В Івано-Франківськупройшли святкування 351-річниці першої письмової згадки про місто.
Як це було - в режимі онлайн
11.30
Пропонуємо виступи усіх учасників фестивалю "Грім Карпат".
351-річчя Івано-Франківська. Фестиваль феєрверків "Грім Карпат". "Піро-ІФ феєрверк" м.Івано-Франківськ
351-річчя Івано-Франківська. Фестиваль феєрверків "Грім Карпат". "Піротехсервіс" м.Ужгород
351-річчя Івано-Франківська. Фестиваль феєрверків "Грім Карпат". "Феєрверк-ЛВ" м.Вінниця
9.00
Переможцем фестивалю феєрверків "Грім карпат" стала команда з Івано-Франківська "Піро ІФ". Їхній фестивальний виступ жюрі та глядачі визнали найкращим.
23.59
Святкування Дня міста Івано-Франківська сьогодні завершилося грандіозним феєрверком на міському озері.
15.55
О 18.00 на міському озері розпочинається молодіжна шоу-програма. О 22.00 - фестиваль феєрверків.
15.49
Триває фестиваль Карпатської кулінарної спадщини та фестиваль вгору серця.
15.40
Щойно на Майдані Шептицького встановленням рекорду України розпочалося урочисте святкування Дня Європи в Івано-Франківську.
«Найбільший європейський віночок» виготовили з 27-ми букетів квітів країн Євросоюзу.
14.44
ПРИЙОМ ОФІЦІЙНИХ ДЕЛЕГАЦІЙ
14.33
ФЕСТИВАЛЬ КАРПАТСЬКОЇ СПАДЩИНИ
14.07
ТУТ ВАРИТИМУТЬ КАРПАТСЬКУ ГРИБНУ ЮШКУ
14.00
О 15.00 на майдані Андрея Шептицького планується встановлення рекорду України «Найбільший європейський віночок», виготовлений з 27-ми букетів квітів країн Євросоюзу.
13.49
13.40
В Івано-Франківську стартував Фестиваль «Карпатської мережі кулінарної спадщини». У його програмі різноманітні конкурси, майстер-класи та смаколики від провідних кухарів Східної Європи.
Впродовж дня вони частуватимуть франківців своїми кулінарними шедеврами у різних закладах харчування міста. Родзинкою фестивалю стане приготування 150-літрів справжньої карпатської грибної юшки та квест гурманів.
А тим часом вже на відкритті свята кожен бажаючий зміг посмакувати бутербродом, приготованим міським головою Івано-Франківська Віктором Анушкевичусом.
Компанію меру в конкурсі «Бутерброди нашвидкоруч» склали представник польського міста Люблін Гжегош Полянський та журналістка Алла Пас.
Учасники отримали стандартний набір продуктів, необхідних для канапок і що у них вийшло, пропонуємо вам переглянути у фотозвіті нашого кореспондента.
Переможців та переможених у конкурсі не виявилось. «Кухарів» нагородили подарунками від організаторів фестивалю.. Найбільшим попитом, звичайно ж, користувалися канапки міського голови. Як вдало пожартував ведучий: «З’їси бутерброд від мера і стань мером»:).
13.14
Температура +26
13.00
Розпочався фестиваль Карпатскої кулінарної спадщини. Дегустація вин, пива та традиційних блюд Словаччини, Румунії, Угорщини йде повним ходом.
Родзинка - планують зварити 150 літрів карпатської грибної юшки.
12.44
Вже традиційним подарунком франківцям і гостям з нагоди Дня міста є святковий торт. А ще більшою традицією є те, що торт розрізає і пригощає ним усіх присутніх міський голова Віктор Анушкевичус.
Цей рік не став винятком. З нагоди 351-річниці від дня заснування Івано-Франківська було виготовлено 105-кілограмовий торт. Над смаколиком працювали кондитери товариства «Перлина».
Торт виготовили у вигляді святкової скатертини, по центру із вежею, на якій написано «351», а поряд на торті розмістився їстівний «літопис Івано-Франківська».
12.01
Івано-Франківськ святкує 351 річницю з часу свого заснування. Урочисте відкриття свята відбулося сьогодні на Площі Ринок.
Іванофранківців та гостей із Днем міста привітали міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, голова Івано-Франківської облдержадміністрцаії Михайло Вишиванюк, голова Івано-Франкввської обласної ради Василь Скрипничук, народнйи депутат України Олександр Сич та представники іноземних делегацій, які також завітали на свято. Зокрема, до присутніх на площі біля Ратуші звернувся заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Єжи Пом’яновський.
