21-річний студент з Івано-Франківська розробив мобільний додаток для церкви

 

/data/blog/53991/b2f18c3991d4b2f80527a23476f2ceb5.jpg

 

За допомогою винаходу Володимира Шемарова можна подати записки за здоров'я чи за упокій, а також поспілкуватися зі священиком

 

Вже давно стало зрозуміло, що майбутнє за комп'ютерними технологіями. Та й не тільки майбутнє, але й сьогодення. Зараз відбувається впровадження IT-технологій в ті сфери, де раніше це здавалося неможливим.

 

Студент історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Шемаров створив додаток, що дозволяє дізнатися розклад богослужінь столичного Свято-Троїцького храму (на Троєщині), поставити запитання батюшці, дистанційно подати записку за здоров'я чи за упокій ...

 

"Ідея виникла спонтанно, - розповідає Володимир Шемаров, - Мені хотілося, щоб молоді люди більше цікавилися духовними питаннями, церквою. Сьогодні вони занадто багато часу проводять в соціальних мережах, практично не відриваються від своїх смартфонів. Ось ми з одногрупником і подумали: «А що якщо дати молодим людям можливість хоча б віртуально заходити до церкви?» Адже можна спочатку молитися вдома, а в подальшому вже почати відвідувати храм. За допомогою нашого застосування є можливість дізнаватися час служби, читати новини про храм, задавати батюшці питання".

 

- Йому приходить СМС-повідомлення?

"Додаток прямо пов'язаний з його поштою. Якщо священик не зайнятий, то відповідає негайно. Окрім суто церковних питань, задають, наприклад, і такі: «Як позбутися ігроманії?» Буквально днями хтось прислав цікаве питання: «Корисний чи шкідливий фільм "Зоряні війни" з християнської точки зору?»

 

- Наскільки охоче батюшка відгукнувся на вашу пропозицію?

"Дуже навіть охоче. Настоятель Свято-Троїцького храму відразу благословив нас на створення додатка, оскільки воно сприяє контакту молоді та церкви. У той же час допомагає тим, хто з якихось причин не може прийти в храм. Але при цьому потрібно розуміти, що такий сервіс ні в якому разі не замінює відвідування церкви.

 

- Користувачів вже багато?

"Після того як у квітні наша розробка почала функціонувати, ми зробили оголошення в храмі, і через деякий час додаток стали закачувати і посилати імена тих, за кого треба помолитися. Багато хто дивувалися і не могли повірити, що таке можливо. Поки що користувачів не багато: аудиторія специфічна. Але динаміка позитивна: додаються чотири-п'ять осіб на день. Ми дуже раді. Приємно отримувати позитивні відгуки на пошту. Ще приємніше, коли люди підходять в храмі, щоб сказати, яку корисну річ ми зробили, особливо для молоді. Взагалі, ми плануємо незабаром забезпечити таким додатком якомога більше православних храмів.

 

- Це ж не комерційний проект?

- Ні, що ви! Проект націлений виключно на допомогу людям. - Довелося понести якісь витрати? - Ми займалися розробкою самостійно, тому сам проект нам нічого не коштував. На просування витратили 500 гривень, давши мінімальну рекламу в Інтернеті. В основному інформація поширюється, що називається, з уст в уста: про нас пишуть у соцмережах, роблять перепис. Правда, довелося неабияк витратитися на пристрої, на яких розроблялося додаток. Три різних смартфона і ноутбук обійшлися мені в 20 тисяч гривень.

 

- Немаленькая сума для студента.

- На всі гаджети я заробив самостійно за допомогою фріланса (дистанційна робота в Інтернеті. - Авт.). Рано почав захоплюватися комп'ютерами. Перший мені купили в 1997 році. Тоді їх практично ні у кого не було. Я постійно сидів в Інтернеті, навіть коли ще були старі Dial-up-модеми. IT-технології - це моє хобі. А півтора роки тому захоплення стало приносити мені гроші. Я можу годинами говорити про перспективи того або іншого пристрою або функціях якийсь операційної системи. Насправді IT-сектор специфічний. Непросто знайти співрозмовника. Людей, які цим захоплюються так само, як я, мало.

 

- Чому ви вибрали історичний факультет?

- Я виріс у родині бізнесмена. З дитинства мене вчили, що завжди потрібно мислити креативно. Гуманітарна освіта дало мені велику базу знань і в теж час підштовхнуло мислення вперед. Мій колега теж навчався на історичному і створив цікавий IT-стартап - сервіс, завдяки якому можна анонімно ділитися таємницями.

 

- Уже є якісь нові ідеї?

- Плануємо і далі впроваджувати IT-технології в різних видах діяльності. Наприклад, медицина, освіта і багато іншого. Нещодавно співпрацювали з індійськими розробниками, які вводять IT в сферу лабораторних аналізів.

 

за матеріалами Факти


17.06.2014 557 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

283
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1696
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3150
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1138
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1159
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1200 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

237

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1110

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

930

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

410
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

320
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2485
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1235
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1310
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

544
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15175
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7476
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

327
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

624 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

457
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

380
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

470