5 депутатів Івано-Франківської міськради можуть позбутись мандатів (інфографіка)

За підсумками 2017 року п’ять депутатів Івано-Франківської міськради можуть бути відкликані за відсутність на сесіях та засіданнях комісій. Найбільше минулого року прогулювали Петро Гавриш та Андрій Грималюк зі “Свободи”, екс-УКРОПівець Ігор Саварин, керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк та колишній міський голова Віктор Анушкевичус.

 

Депутат місцевої ради, який пропустив за рік понад половину сесійних засідань ради чи половину засідань постійних депутатських комісій може бути відкликаний. Про це йдеться у ч. 5 ст. 20 Закону України “Про статуст депутатів місцевих рад”.

 

Хто прогулює сесії міськради?

У 2017 році Івано-Франківська міськрада провела 11 засідань. Понад 50% засідань пропустили два депутати – Петро Гавриш та Андрій Грималюк.

7 з 11 засідань пропустив “свободівець” Петро Гавриш. У 2017 році Гавриш відзначився судовими процесами проти АТОвця Олексія Замкового. У 2016 році під час слухань стосовно масштабної забудови вулиці Макогона, за яку агітував Гавриш та вся фракція ВО “Свобода”, стався конфлікт. Тоді між Замковим, якого підтримала місцева громада та Гавришем сталась бійка – Замковий відреагував на образливі вигуки Гавриша ляпасом в сторону депутата. Натомість депутат намагався копнути АТОвця, проте громада його відтягнула. На судовому засідання Замкового обвинувачують у завданні “побоїв без тілесних ушкоджень”.

 

Ще один представник фракції “Свободи” у міськраді Андрій Грималюк пропустив 6 із 11-ти сесійних засідань. У відповіді на запит міськрада вказала, що 5 засідань пропущено у зв’язку із тривалою поїздкою закордон.

 

“Кілька засідань сесії міської ради пропустив, бо був за кордоном – підтягував знання англійської мови. Якщо я колись і пропускаю сесійні засідання, то завжди є на то поважна причина, наприклад у 2013-2014тих роках пропускав через активну участь у Революції гідності, а потім поїхав в Айдар”, – коментує Грималюк свою відсутність на сесіях.

 

Майже половину засідань сесії міськради пропустила керівниця фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич. Депутатки не було на 5-ти засіданнях. Кулинич живе та працює у Львові. Вона очолює департамент економічного розвитку Львівської міської ради.

По 4 засідання пропустили депутати від УКРОПу Володимир Олійник, та  Сергій Гаєвський, екс-УКРОПівець Ігор Саварин, представник БПП “Солідарність” Микола Ковальчук та Петро Гречанюк з “Самопомочі”. По 3 сесійних засідання з 11-ти пропустили Володимир Балагура, Володимир Кушнір з БПП “Солідарність” та Дмитро Чміль з УКРОПу.

 

Чому депутати не виконують своїх обов’язків?

Два депутати міськради не були на жодному засіданні комісії, чим паралізували її роботу.

“Свободівець” Андрій Грималюк, окрім сесій, прогулював ще й засідання комісії з питань регламенту та депутатської діяльності. З 4-х засідань комісії, що були протягом року депутат не був на жодному.

 

Ту ж комісію жодного раду не відвідав позафракційний депутат Ігор Саварин. У березні 2017 року Саварина виключили з фракції УКРОП за голосування всупереч рішенням фракції. На телефонні дзвінки журналіста Центру Політичних Студій Саварин так і не відповів.

 

Варто зазначити, що комісія з питань регламенту та депутатської діяльності налічує 4-х депутатів. Два з них не були присутні на жодному засіданні за рік. За відсутності кворуму виходить, що комісія рік була бездіяльною. У межах повноважень комісії стоїть контроль за відповідністю рішень ради до чинного законодавства, Конституції України, питання депутатської етики та захист прав людини.

 

Голова комісії Галина Куницька підтвердила інформацію про те, що Грималюк та Саварин були відсутні на засіданнях комісії. Зазначила, що Андрій Грималюк був відсутній у зв’язку із відрядженням закордон. Стосовно причин відсутності Саварина голова комісії інформації не має.