Всечесні отці відслужили молебень за щасливе житяя міста.
Міський голова Віктор Анушкевичус подякував усіх мешканцям міста за прожитий рік і наголосив на тому, що усі здобутки міста є виключно заслугою його громади.
«Здається, ще недавно ми святкували 350-річницю від дня заснування Івано-Франківська. Рік пройшов як мить…Хочу всім вам поядкувати від імені виконавчої і представницької влади, адже ті здобутки, які місто має за цей рік, це не здобутки влади, це здобутки найбільшої ціннності нашого міста – його мешканціів, їхньої праці і талантів», - наголосив Віктор Анушкевичус.
Мер висловив упевненість у тому, що наступного року місто буде отримувати чергові перемоги завдяки підтримці і зусиллям франківців.
10.50
В Івано-Франківську тепліше і тепліше. Вже за 10 хвилин на Площі ринок міський голова офіційно відкриє День міста. Поспішіть!!!)))
10.41
Сьогодні в Івано-Франківську відбулося відкриття Центру польської культури та європейського діалогу. В ході урочистостей, перші особи Прикарпаття отримали нагороди від президента Республіки Польща.
Так, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та перший заступник міського голови Зіновій Фітель, згідно указу президента Польщі Броніслава Комороського за заслуги у розвитку польсько-української співпраці, були нагороджені Кавалерських хрестом ордену «Заслуги Республіки Польща».
10.30
Сьогодні в Івано-Франківську (за адресою вул. Січових Стрільців, 56, 2 поверх) урочисто відкрили Центр польської культури та Європеського діалогу.
В урочистостях взяли участь міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк та інші високопосадовці краю. Польську сторону представляли Генеральний консул РП у Львові Ярослав Дрозд, заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Єжи Пом’яновський, заступник начальника департаменту з питань співпраці з польською діаспорою та поляками за кордоном Яцек Юноша Кісєлєвський, Консул Республіки Польща у Львові Яцек Жур.
Даний центр, за словами ініціаторів, стане не тільки хорошим місцем зустрічей польської спільноти, але й місцем розвитку польсько-українських відносин, європейського далогу і співпраці.
«Сьогодні особливий день. Це особлива установа, яка служитиме місцем зустрічей польської громади і стане місцем європейського діалогу. Це вийщий ступінь співпраці Польщі і України», - зазначив у вітальному слові очільник Прикарпаття Михайло Вишиванюк.
У свою чергу мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус також назвав відкриття Центру знаковою подією у взаємовідносинах двох держав, а також зазначив, що Івано-Франківськ є європейським містом, містом міжнаціонального і міжконфесійного порозуміння, а тому цілком логічно, що такий майданчик для співпрраці двох народів постав саме тут.
Як розповіли представники Польщі, на ремонт і підготовку приміщення було витрачено 45 тисяч євро. Він є першим Центром польської культури і європейського діалогу в Україні. Вже в наступному році поляки сподіваються на те, що такий же Центр буде відкрито і у Львові.
10.18
Сьогодні під час святкування Дня міста агентство США з міжнародного розвитку (USAID) презентує головні напрямки своєї роботи у Івано-Франківську.
З 11:00 до 17:00, на майдані Шептицького, буде працювати «Містечко USAID», де будуть представлені проекти та організації, які співпрацють з Агентством США з міжнародного розвитку, та втілють проекти безпосередньо у Івано-Франківську та у навколишніх територіальних громадах.
9.47
11-12 травня рух транспорту в центральній частині міста буде обмежено у зв’язку з святковими заходами з нагоди відзначення 351-ої річниці заснування Івано-Франківська.
11-12 травня 2013 року буде перекритий рух транспорту з 07.00 год. на всіх бічних вулицях біля пл. Ринок та майдану Шептицького.
11 травня 2013 року з 10.00 год. до 11.00 год. Буде перекритий рух транспорту за маршрутом пл.І.Франка - вул.Незалежності - вул.Вітовського - вул.Шеремети - пл.Ринок під час проведення урочистої ходи та мотопробігу байкерів.
11 травня 2013 року з 10.30 год. до 11.00 год. відбудеться мотопробіг байкерів в рамках урочистої ходи за маршрутом пл.І.Франка – вул.Незалежності – Вічевий майдан – вул.Гетьмана Мазепи, який супроводжуватиметься обмеженням руху іншого транспорту.
