14 лютого: світова рекламна кампанія чи день закоханих?


14 лютого, вже традиційно, у світі відзначають свято усіх закоханих – День Святого Валентина.

 

У багатьох країнах цей день сприйнявся більшістю суспільства. З кожним роком народжуються нові звичаї. У кожній країні день Валентина має свої особливості.

 

У цей день усі закохані пари намагаються зробити подарунки, приємно здивувати одне одного. Дехто навіть одружується, таким чином роблячи св. Валентина захисником своєї сім’ї.

 

Проте, мало хто знає звідки саме в Україну прийшло це свято й яким воно було насправді сотні років тому.

 

За церковною легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.). Є відомості, що, поруч з основним покликанням, Валентин займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, незважаючи на цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих.

 

За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

 

Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. За переказом, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарлю.

 

 

1415 року, перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в'язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх «валентинок» нині зберігається в Британському Музеї. У США свято відзначають з 1777 року.

 

Втім, у Римсько-Католицькій Церкві св. Валентин офіційно вважається не покровителем закоханих, а покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. За церковними переказами, на могилі св. Валентина один юнак, хворий на епілепсію, довго молився — і видужав.

 

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «солодкий».

 

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

 

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

 

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад.
Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху погано виховання дітей та онуків або як шкідливий імпортований звичай Західної цивілізації.

 

В Україні якихось своїх особливостей святкування Дня святого Валентина не спостерігається. Як правило, тут ми запозичуємо звичаї західного світу.

 

 

Щодо того як потрібно й чи взагалі потрібно святкувати це свято існують різні твердження. Ні для кого не секрет, що з кожним роком воно все більше матеріалузується. Індустрія розваг тільки й чекає цього дня – ще одна нагода заробити копійчину.

 

Та й у пересічних людей підхід до святкування стає все прагматичнішим. Подарував валентинку – проявив свої почуття. От і все.

 

Принагідно зазначимо, що серед франківців свято є доволі популярним. Ще на минулому тижні в крамницях й місцевих ринка з’явилися традиційні атрибути свята – валентинки, різноманітні сувеніри у формі сердець й тематичні подарунки.

 

Ціни на ці свідчення великого і світлого кохання коливаються у найрізноманітніших діапазонах. Місцеві ресторани пропонують спеціальні пропозиції до дня всіх закоханих, а нічні клуби розважальні програми.

 

Цьогоріч, 14 лютого нас чекає багато цікавих подій, різноманітних конкурсів й цілункових рекордів. Проте, попри, начебто дійсно популяризаторську суть проектів, й бажання розвинути серед громадськості відчуття свята, вони, зазвичай, будуть засобом піару для організаторів.

 

Виникає думка, що сьогодні день святого Валентина потрібен тільки для тих, хто заробляє на цьому гроші.

 

Й думки стосовно доцільності святкування у франківців доволі різняться.

 

Для одних – це дійсно знакове свято, для інших – звичайний робочий день.

 

Більшість вважає свято закоханих гарною нагодою людей виявити свої почуття. Проте, зазначають, що було б краще якби цей день носив більш духовних характер, як це було раніше, а не перетворювався на звичайну розвагу.

 

Найвідчайдушніші стверджують, що день святого Валентина – це закріплена в календарі можливість зробити все не так. Це шанс справжній події увірватися в чийсь уповільнений побут, це своєрідний виклик емоційній байдужості. А тому в цей день вони заготували особливу програму для своїх половинок.

 

Є й такі, хто вважає, що якщо люди кохають одне одного, то вияв почуттів не можливо прив’язати до якоїсь конкретної дати. Якщо люди цінують одне одного, то приємне хочеться робити кожного дня.

 

Проте, дійсно хотілось би зазначити, що почуття любові повинно бути присутнім у міжлюдських відносинах завжди, його не можливо приурочити до якоїсь дати. Сучасний світ потребує щирих почуттів, які здатні змінити його, принести в буденність відчуття довіри, захищеності, а найголовніше, потрібності оточуючим.


13.02.2012 1297 0
Коментарі (0)

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727