14 лютого: світова рекламна кампанія чи день закоханих?


14 лютого, вже традиційно, у світі відзначають свято усіх закоханих – День Святого Валентина.

 

У багатьох країнах цей день сприйнявся більшістю суспільства. З кожним роком народжуються нові звичаї. У кожній країні день Валентина має свої особливості.

 

У цей день усі закохані пари намагаються зробити подарунки, приємно здивувати одне одного. Дехто навіть одружується, таким чином роблячи св. Валентина захисником своєї сім’ї.

 

Проте, мало хто знає звідки саме в Україну прийшло це свято й яким воно було насправді сотні років тому.

 

За церковною легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст.). Є відомості, що, поруч з основним покликанням, Валентин займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій нібито вважав, що сім'я заважає солдатам воювати за імперію і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин, незважаючи на цей указ, продовжував таємно вінчати всіх охочих.

 

За це його заарештували й ув'язнили під охороною офіцера, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув на християнство батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.

 

Широкої популярності в Західній Європі це свято набуло після XV століття. За переказом, винахід «валентинки» приписують герцогу Орлеанському Шарлю.

 

 

1415 року, перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в'язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх «валентинок» нині зберігається в Британському Музеї. У США свято відзначають з 1777 року.

 

Втім, у Римсько-Католицькій Церкві св. Валентин офіційно вважається не покровителем закоханих, а покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. За церковними переказами, на могилі св. Валентина один юнак, хворий на епілепсію, довго молився — і видужав.

 

Італійці у День Святого Валентина вважають своїм обов'язком дарувати коханим солодощі. В Італії цей день так і називають – «солодкий».

 

Поляки цього дня відвідують Познань. Там, за повір'ям, лежать мощі Святого Валентина, а над головним престолом висить його чудодійна ікона. Поляки вірять, що проща до неї допомагає в любовних справах.

 

Німці вважають Валентина покровителем психічно хворих, прикрашають в цей день всі лікарні червоними стрічками, а в каплицях проводять спеціальне Богослужіння.

 

В Японії на День св. Валентина жінки і дівчата дарують чоловікам і хлопцям солодощі, переважно шоколад.
Літнє покоління сприймає його як чудернацьку примху погано виховання дітей та онуків або як шкідливий імпортований звичай Західної цивілізації.

 

В Україні якихось своїх особливостей святкування Дня святого Валентина не спостерігається. Як правило, тут ми запозичуємо звичаї західного світу.

 

 

Щодо того як потрібно й чи взагалі потрібно святкувати це свято існують різні твердження. Ні для кого не секрет, що з кожним роком воно все більше матеріалузується. Індустрія розваг тільки й чекає цього дня – ще одна нагода заробити копійчину.

 

Та й у пересічних людей підхід до святкування стає все прагматичнішим. Подарував валентинку – проявив свої почуття. От і все.

 

Принагідно зазначимо, що серед франківців свято є доволі популярним. Ще на минулому тижні в крамницях й місцевих ринка з’явилися традиційні атрибути свята – валентинки, різноманітні сувеніри у формі сердець й тематичні подарунки.

 

Ціни на ці свідчення великого і світлого кохання коливаються у найрізноманітніших діапазонах. Місцеві ресторани пропонують спеціальні пропозиції до дня всіх закоханих, а нічні клуби розважальні програми.

 

Цьогоріч, 14 лютого нас чекає багато цікавих подій, різноманітних конкурсів й цілункових рекордів. Проте, попри, начебто дійсно популяризаторську суть проектів, й бажання розвинути серед громадськості відчуття свята, вони, зазвичай, будуть засобом піару для організаторів.

 

Виникає думка, що сьогодні день святого Валентина потрібен тільки для тих, хто заробляє на цьому гроші.

 

Й думки стосовно доцільності святкування у франківців доволі різняться.

 

Для одних – це дійсно знакове свято, для інших – звичайний робочий день.

 

Більшість вважає свято закоханих гарною нагодою людей виявити свої почуття. Проте, зазначають, що було б краще якби цей день носив більш духовних характер, як це було раніше, а не перетворювався на звичайну розвагу.

 

Найвідчайдушніші стверджують, що день святого Валентина – це закріплена в календарі можливість зробити все не так. Це шанс справжній події увірватися в чийсь уповільнений побут, це своєрідний виклик емоційній байдужості. А тому в цей день вони заготували особливу програму для своїх половинок.

 

Є й такі, хто вважає, що якщо люди кохають одне одного, то вияв почуттів не можливо прив’язати до якоїсь конкретної дати. Якщо люди цінують одне одного, то приємне хочеться робити кожного дня.

 

Проте, дійсно хотілось би зазначити, що почуття любові повинно бути присутнім у міжлюдських відносинах завжди, його не можливо приурочити до якоїсь дати. Сучасний світ потребує щирих почуттів, які здатні змінити його, принести в буденність відчуття довіри, захищеності, а найголовніше, потрібності оточуючим.


13.02.2012 1164 0
Коментарі (0)

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1164 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494