9.39
В Івано-Франківську сонячно і +16
9.26
В рамках святкування Дня міста 11 травня проходитиме фестиваль феєрверків «Грім Карпат», учасниками якого будуть команди з різних міст України.
Зокрема, у цьому році до участі у фестивалі запрошені наступні команди учасників: "Піро-ІФ феєрверк" м.Івано-Франківськ, "Салют" м.Львів, "Феєрверк-ЛВ" м.Вінниця та "Піротехсервіс" м.Ужгород.
Для суддівства фестивалю запрошені наступні члени журі: Фатеєв Валерій (Національна академія внутрішніх справ) м.Київ, Клименко Андрій, ПП "Шериф" м. Дніпропетровськ, Проців Микола, ПП "Брати КіП" м.Івано-Франківськ, Мицкан Руслан, "Вибухо-технічні експертизи при УМВС" та Оберемок Олексій, "Геліос", м.Харків. Останній, за словами співорганізатора заходу Володимира Кашевка, організовував та супроводжував феєрверки на ЄВРО-2012.
Початок о 22.00
8.45
О 9.00 в Івано-Франківську (за адресою вул. Січових Стрільців, 56, 2 поверх) за участю міського голови Віктора Анушкевичуса відбудеться урочисте відкриття Центру польської культури та європейського діалогу.
У відкритті Центру візьмуть участь заступник міністра закордонних справ Республіки Польща Єжи Пом’яновський, заступник начальника департаменту з питань співпраці з польською діаспорою та поляками за кордоном Яцек Юноша Кісєлєвський, Генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд, Консул Республіки Польща у Львові Яцек Жур.
7.55
7.29
Ірина Шабан на фестивалі "Вгору серця"
7.15
Компанія Google представила проект Timelapse, який дозволяє дізнатися, як мінявся вигляд регіонів земної кулі протягом останніх 28 років. Про проект розповідається в офіційному блозі Google.
Завдяки цьому проекту вдалося записати відео, як змінилося місто Івано-Франківськ за 28 років. Хоча якісь супутникових зображень не надто висока, яскраво видно, як зелені насадження витісняють темні кольори покрівель будівель та як розширилися межі міста.
7.00
Доброго ранку!!! В Івано-Франківську сонячно, +11
19.33
ПРОГРАМА СВЯТКУВАНЬ
19.00
ПОГОДА НА 11-12 ТРАВНЯ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ
18.51
ОНОВЛЕНА ВІТАЛЬНА МОЗАЇКА
18.40
Під український чи класичний трек учасники піротехнічного шоу повинні будуть правильно його обіграти, - Володимир Кашевко (Фестиваль "Грім Карпат")
18.30
Триває фестиваль "Вгору серця"
18.18
В Музеї мистецтв Прикарпаття студенти та викладачі Інституту культури Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відкрили виставку до 351-ої річниці Івано-Франківська.
Усі автори експозиції займаються під керівництвом художника Миколи Якимечка.
«Тут представлені близько 80 творів, авторами яких є понад 40 студентів. Тематика різна – квіткові композиції, материнство, поезія міста. Родзинка - усі твори виконані в різних живописних техніках: жовткової темпери, холодної енкаустики, акриловий та багатошаровий живопис і інші, а мета експозиції - зробити подарунок Івано-Франківську до дня його народження », - розповідає художник Микола Якимечко.
18.02
Вітаємо мешканців Івано-Франківська із Днем народження рідного міста. Бажаємо Франківську та його жителям процвітання та благополуччя!!!
17.56
Сьогодні вхід до майдану Шептицького окупувати крамарі
17.50
Алея обласного центру Прикарпаття «стометрівка»
17.44
Журналісти поцікавились у франківчан, як вони святкуватимуть цю поважну дату, тай загалом, чи знають скільки ж років рідному місту Станіславову.
17.38
Івано-Франківськ в картинах художників
17.33
Перелік шеф-кухарів, що будуть готувати страви фестивального меню
- 1. Соня Поланська (Soňa Polanská) - край Кошице,Словаччина. Приймає паб «Потоцький».
- 2. Александер Пелі (Alexandr Peli) – край Кошице. Приймає ресторан «ФранКо».
- 3. Міхал Шенітко (Michal Šenitko) – край Кошице, Словаччина. Приймає кав’ярня «Відень» .
- 4. Георге Даріда (Gheorghe Darida) – повіт Сату-Маре, Румунія. Приймає кафе «Бізе» .
- 5. Зоріца Гіургі (Zorica Giurgi) – повіт Марамуреш (Румунія). Приймає Паб «Бочка» .