 

“Секретаріат повідомляв про засідання комісії усіх її членів. Нас на засіданнях було двоє, але рішення приймати ми не могли, бо, згідно регламенту, комісія приймає рішення більшістю голосів. Вона є чинна, правомірна, але оскільки не було кворуму, то ми виносили лише пропозиції на сесії, а не приймали рішення комісії”, – коментує Галина Куницька.

 

Її колега по комісії Ігор Корсун теж підтвердив відсутність двох колег на засіданнях комісії.

 

“Відповідь очевидна – раз нема кворуму, то засідання комісії не відбувались як такі. Питання ми розглядали, але рішення не приймались через відсутність кворуму”, – зазначає Корсун.

 

5 із 6-ти засідань комісії з питань житлово-комунального господарства пропустив колишній міський голова, а нині депутат міськради від УНП Віктор Анушкевичус.

 

“Я дуже часто буваю закордоном. Тричі, коли проводились комісії я був якраз у відрядженнях закордоном, один раз я хворів і за ще один раз не можу вам сказати – просто не пригадаю. Але є така ситуація, що повідомляють пізно – є порушення регламенту з повідомленням про час і місце засідання і з наданням матеріалів, які будуть розглядатись. По комісіях мені телефонували “сьогодні на післязавтра”, а у мене вже були квитки на руках і потрібно було їхати у відрядження”, – зазначає Віктор Анушкевичус.

Екс-мер в комісію потрапив лише в кінці 2016 року – понад рік, за його словами, намагався потрапити до бюджетної комісії, але там він “не був потрібен”.

 

Трохи менше засідань тієї ж комісії пропустив керівник фракції БПП “Солідарність” Петро Шкутяк. Депутат прогуляв 4 із 6-ти засідань.

 

“Так сталось, що на час засідань комісії я був у відрядженнях, тому і не відвідував”, – пояснює депутат.

 

Секретар комісії з питань бюджету Петро Гавриш прогулював не лише сесії. Попри важливі функції у своїй комісії він пропустив 6 із 11-ти засідань. Як і Саварин, Петро Гавриш на телефонні дзвінки журналістів не відповідав.

 

Бюджетна комісія налічує у своєму складі 8 депутатів. 5 із них – представляють ВО “Свобода”. Слід зауважити, що членами бюджетної комісії хотіли стати керівник фракції УКРОПу Володимир Олійник, депутат від УНП Віктор Анушкевичус та голова фракції “Об’єднання “Самопоміч” Ірина Кулинич. Їх заяви на участь у роботі комісії не набрали достатню кількість голосів на сесіях, оскільки більшість у міській раді склали фракції ВО “Свобода”, БПП “Солідарність” та ВО “Батьківщина” які не підтримують дані заяви. Наразі Олійник та Кулинич не є членами жодної комісії.

Депутати від “Об’єднання “Самопоміч” Петро Гречанюк та Олександра Федорук пропустили по 2 з 5-ти засідань своїх комісій. Гречанюк є членом комісії з питань житлово-комунального господарства а Федорук в комісії з питань гуманітарної політики. 2 з 6-ти засідань комісії з питань ЖКГ пропустив УКРОПівець Мстислав Тарас – це 33% прогулів, по 3 з 11-ти засідань комісії з питань бюджету пропустили Володимир Кушнір з БПП та Мар’ян Вагилевич зі “Свободи” – 27%. По 2 із 8-ми засідань комісії з питань містобудування та земельних відносин пропустили Володимир Балагура та Володимир Фецич з БПП – 25% пропущених засідань.

 

Відповідальні депутати Івано-Франківської міськради

Попри велику кількість “прогульників”, є у рядах депутатів міськради і відповідальні депутати. 11 обранців були присутніми на усіх 11-ти сесійних засіданнях ради у 2017 році.

18 депутатів міськради відвідали усі засідання постійних депутатських комісій у роботі яких беруть участь.

Нагадаємо, що ГО “Центр Політичних Студій” здійснює громадську атестацію депутатів місцевих рад в Івано-Франківській області.

 

Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 14 місцевих рад з 8 областей України. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізовується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). В місті Івано-Франківську за реалізацію ініціативи відповідає ГО “Центр Політичних Студій”.

 

Автори: Віталій Світлик, Михайло Джогола


Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3232

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727