150 млн з держбюджету потрібно, аби цьогоріч таки добудувати міст через Бистрицю Солотвинську

На добудову моста через Бистрицю Солотвинську міська рада цьогоріч передбачила у бюджеті 60 мільйонів гривень. Раніше на ці роботи місто витратило 120 мільйонів.

Також, за словами міського голови Руслана Марцінківа, Івано-Франківськ подасть документи на отримання кредиту в Європейський банк реконструкції та розвитку, пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

читайте також: "Моста не буде": франківці креативно привітали мера з Новим роком (ФОТОФАКТ)

"План А – це добудувати в цьому році повністю міст, заїзну дорогу, почати розв’язку. Я обіцяв президенту, якщо з держбюджету дадуть 150 мільйонів, ми добудуємо міст до кінця року. Якщо президент виконає своє доручення, ми зробимо це", - повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, гроші на міст потрібно шукати в іноземних кредиторів.

"Це кредит, за рахунок якого можна буде завершити цей проєкт. Ба більше, це буде додатковий контроль, бо у громади теж є сумніви, зауваження, пропозиції. Повірте, більш прискіпливого ставлення, ніж у європейських фінансових організацій, ні в кого немає", - каже Криклій.

До слова, в ефірі передачі "Звіти наживо" на Суспільному Руслан Марцінків повідомив, що міст через Бистрицю Солотвинську добудують у 2021 році.

Польські експерти з приводу моста на Пасічну дійшли висновку, що вартість проєкту завищена та не відповідає безпеці руху.

"Для цих географічних умов і для такої протяжності моста можна було обрати набагато дешевше і простіше рішення. Технологія, яка застосована до цих сталевих плит, призначена для довших відстаней. З креслень цього моста зрозуміло, що розв’язка мосту зміщує головну дорогу – вулицю Надрічну. Так не повинно бути, бо це не магістральна, а житлова вулиця. Через це зміщення проєкт є дорогим", – вважає польський інженер Криштоф Вахальські.

Як повідомляв раніше міський голова, завершити будівництво моста планують не раніше кінця 2020 року, а то й на початку 2021. Хоч, ще у червні він зазначив, що новий міст на Пасічну складений на 90%.

"Якщо отримаємо кредитні кошти, то, думаю, що до кінця наступного року чи на початку 2021-го - це реально", - казав Марцінків.

читайте про це: Новий міст на Пасічну: Франківськ "залізе" у кредити, щоб добудувати об'єкт

Нагадаємо, коли президент Зеленський приїжджав в Івано-Франківськ, міський голова Руслан Марцінків теж просив у нього 150 млн грн на добудову моста. Але тоді Марцінків озвучив, що будівництво обійдеться у 426 млн грн.

У свою чергу народна депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук просила в уряду 150 млн грн на добудову моста через Бистрицю Солотвинську. І вже тоді вартість будівництва, за її словами, становила 594,6 млн грн.


Читайте також:

Новий міст на Пасічну подорожчав до 180 мільйонів

В Івано-Франківську триває будівництво нового моста на Пасічну (фото)

Податковий борг, судові справи та бізнес в Криму: хто будуватиме новий міст на Пасічну

Міська влада хоче побудувати новий міст у Пасічній за кошти державного фонду регіонального розвитку

Іванофранківці обрали назву нового "пасічнянського мосту"

У Франківську презентували попередні проекти нового моста на Пасічну (відео)

За півроку новий "пасічнянський міст" подорожчав у два рази (оновлено+фото)

В Івано-Франківську заклали камінь під будівництво нового 200-мільйонного моста на Пасічну (фото)

У Франківську знову згадали про другий міст на Пасічну: тепер його будуватимуть за 120 мільйонів гривень

Проект генплану Івано-Франківська передбачає два нові мости через Бистрицю

Іванофранківці просять Президента про будівництво нового мосту через річку Бистриця Солотвинська


04.01.2020 2109
Коментарі ()

09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2419
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4692
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1202
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1360
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1767
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2790 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

387

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1272

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1381
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1899
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26955 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1094
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

362
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8025
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3367
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1623
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1287
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

524 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

716
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

769
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4765