- 6. Родіка Тіплеа і Врая Марія (Rodica Tiplea & Vraja Maria) – повіт Марамуреш, Румунія. Приймає кав’ярня «Говорить Івано-Франківськ» .
- 7. Ласло Фюлеп (László Fülep) – Соболч-Сатмар-Берег, Угорщина. Приймає Паб «Зінгер» .
- 8. Габорні Стойка та Йожеф Кішка (Gáborné Sztojka та József Kicska) - Соболч-Сатмар-Берег, Угорщина. Приймає Ресторан «Фонтуш» .
17.25
Фестивальне меню
Ресторан |
Страви від шефів |
Паб «Потоцький» (Вул. Дністровська, 22а) |
Землинські голубці зі свинячого плеча з домашньою сметаною, требишевська тушкована капуста з пряностями. Десерт: печені булочки з полуничною мармулядою (шеф - Soňa Polanská) |
Кафе «Бізе» (Вул. Галицька, 31)
|
Чорба: трансильванський суп зі свининою, яйця - пташині гнізда по-румунськи, філе, фаршироване лісовими грибами. Десерт: сирники та печені яблука (шеф - Gheorghe Darida) |
Ресторан «ФранКо» (Вул Галицька, 9а) |
Кошицький токан: смажений копчений бекон з овочами, свіжа свинина, куряча печінка з грибами, тушковані у вині з овочами та приправами, згладжені вершками. Гарнір – хліб (кнедла), приготований на пару, нарізаний скибочками (шеф Alexandr Peli) |
кафе «Бочка» (вул. Страчених, 3) |
Квасолевий суп з копченою шинкою (подається в хлібі), салат з червоної цибулі, форель, приготована у вершках з кукурудзяною запражкою, марамуреські свинячі відбивні по-селянськи. Десерт: гомботі - картопляний десерт зі сливами та абрикосами (шеф - Zorica Giurgi) |
Кав’ярня «Говорить Івано-Франківськ» (Пл. Ринок, 8) |
Традиційні Марамуреські пироги з яблуками та сиром (шефи - Rodica Tiplea & Vraja Maria) |
Арт-кафе «Гармидер» (вул. Незалежності, 31) |
Завиванці курячі з картоплею, смаженою скибочками (куряче філе фаршироване чорносливом, сиром та перцем, смажене у фритюрі). Десерт: налисники з вишнями, вершками та шоколадом (шеф – Галина Савчак) |
Кав’ярня «Відень» (вул. Бачинського, 2) |
Галушки (словацькі варенички) з бринзою: «вушка» з картоплею, подаються з овечою бринзою та смаженим беконом. Десерт: ванільний крем з кисло-солодким яблучно-грушевим соусом (шеф - Michal Šenitko) |
Паб «Зінгер» (вул. Січових стрільців,10) |
Сатмарський суп з равіолі та домашньою локшиною (без м’яса), свиняче філе на картопляній подушці, Десерт: чорнослив, заповнений делікатно підсмаженими волоськими горіхами, присмачений медом (шеф - László Fülep). Також словацькі галушки з м’ясним фаршем, сиром і бринзою (від закладу) |
Покої для гощень «Світлиця Мулярова» (вул. Чорновола, 5) |
Кишка (ковбаска) з картоплею - страва готована при святах на території Львівщини; капуста, засипана пшоном на вершках (давній Станіславівський рецепт з переписника пані Мулярової). Десерт: «Стефанка» - пляцок (тортик) давний як світ та шанований в кожній галицькій хаті (шеф – Віталій Качкан) |
Ресторан «Фонтуш» (вул. Чорновола, 82) |
Квасолевий гуляш з беконом, перцем та цибулею, приготований на відкритому вогні, «Лангалло» – випічка з ковбасою та сиром (шефи Gáborné Sztojka та József Kicska), ), а також салат «Штайріпюр», віденський шніцель та старовіденський яблучний струдель на десерт (від закладу) |
17.11
Не пропустіть - фестиваль фєрверків "Грім Карпат"!!!
