18 найрезонансніших подій 2017 року

Найбільш тривожні події 2017 року – у одному переліку. Програма «Ранок з Інтером» на телеканалі «Інтер» зібрали всі резонансні події року, що закінчився.

 

03 січня 2017, СУМИ

2017-ий рік в Україні розпочався з трагедії. 3 січня у Сумах пролунав вибух побутового газу у десятиповерховому будинку. Загинула жінка, дві людини - постраждали. Вибух пошкодив п’ять квартир у будинку. Поліція знайшла винуватця. Це – один з мешканців багатоповерхівки. Який пустив газ умисно. 

27 лютого 2017, КИЇВ

У Києві частково обвалився Шулявський міст. Лише дивом обійшлося без жертв. Міський голова Києва заявив, що міст просто «втомився з часом». Тендер на ремонт згодом виграла китайська компанія. 


23 березня 2017, ХАРКІВСЬКА ОБЛ.

Балаклія, на Харківщині, здригнулась від вибухів. На території однієї з військових частин сталася пожежа – здетонували боєприпаси. Загинуло двоє жителів Балаклії, ще троє – постраждали. Чотириста житлових будинків, шкіл, дитячих садочків, лікарень було понівечено чи зруйновано. Із зони лиха евакуювали майже все місто – близько 20 тисяч людей. «Диверсія» – такою була основна версія слідства. Натомість у ЗМІ частіше писали про недбалість. 

13 травня 2017, КИЇВ 

Цього року Україна вдруге приймала «Євробачення». Співаків зустрічали на червоній доріжці завдовжки 256 метрів! Це рекордна довжина килима за всю історію пісенного конкурсу. Вразив і бюджет, який перевищив 30 мільйонів евро. У фіналі змагання Україна посіла лише 24 місце. А переможцем «Євробачення-2017» став співак з Португалії Сальвадор Собрал. 

 

01 червня 2017, КИЇВ

1 червня Київська міськрада перейменувала проспект генерала Миколи Ватутіна, який у роки війни звільняв столицю від нацистів, на честь ватажка Української повстанської армії Романа Шухевича. Кияни обурилися – на сайті Київради було зареєстровано електронну петицію проти перейменування проспекту. Документ швидко набрав необхідні 10 тисяч голосів. Окружний адмінсуд столиці призупинив процес перейменування. Але судовий розгляд ще триває. Тим часом у мережі українці продовжують активно голосувати проти перейменування проспекту. Тепер – на сайті prospekt.kiev.ua. Уже зібрано майже 12-ть тисяч голосів.

11 червня 2017 

11 червня 2017 року українці отримали право подорожувати країнами Європейського Союзу без віз! Для туристичної мандрівки потрібен лише закордонний біометричний паспорт. У Держприкордонслужбі кажуть, за півроку безвізом скористались майже чотириста тисяч громадян України. 

27 червня 2017

Найбільша хакерська атака напередодні дня Конституції України! 27 червня комп’ютерний вірус-вимагач «Петя.А» частково паралізував банківську систему України, телеканали, приватні клініки, аеропорти, енергетичні та комунальні підприємства, державні установи. Загалом вірус інфікував близько 13 тисяч комп’ютерів. Усі текстові файли на них стали недоступними. За розблокування вірус вимагав заплатити викуп у 300 доларів.

28 липня 2017, ТУРЕЧЧИНА 

Пошкоджений градом літак турецької авіакомпанії віртуозно посадив пілот-українець Олександр Акопов. На борту був 121 пасажир. Ніхто не постраждав. У турецькому аеропорту героя зустріли оплесками. А в Україні – нагородили орденом «За мужність» третього ступеня. 

05 вересня 2017, КИЇВ 

5 вересня Верховна Рада ухвалила скандальний закон «Про освіту». Зокрема, сьома стаття документа передбачає, що всі предмети у всіх навчальних закладах країни мають викладатись державною, тобто українською мовою. Кількість предметів у школах нацменшин, що вивчаються українською мовою, збільшуватиметься поступово до 2020 року. Саме ця стаття обурила Румунію, Польщу, Молдову, РОСІЮ, які переконані: така норма обмежує право на навчання рідною мовою в Україні. Найбільше закон розкритикували в уряді Угорщині. Адже на території України нині проживає близько 150 тисяч етнічних угорців. Пізніше у Венеціанській комісії підтвердили: критика виправдана і рекомендували Україні внести поправки до статті 7 Закону України “Про освіту”.

