14 лютого: світова рекламна кампанія чи день закоханих?


14 лютого, вже традиційно, у світі відзначають свято усіх закоханих – День Святого Валентина.

 

У багатьох країнах цей день сприйнявся більшістю суспільства. З кожним роком народжуються нові звичаї. У кожній країні день Валентина має свої особливості.

 

У цей день усі закохані пари намагаються зробити подарунки, приємно здивувати одне одного. Дехто навіть одружується, таким чином роблячи св. Валентина захисником своєї сім’ї.

 

Проте, мало хто знає звідки саме в Україну прийшло це свято й яким воно було насправді сотні років тому.

 

За церковною легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.). Є відомості, що, поруч з основним покликанням, Валентин займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, незважаючи на цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих.

 

За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

 

Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. За переказом, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарлю.

 

 

1415 року, перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в'язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх «валентинок» нині зберігається в Британському Музеї. У США свято відзначають з 1777 року.

 

Втім, у Римсько-Католицькій Церкві св. Валентин офіційно вважається не покровителем закоханих, а покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. За церковними переказами, на могилі св. Валентина один юнак, хворий на епілепсію, довго молився — і видужав.

 

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «солодкий».

 

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

 

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

 

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад.
Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху погано виховання дітей та онуків або як шкідливий імпортований звичай Західної цивілізації.

 

В Україні якихось своїх особливостей святкування Дня святого Валентина не спостерігається. Як правило, тут ми запозичуємо звичаї західного світу.

 

 

Щодо того як потрібно й чи взагалі потрібно святкувати це свято існують різні твердження. Ні для кого не секрет, що з кожним роком воно все більше матеріалузується. Індустрія розваг тільки й чекає цього дня – ще одна нагода заробити копійчину.

 

Та й у пересічних людей підхід до святкування стає все прагматичнішим. Подарував валентинку – проявив свої почуття. От і все.

 

Принагідно зазначимо, що серед франківців свято є доволі популярним. Ще на минулому тижні в крамницях й місцевих ринка з’явилися традиційні атрибути свята – валентинки, різноманітні сувеніри у формі сердець й тематичні подарунки.

 

Ціни на ці свідчення великого і світлого кохання коливаються у найрізноманітніших діапазонах. Місцеві ресторани пропонують спеціальні пропозиції до дня всіх закоханих, а нічні клуби розважальні програми.

 

Цьогоріч, 14 лютого нас чекає багато цікавих подій, різноманітних конкурсів й цілункових рекордів. Проте, попри, начебто дійсно популяризаторську суть проектів, й бажання розвинути серед громадськості відчуття свята, вони, зазвичай, будуть засобом піару для організаторів.

 

Виникає думка, що сьогодні день святого Валентина потрібен тільки для тих, хто заробляє на цьому гроші.

 

Й думки стосовно доцільності святкування у франківців доволі різняться.

 

Для одних – це дійсно знакове свято, для інших – звичайний робочий день.

 

Більшість вважає свято закоханих гарною нагодою людей виявити свої почуття. Проте, зазначають, що було б краще якби цей день носив більш духовних характер, як це було раніше, а не перетворювався на звичайну розвагу.

 

Найвідчайдушніші стверджують, що день святого Валентина – це закріплена в календарі можливість зробити все не так. Це шанс справжній події увірватися в чийсь уповільнений побут, це своєрідний виклик емоційній байдужості. А тому в цей день вони заготували особливу програму для своїх половинок.

 

Є й такі, хто вважає, що якщо люди кохають одне одного, то вияв почуттів не можливо прив’язати до якоїсь конкретної дати. Якщо люди цінують одне одного, то приємне хочеться робити кожного дня.

 

Проте, дійсно хотілось би зазначити, що почуття любові повинно бути присутнім у міжлюдських відносинах завжди, його не можливо приурочити до якоїсь дати. Сучасний світ потребує щирих почуттів, які здатні змінити його, принести в буденність відчуття довіри, захищеності, а найголовніше, потрібності оточуючим.


13.02.2012 1339 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2331
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1497 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3593
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5359
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1629
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2009

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

60

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

134

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

391

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

839
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

413
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

733
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2426 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

416
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

828
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4880
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

697
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

569
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

514
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

365
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

683
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

848 2