11 (одинадцять)

Останнім часом число 11, немов хитра примружена нерпа з прорубу, час від часу виринає з інформаційних потоків. То запрошений на ток-шоу соціолог повідомить, що аж 11% опитаних громадян України заявили, що ненавидять власну країну. То 11 демонстрантів вийдуть на Майдан захищати рідну мову і мерзнутимуть там під прицілами телекамер. Не кажучи вже про те, що живемо ми в 11 році XXI століття.

 

Нумерологи називають 11 відкритим числом. Як і 111, у Кабалі воно означає прихований до певного моменту початок змін, а в картах Таро це число пов’язане з народжувальними містеріями Урану. Якщо при гаданнях майстер передбачень зустріне одинадцятку, він має придивлятись уважніше. У незначних, на перший погляд, деталях може ховатися щось дуже й дуже важливе. Зародок чогось такого, що за певний час стане головною темою.

 

Отже, все те, що спостерігаємо від початку року, ніби підтверджує висновки метафізиків. Ті глобальні зміни, які пророкували після американського «11 вересня» (знову 11!), нарешті досягли виразної стадії. Економічна криза виснажила маргінальні економіки і «посипались» один за одним північноафриканські політичні режими, що паразитували на тимчасовому процвітанні Заходу. Туристичний глянц Магрібу пішов тріщинами, з яких вилізло майбутнє.

 

Не встигло опасти інтернет-шумовиння, як у Бенгазі гарячі діти пустелі проголосили ісламський емірат. На телеекрані негайно виникло стурбоване обличчя євробюрократа, який печально прорефлексував з цього приводу. Бай-бай, старий добрий світ! Ти був зручним і придатним для споживання. Ми називали тебе «епохою після модерну», хоча знали, що насправді ти «епоха перед Великим Обломом». Нам подобались твої, змащені зеленню і кока-колою, туристичні маршрути, твої наївні міфи про мультикультурний рай, твій мікшований стиль і твоя віра у всесильність кредиту.

 

Тепер ми живемо з відкритими числами і не віримо у світле завтра того доброго старшого брата, який винен світові 14 трильйонів. Ще менше ми віримо у добрі наміри великого жовтого брата, який впевнено входить у дорослу стадію. З відповідними змінами в апетитах.

 

Нафта й харчі стрімко дорожчають. Росте безробіття. Супутники глобального позиціонування підозріло швидко виходять з ладу. Масово гинуть чорні дрозди. Ізраїльські розвідувальні літаки насторожено слідкують за іранським есмінцем, який вперше за 32 роки пройшов Суецьким каналом. Ще два місяці тому Мубарак нізащо не пропустив би до Середземного моря ісламський військовий корабель. А хунта, яка йому спадкувала, пропустила. Світ змінюється. І навіть новим армадам ударних безпілотних літаків не зупинити настання нових часів.

 

Так само не зупинити наближення весни. Північна півкуля повільно, проте невідворотно, повертається до зірки на ім’я «Сонце» усіма своїми долинами, горами і морями. Від світила до нас линуть живильні промені, але астрономи кажуть, що скоро почнуться сонячні бурі. А ще велика волохата комета летить від орбіти Марса і невдовзі повисне над нашими головами. Це налаштовує на роздуми, куріння файки і споживання гарячого вина. Адже за вікном все ще вибілено снігом, і число 11 поки що не увійшло у повноту своїх трансформуючих астральних енергій. Поки що.

 

Володимир Єшкілєв 

"Репортер"


Коментарі (1)

менсик 2011.02.25, 18:42
Дядя Вова не страш дітей концом....бо він конец у кого короткий, а у кого подовше....але він такі конєц.....
27.05.2020
Люся Грибик

Як вийти з карантину з чистим та доглянутим обличчям Фіртці розповіла франківська косметологиня Стефанія Білусяк.

477
26.05.2020
Роса Мартинюк

 Жінка не може працювати в  урології, йти до лікаря варто тоді, коли вже болить, а простатит лікується за 5 хвилин — ці та інші міфи ми часто чуємо та чи розуміємо їхню помилковість?Розмовляємо із Владиславою Литвинець — лікарем-урологом Лікувально-ліагностично центру професора Литвинця, асистентом кафедри урології Івано-Франківського медичного університету.

2291
22.05.2020
Олена Британська

Ця історія з тих, які тягнуться роками. Про з’єднання Південного та Північного бульварів в Івано-Франківську заговорили ще у 2015-му.

2966 2
22.05.2020
Марія Лутчин

Уявити собі сучасні міста, містечка та села без асфальтного покриття просто неможливо – десь воно ідеальне, десь бажає бути кращим, а десь ями та вибоїни роками не бачили асфальтобетонного катка. Тому сьогодні асфальт впевнено можна назвати одним з

2773
21.05.2020
Роса Мартинюк

Вона справляє враження жінки, що все встигає — працює на роботі, двічі на рік організовує етнофестиваль та виховує трьох діток. Про те, як їй все вдається, з чого починалася “Крайка”, про навчання у Парижі та курйозні ситуації під час організації: говоримо із Наталією Бартків.

755
19.05.2020

Вищі навчальні заклади закінчуватимуть навчальний рік у дистанційному режимі. 

1117

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві.  Не відкрию вам Америки, якщо скажу, що багато жителів Галичини м

2031

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

4509

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

3987 2

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

3097
17.04.2020

Пам’ятаймо, що маємо поділитися цією радісною звісткою з усіма, хто у скорботі та потребує нашої розради.

1740
10.04.2020

Великдень, Воскресіння Христове або Пасха – найбільш давнє, урочисте й радісне свято з усіх великих християнських свят церковного року. До цього світлого дня християни готуються заздалегідь. Віряни дотримуються Великого посту, обмежуючи себе у харч

4696 1
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

1707
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

1749
19.05.2020

Наш дзвінок застав композитора Ігоря Іванціва в Бурштині, де він живе, працює і творить. Простий, приємний співбесідник, з прекрасним почуттям гумору, повен життєвих сил та настрою.

898