Десятикласник Долинського природничо-математичного ліцею Іван Ільницький завоював друге місце на міжнародній олімпіаді з астрономії у місті Алмати (Казахстан). Участь у ній брали понад 90 юних знавців.
Під час наукових змагань він найкраще виконав теоретичні завдання.
У природничо-математичному ліцеї, де навчається Іван, немає ні кабінету астрономії, ні телескопа, ні звичайного бінокля, ні сучасних підручників. «Закони природи та закони небесної механіки – схожі, а оскільки я добре знаю фізику, то й астрономічна теорія далася мені легко», – намагається пояснити таємницю свого успіху Іван. За словами хлопця, олімпіада проходила упродовж тижня в одній із шкіл Казахстану, якою опікується Нурсултан Назарбаєв.
«Нам потрібно було за 20 хвилин навести телескоп на ту чи іншу зірку, вирахувати її координати чи відстань до землі. Я трохи розхвилювався, адже вперше телескоп побачив та почав ним користуватися лише влітку в Криму. Якби щось таке було у нашій школі, то, зрозуміло, що я був би першим, адже скажімо, у Китаї, Кореї, Казахстані ази астрономії починають вивчати у середніх класах. А у нас, на жаль, немає телескопів, а книжки з астрономії я брав старі, ще з радянських часів, у свого вчителя. Також шукав по різних бібліотеках, дещо замовляв через інтернет», – розповідає юний астроном. За словами матері вундеркінда, у її сина з дитинства є схильність до точних наук, а все розпочалося із захоплення математикою. Упродовж трьох років хлопчик є переможцем обласних і всеукраїнських олімпіад з фізики. Майже рік тому Іван серйозно зацікавився астрономією. Взяв участь у всеукраїнській олімпіаді з астрономії, навіть не вивчаючи її у школі, оскільки учні розпочинають вчити її лише в 11-му класі. Учитель фізики Долинського природничо-математичного ліцею Мирослав Гаразд, який готував хлопця до участі в олімпіаді, каже, що його перемога з астрономії пов’язана з тим, що хлопець має добру основу з фізики, - повідомляє Gazeta.ua.
Нині юний ерудит мріє про участь у наступній міжнародній олімпіаді з астрономії, що відбуватиметься наступного року в Південній Кореї. Під час наукових змагань він найкраще виконав теоретичні завдання.