17.05
Програма кулінарного фестивалю на 11 травня:
11.00-12.00 |
Урочисте відкриття фестивалю міським головою. Представлення програми фестивалю та шеф-кухарів |
12.00-12.20 |
Кулінарне шоу. Конкурс «Канапка нашвидкуруч» |
12.20-12.30 |
Конкурс кулінарних ерудитів |
12.30-13.10 |
Демонстрація приготування словацької страви від Александра Пелі. Виступ фольклорного колективу краю Кошице (Словаччина) |
13.10-13.20 |
Конкурс на знання культури та традицій Карпатських регіонів |
13.20-13.50 |
Конкурс на швидкість поїдання страви |
13.50-14.20 |
Змагання серед майстрів з карвінгу (художнього вироблення овочів та фруктів) |
14.20-14.40 |
Змагання серед чоловіків: хто краще, швидше та вправніше прикрасить галицький пляцок |
14.40-15.10 |
Демонстрація приготування угорської страви від Жужани Мехеш. Виступ фольклорного колективу з Сатмар-Берега (Угорщина) |
15.10-15.20 |
Старт вело прогулянки галицьких юнаків і дівчат «Де паркуватися?» |
15.20-15.40 |
Конкурс: вгадай якомога більше складників скуштованої страви з фестивального меню |
15.40-16.00 |
Виступ фольклорних виконавців: співи та танці повіту Марамуреш та регіону Кодру (Румунії) |
16.10-16.50 |
Демонстрація приготування галицької страви від Олени Жаботинської. Виступ фольклорного колективу з Івано-Франківщини (Україна) |
16.50-17.10 |
Велотріал від хлопців з «Велохати» |
17.10-17.30 |
Закриття свята. Підсумки гастрономічного квесту та Молодіжної Експедиції кулінарної спадщини. Розіграш призів найактивнішим учасникам шоу |
В Івано-Франківську зацвіли каштани
16.45
На стометрівці та на Майдані Шептицького продовжує роботу ярмарок сувенірів. Вишиванки, віночки, вироби з дерева, металу та скла, смачні наїдки та прикраси. Там є все.
16.30
Триває фестиваль "Вгору серця" (Вічевий майдан).
16.16
11 травня о 15.00 за підтримки голови обласної державної адміністрації в м. Івано-Франківську на майдані Андрея Шептицького планується встановлення рекорду України «Найбільший європейський віночок», виготовлений з 27-ми букетів квітів країн Євросоюзу, під музичний супровід вокального ансамблю «Гуцулочки Карпат».
16.10
12 травня на Центральному міському стадіоні "Рух" в Івано-Франківську відбудеться фінальний поєдинок розіграшу Кубка міста.
У вирішальному матчі турніру зійдуться ФК "Опришівці-Батьківщина" та "Легіон". Початок о 12:00.
15.59
ВСІ НА ШАШКИ!!!
Чемпіонка Європи з шашок Ольга Балтажи готується встановити рекорд України, зігравши одночасно на 100 дошках у шашки-64.
Свою гру шашкістка проведе в Івано-Франківську на День міста.
"На День міста в Івано-Франківську я проведу сеанс гри в шашки-64 одночасно на 100 дошках. Це наша відома гра. В Україні такого ще не було. Ми відправили лист до Національного проекту "Книги рекордів України", аби зафіксувати цей рекорд", - зазначила Балтажи.
Вона зауважила, що досі відомий рекорд світу - це одночасна гра у шашки-100 відразу на 125 дошках.
Серед своїх суперників Балтажи хотіла б бачити, насамперед, дітей та студентів, бо це, каже вона, "наше майбутнє, а дітям гра у шашки є дуже корисною". Втім, чемпіонка не проти зіграти і з літніми людьми, які знають та шанують інтелектуальні ігри.
Перший хід, каже Балтажи, вона запропонувала зробити меру Івано-Франківська Віктору Анушкевичусу. Він відмовився і виставив замість себе свого заступника Михайла Вереса.
Нагадаємо, Ольга Балтажи - заслужений майстер спорту України, неодноразова призерка чемпіонатів світу та Європи з класичних шашок. Івано-франківчанка грала у складі жіночої збірної України, яка у квітні здобула перемогу на чемпіонаті Європи зі "швидкої гри" у шашки-100.
15.34
Привітання з Днем міста від відомих політиків
15.16
В Івано-Франківську +26
14.30
На Вічевому майдані триває фестиваль "Вгору серця"
14.00
До вашої уваги програма фестивалю ковалів:
10 травня, п’ятниця, майдан Бастіон
● 9.00-17.00 Студентська майстерня - виготовлення лавок для “Острову закоханих”.
● 9.00-17.00 Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей, виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для “Мосту закоханих”.
● 9.00-17.00 Пленер “Позитив” від майстрів - створення командами ковалів під керівництвом майстра композицій на тему “Позитив” – удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість.
