11.11.11 - магічне число чи просто дата?

 

Сьогодні на календарях випадає незвичайна дата: 11-ий день 11-ого місяця 11-го року. А незадовго до полудня на циферблатах годинників в ряд шикуються аж дванадцять одиниць: 11:11:11 одинадцятого листопада 2011-го.

 

Збіг цифр, коли всі вони однакові, трапляється раз на 100 років, а тому привертає багато уваги людей.

 

Нумерологи рекомендують у такі дні бути обережними, тоді як представники церкви скептично ставляться до спроб надати певній даті особливого значення.

 

"Вибухонебезпечна" дата

За словами нумеролога Людмили Савіної ця дата "вибухонебезпечна": "В такі дні, які я називаю руйнівними в основі, я раджу не ухвалювати жодних стратегічних рішень, оскільки в наслідку вони все одно виявляться руйнівними для тих, хто їх ухвалив", - вважає нумеролог. Нумерологія - це певна система, послідовники якої вбачають магічний зв'язок між числами та живими істотами. Людмила Савіна переконана, що числа мають безпосередній вплив на життя людей і всього світу загалом: "Досвід показує, що люди, які підписують угоди, виходять заміж, одружуються в несприятливий для себе час, як правило, втрачають. Є роки, місяці і дні, коли краще нічого не робити".

 

Нічого хорошого

Нумеролог вважає, що 11 листопада 2011 року краще не брати шлюбу і не починати нової справи. Діти, які народяться цього дня, за її словами, будуть надто емоційними, не підкорятимуться вимогам, а лише проханням. Зірка Астрологи кажуть, що зорі і дати впливають на долю людини Людмила Савіна також радить зберігати спокій та використати незвичайну дату, аби звернутися до "вищих сил". Готуватися до гіршого радить і астропсихолог Тетяна Ніколаєва: "День буде напружений, не варто від нього чекати щось хороше. Водночас, нічого страшного із нами теж не повинно статися".

 

Експерти, однак, наголошують, що кожна дата, якщо і матиме той чи інший вплив, то на кожного по-різному, бо залежить від дати і місця народження конкретної людини. Тому якісь прогнози, чи перестороги, можуть бути лише персональними.

 

Марновірство

Ажіотаж навколо "загадкових" дат посилено виникає вже 10 останніх років, відколи настали 2000-ні, особливо це відчувалося у 2002 році, коли рік, місяць і число дзеркально читалися з обох боків. Однак, ці дати мають сенс лише для тих, хто веде літочислення від народження Христа. Наприклад, мусульмани рахують свої роки від 622-го року від Різдва. Клацнути Юдеї у вересні відсвяткували 5772-ий Новий рік. Інші народи також мають власне літочислення. 

 

Різні цифри нерідко згадують у священних книгах, зокрема - у Біблії, де часто фігурують числа 3, 7, 12 та інші. Однак, у коментарі bbc.ua речник Української православної церкви Київського патріархату отець Євстратій назвав марновірством спроби надати тій, чи іншій даті якогось особливого сенсу: "Церква абсолютно спокійно ставиться до такого збігу дат і жодного містичного значення йому не надає. Ні цифри, ні номери, ні дати, ні числа над людиною не мають влади чи сили. Людина створена за образом Божим як розумна і вільна істота. Тому її долю і життя визначають в першу чергу власні вчинки, а також те, як її життя спрямовує Господь", - розповів священик. Числам, за його словами, часто надають символічне значення, але це не вказує на залежність людей від цих чисел. І навіть 666 - так зване "число звіра" - не повинне викликати остраху.

 

Як і 2012 - рік, який, за деякими прогнозами, принесе апокаліпсис. Священик стверджує, що кінець світу таки настане, але нікому з людей не відомо, коли саме.

 

Психологічний вплив

11.11.11 Вчені вважають, що цифри всюди. За формою мушля нагадує спіраль, яка графічно зображує послідовність Фібоначчі, або принцип "золотого перетину" Саме наступного року посилена увага до дат може зникнути надовго - за словами ректора Соломонового університету в Києві Олександра Розенфельда, таких збігів більше не буде понад 100 років. "Дати і числа мають психологічний вплив на людину. Речі мають цінність не самі по собі, а за тим, що про них думають люди. Тож, якщо людство надає значення даті 11.11.11, значить це знаходить відображення у поведінці людей, а потім - у всьому житті", - прокоментував доктор економічних наук bbc.ua. Втім, за його словами, вчені вже багато років спостерігають, що різні події в історії людства відбуваються із певними циклами.

 

Тож можливо, що ці закономірні числа і мають якийсь вплив на життя людей, але це питання, каже він, необхідно досліджувати з наукової точки зору.


BBC Україна


11.11.2011 Роман Лебедь 1797 1
Коментарі (1)

Ростислав 2011.11.13, 10:07
Хто такі Клацнути Юдеї? Юдеїв знаю, а що значить "клацнути"?
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

625
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1157
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2484
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1339
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1970 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2912

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

659

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

741

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1653

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1636
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

332
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

443
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18359
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7468
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3649
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1035
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10773
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

280
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

276
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

468
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

444
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

676