2012: Світ вступає в зону сутінків

 

2012-й рік не принесе полегшення світовій економіці. Торішні негативні чинники так само все ще сильні і продовжують робити свій згубний вплив. Так, ризики уповільнення зростання економіки єврозони все ще значні, повідомив глава ЄЦБ Маріо Драгі в четвер після оголошення рішень регулятора щодо монетарної політики. Як і очікували аналітики, базова процентна ставка залишилася без змін - на рівні в 1,0% річних. Нагадаємо, за останні місяці минулого року вона була двічі знижена на 0,25%. Деякі експерти не виключають, що ця політика буде продовжена, і в I кварталі 2012 ставка знизиться ще на 0,5%. Невтішний прогноз дав керівник ЄЦБ і щодо інфляції в 17 країнах єврозони: у найближчі кілька місяців вона залишиться на рівні вище 2%.



По інший бік океану, в США триває зростання безробіття. А обсяг роздрібних продажів в грудні 2011 р. збільшився всього на 0,1% в порівнянні з листопадом, що є гіршим за експертні прогнози. Аналітики вважали, що в місяць традиційних передсвяткових розпродажів цей показник виросте на 0,3%. Тим часом роздрібні продажі є одним з найважливіших показників розвитку економіки США, тому що близько 70% ВВП країни складають витрати на особисте споживання.



Причина, по якій світ не може вибратися з кризи, що стартувала в 2007 р, - провал системи глобального управління, що стався в минулому, вважає Всесвітній економічний форум, за два тижні до щорічних зборів у Давосі презентував сьому за рахунком доповідь з оцінками глобальних ризиків світової економіки на поточний рік. Звіт складається на основі опитування декількох сотень експертів з різних країн і галузей. У документі аналізується 50 головних загроз, з якими може зіткнутися людство. Кожна загроза оцінюється за двома показниками: імовірності її настання і можливого негативного ефекту.



Цього року, порівняно з минулим, акцент змістився з екології на економіку. Саме її стан викликає найбільші побоювання експертів. А головними ризиками стануть економічна нерівність і хронічні проблеми держфінансів.



За даними Credit Suisse, найбідніша половина людства володіє лише 1% світового багатства, в той час як 1% найбагатших жителів планети володіє майже половиною світових активів. Якщо ситуацію не змінити, то весь світ, включаючи розвинені країни, зіткнеться зі зростанням соціальних протестів і нестабільності, націоналізму та протекціонізму, попереджає ВЕФ.

 

У доповіді особливо наголошується, що вперше за кілька десятиліть люди перестали вірити в те, що їхні діти будуть жити краще, ніж вони самі. Причому найсильніше ці настрої виражені саме в промислово розвинених країнах.


Масові акції протесту минулого року, на зразок руху "Захопи Уолл-стріт", є саме наслідком цієї тенденції. Держави, фінансові ресурси яких хронічно перенапружені, більше не можуть гарантувати зростання рівня життя населення. "Все частіше громадян просять брати на себе ті ризики щодо забезпечення безтурботної старості і доступу до якісної медицини, які раніше брали на себе уряди і корпорації", - цитує "РБК-Daily" слова гендиректора компанії Oliver Wyman Джона Дрзіка, чия компанія брала участь у підготовці доповіді.



Регулюючі норми, розроблені в минулому столітті, вже не відповідають сучасним реаліям з бурхливим ростом технологій, глобальної інтеграцією, виснаженням ресурсів і зміною клімату. Необхідно створити принципово нові, більш гнучкі регулюючі норми, які могли б працювати на випередження і були б не галузевими, а системними, вважають експерти.

 

При цьому важливо дотримати баланс. "Ми бачили приклади надмірного регулювання, скажімо, на виверження вулкана в Ісландії і недостатнє регулювання, як у випадку з кризою в зоні євро та іпотечним крахом", - нагадав директор з ризиків швейцарських Re Девід Коул.



Особливу увагу в доповіді приділено ризикам, пов'язаним з Інтернетом. За даними ВЕФ, за останнє десятиліття частка населення, що має доступ до Всесвітньої павутини, зросла з 8% до 35%, а число пристроїв, підключених до Мережі, до 2020 р. зросте з нинішніх п'яти до 31 мільярда. І хоча поки тероризм і військові дії у віртуальному світі не так небезпечні, як у фізичному, дуже скоро ситуація може змінитися. При цьому кіберзлочини вимагають набагато менше ресурсів, ніж реальні, і можуть завдати непоправної шкоди системам підтримки суспільної життєдіяльності. Навіть цілеспрямована дезінформація в Мережі може призвести до багатомільярдних економічних і політичних збитків, попереджають у ВЕФ.

 

Джерело: utro.ru


16.01.2012 1062 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1191
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1005
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2010
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3478
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1296
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1284

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1568

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

445

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1094

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1258
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24215
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

469
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2629
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

537
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1456
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

644
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15328
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

447
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

422
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1274 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

584
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

493