21-24 ЛИПНЯ ВІДБУВСЯ ПЕРШИЙ МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ МЕТАРЕАЛІСТИЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ "КАРПАТСЬКА МАНТИКОРА" (ФОТО)

21-24 липня в Карпатських горах відбувся Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора».

 

Базою фестивалю став готель «Коруна» в живописному урочищі Піги у Татарові.

 

Народження альманаху «Мантикора» святкували в ресторані «Лейбова гора» поблизу Криниченьки.

 

Вперше Західна Україна приймала конвент письменників, які працюють у жанрах фантастики, фентезі, магічного реалізму та альтернативної історії.

 

Дебют «Карпатської Мантикори», за оцінкою одного з його учасників, відомого російського культуролога Ігоря Сіда, пройшов успішно.

 

Підтвердженням цього стала участь в конвенті таких знакових постатей сучасної метареалістичної літератури, як Олексій Пєхов, Генрі Лайон Олді, Марія Галіна, Ярослав Вєров, Андрій Щербак-Жуков. Гостей приймали прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба, Ольга Деркачова, Євген Баран. З доповідями на конвенті виступили літературний критик Михайло Бойко, літературний оглядач, письменниця Марія Галіна, письменники Олег Ладиженський і Дмитро Громов, культурологи Катерина Дайс та Ігор Сід, видавці Глєб Гусаков і Олександр Шишкін, літературній критик Аркадій Штипель та інші. Віце-президент Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ) Іраклій Вахтангішвілі презентував збірник фантастичних творів «Фантастика.UA».

 

Темою конвенту стала метафізика у фантастиці. Що, власне, доречно співпадає з назвою. Адже мантикора – істота містична, мешканка того світу, де живуть гобліни, ельфи і дракони. Учасники «Карпатської Мантикори» приділили багато уваги проблемі гностицизму у фантастиці і фентезі. Зокрема, літературний критик з московської «Независимой газеты» Михайло Бойко підкреслив, що фантастична література у всі часи включала в себе елементи гностицизму, а Глєб Гусаков вважає фендом (співтовариство фантастів) аналогом релігійної секти. Олег Ладиженський і Дмитро Громов наголосили на тому, що в сучасному світі сюжетна література впевнено відвойовує свої позиції не лише в комерційному форматі, але й в елітарному дискурсі.

 

На фестивалі-конвенті було презентовано перший випуск альманаху «Мантикора» - чотиристасторінковий фоліант, де вміщені і твори в жанрах фантастики і фентезі, і критичні статті, і цікаві інтерв’ю. Координатором цього проекту виступив відомий прикарпатський меценат Віктор Вінтоняк, редакторами – Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба і Ольга Деркачова. В альманасі надруковані 14 оповідань, які перемогли в конкурсі фантастичного оповідання «Золота Мантикора». Призи (великі і дуже важкі статуетки з бронзи і мармуру) та дипломи вручалися переможцям під час фестивалю. Також дипломами і пам’ятними медалями за видатний внесок у світову фантастику були нагороджені Г.Л.Олді, О.Пєхов, І.Чорний, М.Галіна, Г.Гусаков та І.Вахтангішвілі.

 

Культуролог Ігор Сід: «Нова літературна доба у світі характерна тим, що зникають кордони поміж окремими «літературними провінціями», які кілька століть розходились у просторі, немов тектонічні плити. Фестиваль «Карпатська Мантикора» перекинув міст між фантастикою та елітарною літературою. Як для дебютного заходу він виглядав цікаво і сильно».

 

Культуролог Катерина Дайс: «Я много лет хотела посетить Ивано-Франковск, поскольку изучаю творчество украинских писателей. Благодаря фестивалю «Карпатская Мантикора» и лично Владимиру Ешкилеву эта поездка состоялась. Фантастические пейзажи Карпат, Святые места, тот дух братства, который царил на фестивале, послужат сильным зарядом для международных культурных связей, новых совместных проектов и диалога культур».

 

 

 


25.07.2011 2263 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

513
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5295
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1431
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1309
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2575
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3967

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

353

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1186

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1029

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

947
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

261
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10637
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

338
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

603
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5655
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1429
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

305
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

214
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

576 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1011
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

878