоче перемовин, статистично значуще не відрізняються від інших регіонів (відповідно 39% і 43%).  

140
22.10.2024

В органах прокуратури може бути в три рази більше осіб з інвалідністю, ніж в середньому серед населення, а серед начальників – 38%.

365
19.10.2024

Очікують на покращення діяльності — 9% мешканців заходу. Про погіршення діяльності сказали 6% мешканців західних регіонів.  

456
16.10.2024

Президент Володимир Зеленський у Верховній Раді представив план перемоги.  

2195