11.11.11 - магічне число чи просто дата?

 

Сьогодні на календарях випадає незвичайна дата: 11-ий день 11-ого місяця 11-го року. А незадовго до полудня на циферблатах годинників в ряд шикуються аж дванадцять одиниць: 11:11:11 одинадцятого листопада 2011-го.

 

Збіг цифр, коли всі вони однакові, трапляється раз на 100 років, а тому привертає багато уваги людей.

 

Нумерологи рекомендують у такі дні бути обережними, тоді як представники церкви скептично ставляться до спроб надати певній даті особливого значення.

 

"Вибухонебезпечна" дата

За словами нумеролога Людмили Савіної ця дата "вибухонебезпечна": "В такі дні, які я називаю руйнівними в основі, я раджу не ухвалювати жодних стратегічних рішень, оскільки в наслідку вони все одно виявляться руйнівними для тих, хто їх ухвалив", - вважає нумеролог. Нумерологія - це певна система, послідовники якої вбачають магічний зв'язок між числами та живими істотами. Людмила Савіна переконана, що числа мають безпосередній вплив на життя людей і всього світу загалом: "Досвід показує, що люди, які підписують угоди, виходять заміж, одружуються в несприятливий для себе час, як правило, втрачають. Є роки, місяці і дні, коли краще нічого не робити".

 

Нічого хорошого

Нумеролог вважає, що 11 листопада 2011 року краще не брати шлюбу і не починати нової справи. Діти, які народяться цього дня, за її словами, будуть надто емоційними, не підкорятимуться вимогам, а лише проханням. Зірка Астрологи кажуть, що зорі і дати впливають на долю людини Людмила Савіна також радить зберігати спокій та використати незвичайну дату, аби звернутися до "вищих сил". Готуватися до гіршого радить і астропсихолог Тетяна Ніколаєва: "День буде напружений, не варто від нього чекати щось хороше. Водночас, нічого страшного із нами теж не повинно статися".

 

Експерти, однак, наголошують, що кожна дата, якщо і матиме той чи інший вплив, то на кожного по-різному, бо залежить від дати і місця народження конкретної людини. Тому якісь прогнози, чи перестороги, можуть бути лише персональними.

 

Марновірство

Ажіотаж навколо "загадкових" дат посилено виникає вже 10 останніх років, відколи настали 2000-ні, особливо це відчувалося у 2002 році, коли рік, місяць і число дзеркально читалися з обох боків. Однак, ці дати мають сенс лише для тих, хто веде літочислення від народження Христа. Наприклад, мусульмани рахують свої роки від 622-го року від Різдва. Клацнути Юдеї у вересні відсвяткували 5772-ий Новий рік. Інші народи також мають власне літочислення. 

 

Різні цифри нерідко згадують у священних книгах, зокрема - у Біблії, де часто фігурують числа 3, 7, 12 та інші. Однак, у коментарі bbc.ua речник Української православної церкви Київського патріархату отець Євстратій назвав марновірством спроби надати тій, чи іншій даті якогось особливого сенсу: "Церква абсолютно спокійно ставиться до такого збігу дат і жодного містичного значення йому не надає. Ні цифри, ні номери, ні дати, ні числа над людиною не мають влади чи сили. Людина створена за образом Божим як розумна і вільна істота. Тому її долю і життя визначають в першу чергу власні вчинки, а також те, як її життя спрямовує Господь", - розповів священик. Числам, за його словами, часто надають символічне значення, але це не вказує на залежність людей від цих чисел. І навіть 666 - так зване "число звіра" - не повинне викликати остраху.

 

Як і 2012 - рік, який, за деякими прогнозами, принесе апокаліпсис. Священик стверджує, що кінець світу таки настане, але нікому з людей не відомо, коли саме.

 

Психологічний вплив

11.11.11 Вчені вважають, що цифри всюди. За формою мушля нагадує спіраль, яка графічно зображує послідовність Фібоначчі, або принцип "золотого перетину" Саме наступного року посилена увага до дат може зникнути надовго - за словами ректора Соломонового університету в Києві Олександра Розенфельда, таких збігів більше не буде понад 100 років. "Дати і числа мають психологічний вплив на людину. Речі мають цінність не самі по собі, а за тим, що про них думають люди. Тож, якщо людство надає значення даті 11.11.11, значить це знаходить відображення у поведінці людей, а потім - у всьому житті", - прокоментував доктор економічних наук bbc.ua. Втім, за його словами, вчені вже багато років спостерігають, що різні події в історії людства відбуваються із певними циклами.

 

Тож можливо, що ці закономірні числа і мають якийсь вплив на життя людей, але це питання, каже він, необхідно досліджувати з наукової точки зору.


BBC Україна


11.11.2011 Роман Лебедь 1361 1
Коментарі (1)

Ростислав 2011.11.13, 10:07
Хто такі Клацнути Юдеї? Юдеїв знаю, а що значить "клацнути"?
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

521
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

4895
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1291
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5477
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1485
25.12.2022
Тетяна Дармограй

Думки українців щодо відзначення свят під час війни розділилися. Одні вважають, що святкування не на часі, інші — навпаки стверджують, що сьогодні людям необхідні тихі та сімейні відзначення свят, які є частиною життєвої рутини.

1833

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

796

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1106

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1105

Що ми, як головний бенефіціар перемоги порядку над хаосом, демократії над деспотією, зможемо запропонувати світу? Світу, який з величезною цікавістю зараз спостерігає за колишньою для себе «терра інкогніта», яку більшість колись не змогли б знайти на глобусі? Яким ми бачимо розвиток України, її місце у світовому поділі праці?

1372
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

191
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

474
12.01.2023

Головне завдання після святкових застіль – розвантажити всі "втомлені" органи та системи організму. 

813
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

204
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

521
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

951
03.01.2023

Цьогоріч в Івано-Франківській територіальній громаді більшість релігійних громад відзначатимуть Різдво 7 січня.  

1690
26.01.2023

Ні обіцянок, ні пробачень! Віктор Павлік у п’ятницю заспіває в Івано-Франківську кращі хіти на підтримку ЗСУ. Для франківців Віктор Павлік співатиме у п’ятницю, 27 січня, о 19.00 год в «Арена-центрі».

138
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

183
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

389
15.01.2023

Значно покращилося сприйняття Уряду та Верховної Ради.

578
09.01.2023

У цілому абсолютна більшість (84%) українців зберігають переконаність, що влада не збирається і не піде на неприйнятні компроміси з Росією.  

825