
За допомогою винаходу Володимира Шемарова можна подати записки за здоров'я чи за упокій, а також поспілкуватися зі священиком
Вже давно стало зрозуміло, що майбутнє за комп'ютерними технологіями. Та й не тільки майбутнє, але й сьогодення. Зараз відбувається впровадження IT-технологій в ті сфери, де раніше це здавалося неможливим.
Студент історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Шемаров створив додаток, що дозволяє дізнатися розклад богослужінь столичного Свято-Троїцького храму (на Троєщині), поставити запитання батюшці, дистанційно подати записку за здоров'я чи за упокій ...
"Ідея виникла спонтанно, - розповідає Володимир Шемаров, - Мені хотілося, щоб молоді люди більше цікавилися духовними питаннями, церквою. Сьогодні вони занадто багато часу проводять в соціальних мережах, практично не відриваються від своїх смартфонів. Ось ми з одногрупником і подумали: «А що якщо дати молодим людям можливість хоча б віртуально заходити до церкви?» Адже можна спочатку молитися вдома, а в подальшому вже почати відвідувати храм. За допомогою нашого застосування є можливість дізнаватися час служби, читати новини про храм, задавати батюшці питання".
- Йому приходить СМС-повідомлення?
"Додаток прямо пов'язаний з його поштою. Якщо священик не зайнятий, то відповідає негайно. Окрім суто церковних питань, задають, наприклад, і такі: «Як позбутися ігроманії?» Буквально днями хтось прислав цікаве питання: «Корисний чи шкідливий фільм "Зоряні війни" з християнської точки зору?»
- Наскільки охоче батюшка відгукнувся на вашу пропозицію?
"Дуже навіть охоче. Настоятель Свято-Троїцького храму відразу благословив нас на створення додатка, оскільки воно сприяє контакту молоді та церкви. У той же час допомагає тим, хто з якихось причин не може прийти в храм. Але при цьому потрібно розуміти, що такий сервіс ні в якому разі не замінює відвідування церкви.
- Користувачів вже багато?
"Після того як у квітні наша розробка почала функціонувати, ми зробили оголошення в храмі, і через деякий час додаток стали закачувати і посилати імена тих, за кого треба помолитися. Багато хто дивувалися і не могли повірити, що таке можливо. Поки що користувачів не багато: аудиторія специфічна. Але динаміка позитивна: додаються чотири-п'ять осіб на день. Ми дуже раді. Приємно отримувати позитивні відгуки на пошту. Ще приємніше, коли люди підходять в храмі, щоб сказати, яку корисну річ ми зробили, особливо для молоді. Взагалі, ми плануємо незабаром забезпечити таким додатком якомога більше православних храмів.
- Це ж не комерційний проект?
- Ні, що ви! Проект націлений виключно на допомогу людям. - Довелося понести якісь витрати? - Ми займалися розробкою самостійно, тому сам проект нам нічого не коштував. На просування витратили 500 гривень, давши мінімальну рекламу в Інтернеті. В основному інформація поширюється, що називається, з уст в уста: про нас пишуть у соцмережах, роблять перепис. Правда, довелося неабияк витратитися на пристрої, на яких розроблялося додаток. Три різних смартфона і ноутбук обійшлися мені в 20 тисяч гривень.
- Немаленькая сума для студента.
- На всі гаджети я заробив самостійно за допомогою фріланса (дистанційна робота в Інтернеті. - Авт.). Рано почав захоплюватися комп'ютерами. Перший мені купили в 1997 році. Тоді їх практично ні у кого не було. Я постійно сидів в Інтернеті, навіть коли ще були старі Dial-up-модеми. IT-технології - це моє хобі. А півтора роки тому захоплення стало приносити мені гроші. Я можу годинами говорити про перспективи того або іншого пристрою або функціях якийсь операційної системи. Насправді IT-сектор специфічний. Непросто знайти співрозмовника. Людей, які цим захоплюються так само, як я, мало.
- Чому ви вибрали історичний факультет?
- Я виріс у родині бізнесмена. З дитинства мене вчили, що завжди потрібно мислити креативно. Гуманітарна освіта дало мені велику базу знань і в теж час підштовхнуло мислення вперед. Мій колега теж навчався на історичному і створив цікавий IT-стартап - сервіс, завдяки якому можна анонімно ділитися таємницями.
- Уже є якісь нові ідеї?
- Плануємо і далі впроваджувати IT-технології в різних видах діяльності. Наприклад, медицина, освіта і багато іншого. Нещодавно співпрацювали з індійськими розробниками, які вводять IT в сферу лабораторних аналізів.
за матеріалами Факти