11 (одинадцять)

Останнім часом число 11, немов хитра примружена нерпа з прорубу, час від часу виринає з інформаційних потоків. То запрошений на ток-шоу соціолог повідомить, що аж 11% опитаних громадян України заявили, що ненавидять власну країну. То 11 демонстрантів вийдуть на Майдан захищати рідну мову і мерзнутимуть там під прицілами телекамер. Не кажучи вже про те, що живемо ми в 11 році XXI століття.

 

Нумерологи називають 11 відкритим числом. Як і 111, у Кабалі воно означає прихований до певного моменту початок змін, а в картах Таро це число пов’язане з народжувальними містеріями Урану. Якщо при гаданнях майстер передбачень зустріне одинадцятку, він має придивлятись уважніше. У незначних, на перший погляд, деталях може ховатися щось дуже й дуже важливе. Зародок чогось такого, що за певний час стане головною темою.

 

Отже, все те, що спостерігаємо від початку року, ніби підтверджує висновки метафізиків. Ті глобальні зміни, які пророкували після американського «11 вересня» (знову 11!), нарешті досягли виразної стадії. Економічна криза виснажила маргінальні економіки і «посипались» один за одним північноафриканські політичні режими, що паразитували на тимчасовому процвітанні Заходу. Туристичний глянц Магрібу пішов тріщинами, з яких вилізло майбутнє.

 

Не встигло опасти інтернет-шумовиння, як у Бенгазі гарячі діти пустелі проголосили ісламський емірат. На телеекрані негайно виникло стурбоване обличчя євробюрократа, який печально прорефлексував з цього приводу. Бай-бай, старий добрий світ! Ти був зручним і придатним для споживання. Ми називали тебе «епохою після модерну», хоча знали, що насправді ти «епоха перед Великим Обломом». Нам подобались твої, змащені зеленню і кока-колою, туристичні маршрути, твої наївні міфи про мультикультурний рай, твій мікшований стиль і твоя віра у всесильність кредиту.

 

Тепер ми живемо з відкритими числами і не віримо у світле завтра того доброго старшого брата, який винен світові 14 трильйонів. Ще менше ми віримо у добрі наміри великого жовтого брата, який впевнено входить у дорослу стадію. З відповідними змінами в апетитах.

 

Нафта й харчі стрімко дорожчають. Росте безробіття. Супутники глобального позиціонування підозріло швидко виходять з ладу. Масово гинуть чорні дрозди. Ізраїльські розвідувальні літаки насторожено слідкують за іранським есмінцем, який вперше за 32 роки пройшов Суецьким каналом. Ще два місяці тому Мубарак нізащо не пропустив би до Середземного моря ісламський військовий корабель. А хунта, яка йому спадкувала, пропустила. Світ змінюється. І навіть новим армадам ударних безпілотних літаків не зупинити настання нових часів.

 

Так само не зупинити наближення весни. Північна півкуля повільно, проте невідворотно, повертається до зірки на ім’я «Сонце» усіма своїми долинами, горами і морями. Від світила до нас линуть живильні промені, але астрономи кажуть, що скоро почнуться сонячні бурі. А ще велика волохата комета летить від орбіти Марса і невдовзі повисне над нашими головами. Це налаштовує на роздуми, куріння файки і споживання гарячого вина. Адже за вікном все ще вибілено снігом, і число 11 поки що не увійшло у повноту своїх трансформуючих астральних енергій. Поки що.

 

Володимир Єшкілєв 

"Репортер"


Коментарі (1)

менсик 2011.02.25, 18:42
Дядя Вова не страш дітей концом....бо він конец у кого короткий, а у кого подовше....але він такі конєц.....
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5196 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20289 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

273

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18374
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

985 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492