21-річний студент з Івано-Франківська розробив мобільний додаток для церкви

 

/data/blog/53991/b2f18c3991d4b2f80527a23476f2ceb5.jpg

 

За допомогою винаходу Володимира Шемарова можна подати записки за здоров'я чи за упокій, а також поспілкуватися зі священиком

 

Вже давно стало зрозуміло, що майбутнє за комп'ютерними технологіями. Та й не тільки майбутнє, але й сьогодення. Зараз відбувається впровадження IT-технологій в ті сфери, де раніше це здавалося неможливим.

 

Студент історичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Володимир Шемаров створив додаток, що дозволяє дізнатися розклад богослужінь столичного Свято-Троїцького храму (на Троєщині), поставити запитання батюшці, дистанційно подати записку за здоров'я чи за упокій ...

 

"Ідея виникла спонтанно, - розповідає Володимир Шемаров, - Мені хотілося, щоб молоді люди більше цікавилися духовними питаннями, церквою. Сьогодні вони занадто багато часу проводять в соціальних мережах, практично не відриваються від своїх смартфонів. Ось ми з одногрупником і подумали: «А що якщо дати молодим людям можливість хоча б віртуально заходити до церкви?» Адже можна спочатку молитися вдома, а в подальшому вже почати відвідувати храм. За допомогою нашого застосування є можливість дізнаватися час служби, читати новини про храм, задавати батюшці питання".

 

- Йому приходить СМС-повідомлення?

"Додаток прямо пов'язаний з його поштою. Якщо священик не зайнятий, то відповідає негайно. Окрім суто церковних питань, задають, наприклад, і такі: «Як позбутися ігроманії?» Буквально днями хтось прислав цікаве питання: «Корисний чи шкідливий фільм "Зоряні війни" з християнської точки зору?»

 

- Наскільки охоче батюшка відгукнувся на вашу пропозицію?

"Дуже навіть охоче. Настоятель Свято-Троїцького храму відразу благословив нас на створення додатка, оскільки воно сприяє контакту молоді та церкви. У той же час допомагає тим, хто з якихось причин не може прийти в храм. Але при цьому потрібно розуміти, що такий сервіс ні в якому разі не замінює відвідування церкви.

 

- Користувачів вже багато?

"Після того як у квітні наша розробка почала функціонувати, ми зробили оголошення в храмі, і через деякий час додаток стали закачувати і посилати імена тих, за кого треба помолитися. Багато хто дивувалися і не могли повірити, що таке можливо. Поки що користувачів не багато: аудиторія специфічна. Але динаміка позитивна: додаються чотири-п'ять осіб на день. Ми дуже раді. Приємно отримувати позитивні відгуки на пошту. Ще приємніше, коли люди підходять в храмі, щоб сказати, яку корисну річ ми зробили, особливо для молоді. Взагалі, ми плануємо незабаром забезпечити таким додатком якомога більше православних храмів.

 

- Це ж не комерційний проект?

- Ні, що ви! Проект націлений виключно на допомогу людям. - Довелося понести якісь витрати? - Ми займалися розробкою самостійно, тому сам проект нам нічого не коштував. На просування витратили 500 гривень, давши мінімальну рекламу в Інтернеті. В основному інформація поширюється, що називається, з уст в уста: про нас пишуть у соцмережах, роблять перепис. Правда, довелося неабияк витратитися на пристрої, на яких розроблялося додаток. Три різних смартфона і ноутбук обійшлися мені в 20 тисяч гривень.

 

- Немаленькая сума для студента.

- На всі гаджети я заробив самостійно за допомогою фріланса (дистанційна робота в Інтернеті. - Авт.). Рано почав захоплюватися комп'ютерами. Перший мені купили в 1997 році. Тоді їх практично ні у кого не було. Я постійно сидів в Інтернеті, навіть коли ще були старі Dial-up-модеми. IT-технології - це моє хобі. А півтора роки тому захоплення стало приносити мені гроші. Я можу годинами говорити про перспективи того або іншого пристрою або функціях якийсь операційної системи. Насправді IT-сектор специфічний. Непросто знайти співрозмовника. Людей, які цим захоплюються так само, як я, мало.

 

- Чому ви вибрали історичний факультет?

- Я виріс у родині бізнесмена. З дитинства мене вчили, що завжди потрібно мислити креативно. Гуманітарна освіта дало мені велику базу знань і в теж час підштовхнуло мислення вперед. Мій колега теж навчався на історичному і створив цікавий IT-стартап - сервіс, завдяки якому можна анонімно ділитися таємницями.

 

- Уже є якісь нові ідеї?

- Плануємо і далі впроваджувати IT-технології в різних видах діяльності. Наприклад, медицина, освіта і багато іншого. Нещодавно співпрацювали з індійськими розробниками, які вводять IT в сферу лабораторних аналізів.

 

за матеріалами Факти


17.06.2014 539 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12268 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1429
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

765
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5912
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1629
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1480

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

549

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1372

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1186

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1089
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

440
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

555
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1479
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

516
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

784
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5825
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12678
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

423
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

404
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

719 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1170