
В українському суспільстві ще не повною мірою сформувалося правильне ставлення до антидепресантів. Інколи ці препарати вважають непотрібними й навіть небезпечними. Однак така думка є хибною. Без вказаних засобів буде складно вилікувати депресію.
За посиланням https://apteka911.ua/shop/lekarstvennyie-preparatyi/antidepressantyi ви знайдете сертифіковані психотропні ліки, які можна приймати за призначенням лікаря. МІС Аптека 9-1-1 допоможе з пошуком необхідних препаратів. Але спочатку спростуємо найрозповсюдженіші міфи.
Міф перший: антидепресанти викликають звикання
Зазвичай курси лікування депресії є довгими й можуть тривати близько року. Саме через це став розповсюдженим міф про звикання. Насправді відміна препаратів здійснюється за рекомендацією лікаря. Припинити вживати ліки не можна за перших ознак поліпшення, адже навіть відсутність симптомів не означає, що ви вилікували депресію.
Міф другий: психотропні препарати сильно змінюють емоційний стан
Деколи можна почути, ніби антидепресанти перетворюють людини на овоч або змушують поводитися неадекватно. Це не так. Як і будь-які інші ліки, цей тип препаратів має певні побічні реакції, але вам не доведеться відмовлятися від звичного життя.
Міф третій: приймати антидепресанти — це соромно
Через таку думку далеко не всі готові зізнатися в наявності клінічно підтвердженої депресії. Проте соромно точно не має бути. Це серйозне захворювання, яке викликає порушення в центральній нервовій системі, і підхід до лікування має визначатися лікарем.
Міф четвертий: можна самостійно придбати препарат і розпочати прийом
Вибирати психотропні ліки за порадою друга або відгуками в інтернеті може бути небезпечно. Лікар має детально дослідити вашу історію хвороби, врахувати особливості депресивного стану, анамнез, вік, спосіб життя тощо, після чого призначити лікування. Один і той самий препарат можуть призначати в різних дозуваннях та на різний період часу.
Крім цього, терапія зазвичай передбачає комплексний підхід. До антидепресантів можуть додавати й інші непсихотропні препарати, а лікування має включати не тільки медикаменти, а й зміну способу життя. Тільки так ви зможете отримати реальні результати, проте варто бути готовими до тривалого курсу.
Партнерський матеріал