20 років прикарпатець із вродженим ДЦП займається спортом (ВІДЕО)

Калушанин Роман Скрипак (34 роки) має вроджений діагноз ДЦП, а почав ходити з трьох з половиною років. Не зважаючи на ваду, чоловік давно не вважає, що відрізняється чимось від інших.

Роман захоплюється трейдингом на біржі, монтажем відео і SMM. Також Роман є невід’ємною частиною молодіжного театру «ЛюбАрт», в якому вже вісім років працює звукорежисером, пише Фіртка з посиланням на Вікна.

Віднедавна Роман Скрипак пробував себе на одному з інформаційних інтернет-сайтів. Друзі кажуть, що він вирізняється наполегливістю, силою волі та прагненням до саморозвитку. Цими рисами здатен надихати інших до життя.

З дитинства хлопчина був замкнутим у собі через обмежене коло спілкування. Навчався дистанційно в Калуському ліцеї №10. Згодом вступив на заочну форму в Тернопільську академію за спеціальністю «Облік і аудит».

З 14-ти років і до сьогодні калушанин із вродженим ДЦП займається спортом. Починав із двох маленьких гантельок вагою п’ять кілограмів, пригадує Роман. З часом постійно збільшував силові навантаження:

"Тоді не знав, для чого це все мені, але було велике бажання займатися. З 2013 року почав переборювати свої комплекси й пішов займатися в зал. Відразу відчув, що спастика зменшилась і я краще відчув своє тіло (спастичність — це комплекс симптомів, що характеризується підвищеним тонусом м'язів, надмірно активним глибокими сухожильними рефлексами, аномальними спінальними рефлексами й спазмами м'язів при скороченні, — авт.). Якимись особливими вправами не займаюся. Кожного сезону стараюсь взяти більшу вагу. Це для мене і є результатом".

Тривалий час Роман Скрипак намагався знайти роботу, проте тільки нещодавно це сталося: калушанин пробує свої сили у ЗМІ. Приємним бонусом є те, що йому вдається поєднувати роботу з обов’язками в театрі «ЛюбАрт», де він став незамінним, та заняттями спортом.

Режисерка «ЛюбАрту» Любов Липовська розповіла, як Роман познайомився з театром і став його невід’ємною частиною:

"У Союзі українок крутили фільми й Роман прийшов, бо дізнався, що в нас відбудеться така подія. Тоді підійшов до нас і сказав, що якщо його допомога згодиться театру, то він готовий. У результаті він нам допомагає як звукорежисер, підбирає музично-звукове оформлення".

У театр Роман прийшов з великим ентузіазмом. Його першими словами було:

«Я не хочу, щоб мене жаліли, я хочу працювати», каже режисерка «ЛюбАрту».

"Він пунктуальний, вимогливий до себе, працьовитий, творчий, інтуїтивний, ніколи не підводить. Поважаю його за мужність, вміння жити, замість того, щоб копатися у своїх проблемах", — характеризує Романа Любов Липовська.

«Любартівець» і фотограф Олександр Галькевич захоплюється силою волі Романа. Адже, не зважаючи ні на що, він знаходить в собі сили йти далі.

"Впавши на землю, він піднявся і пішов упевнено далі. Цієї наполегливості і любові до життя може кожен повчитися", — зауважив актор.

Акторка Вікторія Богуцька цінує у Романові позитив, творчість і хороше почуття гумору. Вважає, що оточуючі можуть повчитися в нього наполегливості та вмінню іти до своїх цілей. А Вікторія Перейма вважає звукорежисера «ЛюбАрту» цікавою особистістю, яка акцентує увагу на саморозвитку і старається постійно вдосконалювати себе.

Роман каже, що не впадає у відчай, а живе, насолоджуючись життям:

"Кожна проблема може стати причиною себе жаліти, а може стати джерелом нових можливостей. Наш мозок влаштований так, що знайде будь-яке виправдання, щоб тільки не працювати. Але коли від праці отримуєш задоволення, то мозок знайде тисячу варіантів, як це робити. Головне — знайти те, що вам хочеться робити, процес, який захоплює. Результат не так важливий. І тоді це дасть колосальний поштовх до розвитку".


07.09.2020 1499
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2706
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20840
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1805
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1293 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2308
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3949

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

589

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2064

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

751

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1360
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

423
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

946
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24447
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

670
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

689
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

642
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

785
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8131
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

650
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

825
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2113 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

775