2012: Світ вступає в зону сутінків

 

2012-й рік не принесе полегшення світовій економіці. Торішні негативні чинники так само все ще сильні і продовжують робити свій згубний вплив. Так, ризики уповільнення зростання економіки єврозони все ще значні, повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі в четвер після оголошення рішень регулятора щодо монетарної політики. Як і очікували аналітики, базова процентна ставка залишилася без змін - на рівні в 1,0% річних. Нагадаємо, за останні місяці минулого року вона була двічі знижена на 0,25%. Деякі експерти не виключають, що ця політика буде продовжена, і в I кварталі 2012 ставка знизиться ще на 0,5%. Невтішний прогноз дав керівник ЄЦБ і щодо інфляції в 17 країнах єврозони: у найближчі кілька місяців вона залишиться на рівні вище 2%.



По інший бік океану, в США триває зростання безробіття. А обсяг роздрібних продажів в грудні 2011 р. збільшився всього на 0,1% в порівнянні з листопадом, що є гіршим за експертні прогнози. Аналітики вважали, що в місяць традиційних передсвяткових розпродажів цей показник виросте на 0,3%. Тим часом роздрібні продажі є одним з найважливіших показників розвитку економіки США, тому що близько 70% ВВП країни складають витрати на особисте споживання.



Причина, по якій світ не може вибратися з кризи, що стартувала в 2007 р, - провал системи глобального управління, що стався в минулому, вважає Всесвітній економічний форум, за два тижні до щорічних зборів у Давосі презентував сьому за рахунком доповідь з оцінками глобальних ризиків світової економіки на поточний рік. Звіт складається на основі опитування декількох сотень експертів з різних країн і галузей. У документі аналізується 50 головних загроз, з якими може зіткнутися людство. Кожна загроза оцінюється за двома показниками: імовірності її настання і можливого негативного ефекту.



Цього року, порівняно з минулим, акцент змістився з екології на економіку. Саме її стан викликає найбільші побоювання експертів. А головними ризиками стануть економічна нерівність і хронічні проблеми держфінансів.



За даними Credit Suisse, найбідніша половина людства володіє лише 1% світового багатства, в той час як 1% найбагатших жителів планети володіє майже половиною світових активів. Якщо ситуацію не змінити, то весь світ, включаючи розвинені країни, зіткнеться зі зростанням соціальних протестів і нестабільності, націоналізму та протекціонізму, попереджає ВЕФ.

 

У доповіді особливо наголошується, що вперше за кілька десятиліть люди перестали вірити в те, що їхні діти будуть жити краще, ніж вони самі. Причому найсильніше ці настрої виражені саме в промислово розвинених країнах.


Масові акції протесту минулого року, на зразок руху "Захопи Уолл-стріт", є саме наслідком цієї тенденції. Держави, фінансові ресурси яких хронічно перенапружені, більше не можуть гарантувати зростання рівня життя населення. "Все частіше громадян просять брати на себе ті ризики щодо забезпечення безтурботної старості і доступу до якісної медицини, які раніше брали на себе уряди і корпорації", - цитує "РБК-Daily" слова гендиректора компанії Oliver Wyman Джона Дрзіка, чия компанія брала участь у підготовці доповіді.



Регулюючі норми, розроблені в минулому столітті, вже не відповідають сучасним реаліям з бурхливим ростом технологій, глобальної інтеграцією, виснаженням ресурсів і зміною клімату. Необхідно створити принципово нові, більш гнучкі регулюючі норми, які могли б працювати на випередження і були б не галузевими, а системними, вважають експерти.

 

При цьому важливо дотримати баланс. "Ми бачили приклади надмірного регулювання, скажімо, на виверження вулкана в Ісландії і недостатнє регулювання, як у випадку з кризою в зоні євро та іпотечним крахом", - нагадав директор з ризиків швейцарських Re Девід Коул.



Особливу увагу в доповіді приділено ризикам, пов'язаним з Інтернетом. За даними ВЕФ, за останнє десятиліття частка населення, що має доступ до Всесвітньої павутини, зросла з 8% до 35%, а число пристроїв, підключених до Мережі, до 2020 р. зросте з нинішніх п'яти до 31 мільярда. І хоча поки тероризм і військові дії у віртуальному світі не так небезпечні, як у фізичному, дуже скоро ситуація може змінитися. При цьому кіберзлочини вимагають набагато менше ресурсів, ніж реальні, і можуть завдати непоправної шкоди системам підтримки суспільної життєдіяльності. Навіть цілеспрямована дезінформація в Мережі може призвести до багатомільярдних економічних і політичних збитків, попереджають у ВЕФ.

 

Джерело: utro.ru


16.01.2012 998 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1019
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1584
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3459 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2686
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3557 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3090

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

425

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

882

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

898

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1527
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

469
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3328
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20832
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1295
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

582
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

652
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1212
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

358
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

231
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

398
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3741 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

783 1