11 (одинадцять)

Останнім часом число 11, немов хитра примружена нерпа з прорубу, час від часу виринає з інформаційних потоків. То запрошений на ток-шоу соціолог повідомить, що аж 11% опитаних громадян України заявили, що ненавидять власну країну. То 11 демонстрантів вийдуть на Майдан захищати рідну мову і мерзнутимуть там під прицілами телекамер. Не кажучи вже про те, що живемо ми в 11 році XXI століття.

 

Нумерологи називають 11 відкритим числом. Як і 111, у Кабалі воно означає прихований до певного моменту початок змін, а в картах Таро це число пов’язане з народжувальними містеріями Урану. Якщо при гаданнях майстер передбачень зустріне одинадцятку, він має придивлятись уважніше. У незначних, на перший погляд, деталях може ховатися щось дуже й дуже важливе. Зародок чогось такого, що за певний час стане головною темою.

 

Отже, все те, що спостерігаємо від початку року, ніби підтверджує висновки метафізиків. Ті глобальні зміни, які пророкували після американського «11 вересня» (знову 11!), нарешті досягли виразної стадії. Економічна криза виснажила маргінальні економіки і «посипались» один за одним північноафриканські політичні режими, що паразитували на тимчасовому процвітанні Заходу. Туристичний глянц Магрібу пішов тріщинами, з яких вилізло майбутнє.

 

Не встигло опасти інтернет-шумовиння, як у Бенгазі гарячі діти пустелі проголосили ісламський емірат. На телеекрані негайно виникло стурбоване обличчя євробюрократа, який печально прорефлексував з цього приводу. Бай-бай, старий добрий світ! Ти був зручним і придатним для споживання. Ми називали тебе «епохою після модерну», хоча знали, що насправді ти «епоха перед Великим Обломом». Нам подобались твої, змащені зеленню і кока-колою, туристичні маршрути, твої наївні міфи про мультикультурний рай, твій мікшований стиль і твоя віра у всесильність кредиту.

 

Тепер ми живемо з відкритими числами і не віримо у світле завтра того доброго старшого брата, який винен світові 14 трильйонів. Ще менше ми віримо у добрі наміри великого жовтого брата, який впевнено входить у дорослу стадію. З відповідними змінами в апетитах.

 

Нафта й харчі стрімко дорожчають. Росте безробіття. Супутники глобального позиціонування підозріло швидко виходять з ладу. Масово гинуть чорні дрозди. Ізраїльські розвідувальні літаки насторожено слідкують за іранським есмінцем, який вперше за 32 роки пройшов Суецьким каналом. Ще два місяці тому Мубарак нізащо не пропустив би до Середземного моря ісламський військовий корабель. А хунта, яка йому спадкувала, пропустила. Світ змінюється. І навіть новим армадам ударних безпілотних літаків не зупинити настання нових часів.

 

Так само не зупинити наближення весни. Північна півкуля повільно, проте невідворотно, повертається до зірки на ім’я «Сонце» усіма своїми долинами, горами і морями. Від світила до нас линуть живильні промені, але астрономи кажуть, що скоро почнуться сонячні бурі. А ще велика волохата комета летить від орбіти Марса і невдовзі повисне над нашими головами. Це налаштовує на роздуми, куріння файки і споживання гарячого вина. Адже за вікном все ще вибілено снігом, і число 11 поки що не увійшло у повноту своїх трансформуючих астральних енергій. Поки що.

 

Володимир Єшкілєв 

"Репортер"


Коментарі (1)

менсик 2011.02.25, 18:42
Дядя Вова не страш дітей концом....бо він конец у кого короткий, а у кого подовше....але він такі конєц.....
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині починалися ще з кінця 60-х років. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла рішення про створення музею в місті. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк. 

1172 9
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9752 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10759 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4857
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2636
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2139

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

165

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

545

Огляд світових ЗМІ у контексті того, що може чекати українців у випадку перемоги на виборах в США Дональда Трампа.

936

Популярний американський телеведучий Такер Карлсон взяв інтервю у володимира путіна. Причини цієї події були передбачливо описані ТУТ. А зараз – про те, який меседж через Карлсона передав путін для американської аудиторії. Почав він з фейкової

771
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

134
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1140
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

636
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2181
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1621
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

599
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1023
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

251
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

229
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

700 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1334 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

919 1