15 вересня 2017, ОДЕСЬКА ОБЛ.

На Одещині – моторошна трагедія. Вщент вигорів дерев’яний дитячий табір. У вогні загинули три дівчинки. Їм було від восьми до дванадцяти років. Двоє дітей потрапили до лікарні. В останню путь дівчаток проводжали кілька сотень одеситів. Офіційні причини трагедії – порушення правил пожежної безпеки та загоряння через неправильне використання електроприладів.

22 вересня 2017, ЛЬВІВ 

У вересні сталося масове отруєння рибою на Львівщині! До обласної інфекційної лікарні потрапили одразу десять людей з харчовим отруєнням. За кілька днів пацієнтів з стало в сім разів більше! Медики діагностували у всіх сальмонельоз. Поліція з’ясувала, що всі постраждалі купували копчену скумбрію на одному з ринків Львова. 

26 вересня 2017, ВІННИЦЬКА ОБЛ.

Друга за рік пожежа на території військового арсеналу! Цього разу від вибухів боєприпасів прокинулись жителі міста Калинівка на Вінниччині. Снаряди розлітались у радіусі 10 кілометрів від арсеналу! Тоді двоє людей госпіталізували, тисячі жителів міста залишились без даху над головою. Повністю загасити пожежу на складах рятувальникам вдалось лише за тиждень. Причиною пожежі знову було названо диверсію. Справу знову не було розкрито. 

03 жовтня 2017, КИЇВ

У жовтні запрацювала нова пенсійна реформа! Тепер 9 мільйонів українців отримують підвищені пенсії. Розмір виплат збільшився від ста сорока до семи сотень гривень. А мінімальна пенсія в Україні підросла на 11-ть відсотків – майже до півтори тисячі гривень.

 

18 жовтня 2017, ХАРКІВ

Життя шести людей забрала кривава аварія, що сталася у Харкові 18 жовтня. Позашляховик, за кермом якого була 20двадцяти-річна Олена Зайцева, врізався в інший автомобіль, а потім в’їхав у пішоходів. Поліція затримала на місці ДТП жінку-водія. За попередніми даними, вона проїхала на заборонний сигнал світлофора. Пізніше підозрюваним став і другий водій – Геннадій Дронов. Суд у цій справі ще триває. 

07 листопада 2017, КИЇВ 

Вандали безкарні. У листопаді двічі згасав Вічний вогонь, що у київському парку Слави. Вночі зловмисники заливали його цементом. Комунальники відчистили пам’ятник та запалили вогонь знову. Поавоохоронці вандалів не знайшли. 

19 жовтня 2017, КИЇВ 

У жовтні депутати ухвалили медреформу, яка запрацює вже з 2018-го року. Українців змусять підписувати угоду з сімейним лікарем та переходити на страхову медицину. Держава повністю компенсуватиме тільки екстрену, первинну та паліативну меддопомогу. Решта видів лікування – повністю за рахунок пацієнтів або ж за рахунок страховки. Фактично українці самі обиратимуть, до якого лікаря та до якої лікарні йти. Це може призвести до черг та закриття «непопулярних» медзакладів. Натомість у селах просто забракне сімейних лікарів.

Ботулізм в Україні. Перший випадок хвороби 2017-го лікарі зафіксували на Київщині. А потім вона поширилась ще у восьми областях України. За рік ботулізмом захворіли 90 людей, дев’ятеро з них – померли. Всі пацієнти отруїлись в'яленою рибою домашнього і промислового виробництва.

В Україні лютує африканська чума свиней. З початку року у різних областях зареєстровано 145 спалахів АЧС. Жертвами смертельної хвороби стали понад 27 тисяч свиней. А збитки фермерів вже перевищують мільярд гривень.


31.12.2017 1103 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2332
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19281
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1725
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1204 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2257
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3847

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

82

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1983

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

680

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1297
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

370
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

894
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24389
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

619
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

606
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

741
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1635
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8035
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

451
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

767
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2033 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

727