25 листопада. Місяць потому

           

Студентський страйк розпочався в ніч з 21 на 22 листопада як реакція на рішення Кабміну про призупинення процесу підготовки до підписання «Угоди про асоціацію» між Україною та ЄС. Не винятком стало й наше місто, де студентські активісти в унісон з Києвом активно продемонстрували громадянську позицію та розгорнули перші намети на Вічевому майдані.

Сьогодні минає рівно місяць від одного з найпам’ятніших для мене днів студентського Євромайдану в Івано-Франківську – понеділка, 25 листопада.

Під акомпанемент дощу з мокрим снігом на площі перед ОДА тоді зібралось до 10 тисяч молоді міста. Такої кількості молодих людей не було біля адмінбудівлі з часу закінчення Помаранчевої революції. Схожої студентської солідарності на громадській акції протесту до того мені ще не доводилось бачити.

Перед пікетуванням ОДА активісти обійшли колонами основні вузи та «визволили» студентів з аудиторій, попри відкрите обурення деяких викладачів і адміністрації окремих вишів. «Колонний» принцип збору студентів стане однією з фішок франківського Євромайдану. Пізніше цю тактику організації євромайданівських мітингів застосують студентські лідери по всій Україні.

Ініціативу підхопили звичайні студенти, які допомагали виводити з аудиторій на площі міст однокурсників, а той цілі факультети. Топ-меседж блискавично ширився корпусами університетів - «Усі на Євромайдан!».

За кілька хвилин відбудеться перший студентський пікет Івано-Франківської ОДА. Від  Вічевого майдану студентська колона рушила до ОДА, яку на той час вже охороняла міліція, а в приміщенні забарикадувався «Беркут».

На стороні активістів Євромайдану, слідкуючи за порядком в перших рядах мітингувальників та вирівнюючи стрій, стояв безпосередньо біля будівлі адміністрації, тому на власні очі бачив реакцію керівництва міліції, яке знаходилось на місці. Вони очікували потенційної провокації зі спробою зайти в будівлю. Однак нічого такого і близько не відбулась – активісти студентського Євромайдану від початку назвали пікет ОДА мирним і таким він був до завершення, як зрештою, наступні студентські пікетування Івано-Франківської ОДА.  

А ще цікавіше було спостерігати за губернатором, який прагнув демонструвати впевненість і навіть посміхатись. Втім, Василеві Чуднову тоді не залишалося нічого іншого, оскільки студенти з криками «Ганьба!» та «Брехня!» засвистали губернатора. Єдине, що вдалося Чуднову було кількасекундне скандування в унісон зі студентами «Україна – це Європа!»  і однохвилинний спіч без мікрофона, після чого він повернувся в приміщення ОДА.

Надалі молодь активно брала участь у заходах студентського Євромайдану.  Приєднувалися все нові студенти, представники коледжів та училищ. Було чимало перемог, наприклад, скасування платних відробок пропусків в Медичному університеті, студентам, які брали участь в Євромайдані.  Було багато драйву.

Однак мені події 25 листопада запам’ятались найбільше. Як перший серйозний вияв справжньої студентської солідарності та організованості, коли в очах молоді з’явилася впевненість і надія, які з кожним днем тільки дедалі міцніли.

Тоді, змоклому до нитки, мені особливо смакував гарячий чай, яким пригостили в наметовому містечку.  


25.12.2013 Василь Кедик 1838 1
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

430
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

370
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

816
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

11141 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1415
22.02.2023
Тіна Любчик

Сили безпеки і оборони України продовжують посилювати. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу». Фіртка розповідає, що відомо про набір добровольців на Прикарпатті.

2719

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

141

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

660

Відповідь на це та інші запитання дає Олег Зелез, співвласник компанії HVOYA, яка займається будівництвом каркасних будинків з 2008 року і входить до списку найкращих будкомпаній України.

1975

Концептуальні підходи психології та соціології до ведення бізнесу в Україні

1050
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

84
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1238
11.03.2023

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. Адже організмові потрібно значно більше ресурсів, які йдуть на стреси, переживання та тривоги.

627
20.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

176
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

308
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

406
09.03.2023

За Біблією спочатку був створений чоловік, потім — жінка. Апостол Павло, коли говорить про сім’ю, наголошує на тому, що жінка повинна слухати свого чоловіка.  

715
17.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3404
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

199
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

395
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

691
06.03.2023

Кабінет міністрів на своєму позачерговому засіданні 6 березня затвердив директора Національного антикорупційного бюро України.

886