21-24 ЛИПНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МЕТАРЕАЛІСТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ "КАРПАТСЬКА МАНТИКОРА" (ФОТО)

21-24 липня в Карпатських горах відбувся Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора».

 

Базою фестивалю став готель «Коруна» в живописному урочищі Піги у Татарові.

 

Народження альманаху «Мантикора» святкували в ресторані «Лейбова гора» поблизу Криниченьки.

 

Вперше Західна Україна приймала конвент письменників, які працюють у жанрах фантастики, фентезі, магічного реалізму та альтернативної історії.

 

Дебют «Карпатської Мантикори», за оцінкою одного з його учасників, відомого російського культуролога Ігоря Сіда, пройшов успішно.

 

Підтвердженням цього стала участь в конвенті таких знакових постатей сучасної метареалістичної літератури, як Олексій Пєхов, Генрі Лайон Олді, Марія Галіна, Ярослав Вєров, Андрій Щербак-Жуков. Гостей приймали прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба, Ольга Деркачова, Євген Баран. З доповідями на конвенті виступили літературний критик Михайло Бойко, літературний оглядач, письменниця Марія Галіна, письменники Олег Ладиженський і Дмитро Громов, культурологи Катерина Дайс та Ігор Сід, видавці Глєб Гусаков і Олександр Шишкін, літературній критик Аркадій Штипель та інші. Віце-президент Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) Іраклій Вахтангішвілі презентував збірник фантастичних творів «Фантастика.UA».

 

Темою конвенту стала метафізика у фантастиці. Що, власне, доречно співпадає з назвою. Адже мантикора – істота містична, мешканка того світу, де живуть гобліни, ельфи і дракони. Учасники «Карпатської Мантикори» приділили багато уваги проблемі гностицизму у фантастиці і фентезі. Зокрема, літературний критик з московської «Независимой газеты» Михайло Бойко підкреслив, що фантастична література у всі часи включала в себе елементи гностицизму, а Глєб Гусаков вважає фендом (співтовариство фантастів) аналогом релігійної секти. Олег Ладиженський і Дмитро Громов наголосили на тому, що в сучасному світі сюжетна література впевнено відвойовує свої позиції не лише в комерційному форматі, але й в елітарному дискурсі.

 

На фестивалі-конвенті було презентовано перший випуск альманаху «Мантикора» - чотиристасторінковий фоліант, де вміщені і твори в жанрах фантастики і фентезі, і критичні статті, і цікаві інтерв’ю. Координатором цього проекту виступив відомий прикарпатський меценат Віктор Вінтоняк, редакторами – Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба і Ольга Деркачова. В альманасі надруковані 14 оповідань, які перемогли в конкурсі фантастичного оповідання «Золота Мантикора». Призи (великі і дуже важкі статуетки з бронзи і мармуру) та дипломи вручалися переможцям під час фестивалю. Також дипломами і пам’ятними медалями за видатний внесок у світову фантастику були нагороджені Г.Л.Олді, О.Пєхов, І.Чорний, М.Галіна, Г.Гусаков та І.Вахтангішвілі.

 

Культуролог Ігор Сід: «Нова літературна доба у світі характерна тим, що зникають кордони поміж окремими «літературними провінціями», які кілька століть розходились у просторі, немов тектонічні плити. Фестиваль «Карпатська Мантикора» перекинув міст між фантастикою та елітарною літературою. Як для дебютного заходу він виглядав цікаво і сильно».

 

Культуролог Катерина Дайс: «Я много лет хотела посетить Ивано-Франковск, поскольку изучаю творчество украинских писателей. Благодаря фестивалю «Карпатская Мантикора» и лично Владимиру Ешкилеву эта поездка состоялась. Фантастические пейзажи Карпат, Святые места, тот дух братства, который царил на фестивале, послужат сильным зарядом для международных культурных связей, новых совместных проектов и диалога культур».

 

 

 


25.07.2011 1845 0
Коментарі (0)

03.10.2023
Тетяна Дармограй

Щоб дізнатись, якими були понад півтора року повномасштабної війни в економічному плані та як бізнесу вистояти в сучасних умовах, журналістка Фіртки поспілкувалась з Головою Правління Бізнес Асоціації Івано-Франківська Андрієм Семанівим. 

650
30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

1077
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

702
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1174
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1269
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10479 21

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

714

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1062

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1190

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

815
03.10.2023

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

14130 1
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

714
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

534
04.10.2023

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

7312
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20251
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38336
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

679
04.10.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

8498
03.10.2023

Верховна Рада на засіданні 20 вересня підтримала за основу законопроєкт №10037, який пропонує переспрямувати ПДФО з зарплат військових з місцевих бюджетів у державний бюджет.  

777
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

378
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

631
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

547