Традиція святкувати Міжнародний жіночий день – непохитна. Співробітницям дарують квіти й солодощі. На подарунки в офісах українських компаній та установ витрачають від 20 до 50 грн.
Такі результати опитування Дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу hh.ua спільно з bigmir.net.
Третина опитаних ставиться до свята негативно. Не дивно, що серед незадоволених більшість представники сильної статі. Чоловіки вдвічі частіше за жінок називають це свято «дратівним і фальшивим», а також «пережитком радянського часу» («валізою без ручки», зайвим святом, адже є День матері). Жінки ставляться до свята з більшою ніжністю, радіють додатковому вихідному і асоціюють його з початком весни.
Лише 5 % працівників назвали історичне призначення 8 Березня – день боротьби жінок за свої права. Цікаво, що справжнє значення свята пригадали респонденти переважно молодшої вікової категорії (до 20 років).
Не зважаючи на неоднозначне ставлення до 8 Березня, привітання співробітниць залишається традицією більшості компаній. Ігнорують свято лише у 7 % випадків і переважно це молоді колективи. Ще 10 % колективів інколи вітають співробітниць, а інколи – ні.
Квіти і цукерки – безперечні лідери подарунків до 8 Березня. До трійки лідерів також ввійшла недорога сувенірна продукція: ручки, статуетки, рамочки для фотографій. Значно рідше дарують просто листівки і майже ніколи – гроші. Також співробітницям презентують подарункові сертифікати, косметику, парфуми, шампанське або інше спиртне, квитки в кіно, на концерт, в театр і навіть на іподром, влаштовують корпоративи, шоу, вистави, сюрпризи. Особливо просунуті чоловіки самостійно накривають стіл для дам.
Відповідно до статистики порталів bigmir.net і tochka.net, офісні працівники активно вітають колег з Міжнародним жіночим днем за допомогою смс-повідомлень і електронних листівок з квітковими композиціями. Люблять вітати колег у віршованій формі, смішно і не надто багатослівно. При цьому найпопулярнішими святами за пошуковими запитами лишаються Новий рік, Різдво, 8 Березня і День святого Валентина.
Керівництво компанії не поспішає розщедрюватися на подарунки до 8 Березня, тому фінансові витрати обтяжують переважно чоловіків-співробітників. Інколи платять профспілки або навіть самі жінки. Оскільки в більшості випадків гендерний склад колективів досить рівномірний, то фінансова ніша для чоловіків не надто важка.
Якщо колектив переважно жіночий – прийдешнє свято стає для представників сильної статі випробуванням. Більшість чоловіків у такій ситуації воліють робити недорогі подарунки. Небагато звертаються за фінансовою підтримкою до керівництва або ж викладають великі суми на подарунки. Дехто обходиться вітанням «на словах» або накривають стіл.
Більшість подарунків на 8 Березня вартують від 20 до 100 грн (61 %). П’ята частина від 100 до 200 грн. Рідше чоловіки витрачають менше 20-ти грн (8 %) чи більше 200 грн (9 %). Цікавий факт: жінки схильні занижувати вартість подарунка до 8 Березня. За їхніми оцінками, торішні подарунки були дешевші, ніж за оцінками чоловіків.
У 75 % випадків усім жінкам, незалежно від статусу, дарують однакові за вартістю презенти. Керівники, неформальні лідери і «любимчики» колективу отримують як подарунок те саме. Хоча в четвертій частині фірм жінкам-керівникам прийнято дарувати солідніший подарунок. Статус все ж таки зобов’язує.
Дані отримали в результаті опитування, яке проходило серед зареєстрованих користувачів сайту hh.ua у лютому 2013 року. В опитуванні брали участь 1547 респондентів, серед яких 42 % чоловіки, 58 % – жінки віком від 21 до 40 років.