11 (одинадцять)

Останнім часом число 11, немов хитра примружена нерпа з прорубу, час від часу виринає з інформаційних потоків. То запрошений на ток-шоу соціолог повідомить, що аж 11% опитаних громадян України заявили, що ненавидять власну країну. То 11 демонстрантів вийдуть на Майдан захищати рідну мову і мерзнутимуть там під прицілами телекамер. Не кажучи вже про те, що живемо ми в 11 році XXI століття.

 

Нумерологи називають 11 відкритим числом. Як і 111, у Кабалі воно означає прихований до певного моменту початок змін, а в картах Таро це число пов’язане з народжувальними містеріями Урану. Якщо при гаданнях майстер передбачень зустріне одинадцятку, він має придивлятись уважніше. У незначних, на перший погляд, деталях може ховатися щось дуже й дуже важливе. Зародок чогось такого, що за певний час стане головною темою.

 

Отже, все те, що спостерігаємо від початку року, ніби підтверджує висновки метафізиків. Ті глобальні зміни, які пророкували після американського «11 вересня» (знову 11!), нарешті досягли виразної стадії. Економічна криза виснажила маргінальні економіки і «посипались» один за одним північноафриканські політичні режими, що паразитували на тимчасовому процвітанні Заходу. Туристичний глянц Магрібу пішов тріщинами, з яких вилізло майбутнє.

 

Не встигло опасти інтернет-шумовиння, як у Бенгазі гарячі діти пустелі проголосили ісламський емірат. На телеекрані негайно виникло стурбоване обличчя євробюрократа, який печально прорефлексував з цього приводу. Бай-бай, старий добрий світ! Ти був зручним і придатним для споживання. Ми називали тебе «епохою після модерну», хоча знали, що насправді ти «епоха перед Великим Обломом». Нам подобались твої, змащені зеленню і кока-колою, туристичні маршрути, твої наївні міфи про мультикультурний рай, твій мікшований стиль і твоя віра у всесильність кредиту.

 

Тепер ми живемо з відкритими числами і не віримо у світле завтра того доброго старшого брата, який винен світові 14 трильйонів. Ще менше ми віримо у добрі наміри великого жовтого брата, який впевнено входить у дорослу стадію. З відповідними змінами в апетитах.

 

Нафта й харчі стрімко дорожчають. Росте безробіття. Супутники глобального позиціонування підозріло швидко виходять з ладу. Масово гинуть чорні дрозди. Ізраїльські розвідувальні літаки насторожено слідкують за іранським есмінцем, який вперше за 32 роки пройшов Суецьким каналом. Ще два місяці тому Мубарак нізащо не пропустив би до Середземного моря ісламський військовий корабель. А хунта, яка йому спадкувала, пропустила. Світ змінюється. І навіть новим армадам ударних безпілотних літаків не зупинити настання нових часів.

 

Так само не зупинити наближення весни. Північна півкуля повільно, проте невідворотно, повертається до зірки на ім’я «Сонце» усіма своїми долинами, горами і морями. Від світила до нас линуть живильні промені, але астрономи кажуть, що скоро почнуться сонячні бурі. А ще велика волохата комета летить від орбіти Марса і невдовзі повисне над нашими головами. Це налаштовує на роздуми, куріння файки і споживання гарячого вина. Адже за вікном все ще вибілено снігом, і число 11 поки що не увійшло у повноту своїх трансформуючих астральних енергій. Поки що.

 

Володимир Єшкілєв 

"Репортер"


Коментарі (1)

менсик 2011.02.25, 18:42
Дядя Вова не страш дітей концом....бо він конец у кого короткий, а у кого подовше....але він такі конєц.....
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

843 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

790
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1605
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2234
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4210 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3213

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

213

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

442

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

383

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

855
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

621
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

668
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

954
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1065
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

669
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6249
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1743
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31759 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1535
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

752 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

717