● 9.00-17.00 Проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим).
● 10.00 Урочисте відкриття фестивалю “Свято ковалів”.
● 12.00 Виступ народної капели “Гердани” ВПУ №21.
11 травня, субота, майдан Бастіон
● 9.00-17.00 Студентська майстерня - виготовлення лавок для “Острову закоханих”.
● 9.00-17.00 Демонстрація ковальської праці та ярмарок кованих речей, виготовлення ковалями України та іноземними гостями елементів для “Мосту закоханих”.
● 9.00-17.00 Пленер “Позитив” від майстрів - створення командами ковалів під керівництвом майстра композицій на тему “Позитив” – удача, успіх, радість, добро, натхнення, добробут, достаток, гаразди, стабільність, щастя, любов, благополуччя, гармонія, сила, розвиток, розум, мудрість.
● 9.00 -17.00 Проведення майстер-класів для дітей від Андрія Давішнього (Крим).
● 11.00 Майстер-клас “Мистецтво емалей” від Рамона Раншарта (Нідерланди).
● Виступи рок-гуртів
12.30
А вже за кілька годин на вулицях міста можна було спостерігати неординарний авто, мото, вело, кінний пробіг.
Колона велосипедистів, байкерів, автолюбителів на ретроавтомобілях та молоді на фірі з вулиці Автоливмашівської відправилась містом до Вічового майдану, де взяла участь у відкритті фестивалю христянського міста "Вгору серця".
Після того пробіг послідував до церкви св.Петра і Павла. Там сьогодні відбудеться облаштування Саду сакральних фігур.
11.30
Вже традиційно, у перший же день свята розпочав роботу фестиваль «Свято ковалів».
Цьогоріч вже в одинадцяте у столицю Прикарпаття прибули майстри ковальського мистецтва. Географія свята надзвичайно масштабна: США, Туреччина, Великобританія, Ізраїль, Литва, Росія, Білорусь, Нідерланди, Норвегія, Польща, Фінляндія, Швеція.
Україна представлена ковалями із Донецька, Рівного, Луцька, Харкова, Чернігова, Чернівців, Краматорська, Кременця, Запоріжжя, Миколаївщини, Полтавщини, Львівщини, Хмельниччини, Тернопільщини, Івнао-Франківщини та інших міст України.
Відкрили свято керівництво міста.
Так міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус привітав усіх гостей свята і поядкував організаторам і спонсорам за організоване дійство.
«Ми вже не уявляємо святкування Дня міста без «Свята ковалів». За це щира і велика подяка і оргкомітету і всім ковалям, що збираються на свято. Вже багато говориться про те, що Івано-Франківьск стає ковальською столицею Європи, - звернувся мер. - Я хочу від імені громади міста щиро подяку ти ковалям за ваше мистецтво, за поєднання у виробах енергії вогню і металу, а також енергії ваших сердець».
Самі ж ковалі також зауважують, що ковальство для них не професія, а швидше поклик душі і просто справа, яка стала улюбленою. А ще жартують, що можна непогано заробити. Хоча й зауважують, що конкуренція нині надзвичайно велика. Більшість із них не є ковалями за професією, однак, спостерігаючи за роботою і виробами, інакше як майстрами справи їх назвати важко.
Цього року організатори дещо змінили формат фестивалю. Він проходитиме як пленер ковалів. А вже традиційним подарунком для франківців стануть лавочки на Острів кохання, що на міському озері, а аткож ковні елементи для «Мосту закоханих».
Фестиваль триватиме три дні, впродовж яких госі свята зможуть не тільки спостерігати за роботою ковалів, але й взяти участь у майстер-класах.
Міський голова Віктор Анушкевичус спілкується із співорганізатором фестивалю Віктором Вінтоняком
Експедиція "Дніпром" по Байкалу теж тут
Кований годинник
Пекельна білка
Руки майстра перетворюють метал у квіти
Середньовічний ліхтар
Кувати можна навіть цілі картини
Столові прибори)))
Поїхали?))
Пушка та кулемет
Ковалі
Квіти
Ковалі з Калуша за два дні викували справжні ваги. Точність перевірили власноніж
Віктор Анушкевичус відкриває фестиваль
гості з Америки
Директор організації "Кільце ковальських міст Європи" привіз подарунок міському голові
Я вчора викував отаку підкову
А поляки п'ють пиво...
Фестивальна площа на Бастіоні
Ковані прикраси
Букет для коханої
Ця дримба стане символом "Дримба-фесту" у Карпатах