10 найкращих сідниць в історії світового мистецтва

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва. Десяток найкращих сідниць в історії відібрало британське видання The Guardian.

Десяту сходинку посіло полотно "Три грації" художника епохи Відродження Рафаеля, пише Фіртка з посиланням на BBC.

Три грації

На знаменитій картині зображені три оголені жінки, але лише одна з них обернулася до глядачів спиною.

У геометричному переплетенні тіл грацій митець висловив усю свою пристрасть до жіночого тіла.


Дев'яте місце дісталося картині Даміано Мацци "Зґвалтування Ганімеда".

Ганімед

На полотні зображений давньогрецький міф, згідно з яким Зевс, вражений красою юного Ганімеда, викрав його у подобі орла.

Щоб підкреслити сексуальний підтекст історії, художник зробив особливий акцент на оголених сідницях хлопця.


Дієго Веласкес та його картина "Венера з дзеркалом" - восьме місце у рейтингу.

Венера з дзеркалом

Оголена Венера лежить спиною до глядачів, демонструючи вигини свого тіла. Її обличчя, сумне і задумане, видно лише через дзеркало. Це зображення наче говорить, що перед нами не богиня, а модель, чиї сідниці навіки стали спадком музеїв.


Сьому сходинку посів Ієронім Босх та його "Спокуса святого Антонія".

Босх

Химерний триптих, повний деталей та дійових осіб, містить також зображення невідомого. Виглядає, що це сідниці та ноги чоловіка, що стоїть рачки. Його спина нагадує пагорб, а між ногами - вхід в хижу. Одні дослідники називають це дивне помешкання - притулком святого Антонія, а інші - публічним будинком.


На шостому місці - загадкова мармурова скульптура невідомого автора "Візничий з острова Мотія".

Візниця

Цей витвір датується V століттям до нашої ери. Класична антична скульптура зазвичай асоціюється з оголеною натурою. Візничий, навпаки, одягнений. Але геніальний автор зумів передати красу чоловічого тіла, прикритого легким вбранням.


Бронзова статуя "Давид" скульптора Донателло - отримала п'яте місце в рейтингу.

Давид

Цей витвір став викликом суспільству, першим зображенням оголеного тіла людини з часів античності.

Скульптура прекрасна з усіх боків, але розкішні, геометричні та гладкі сідниці "Давида" не залишать байдужим нікого, переконує The Guardian.


Четверта сходинка також дісталася "Давиду". Тільки автором цієї скульптури є Мікеланджело.

Давид

Видання зазначає, що "ніхто за життя Мікеланджело не сумнівався, що його інтерес до оголеного чоловічого тіла мав еротичний характер".

Ця мармурова скульптура прекрасного оголеного юнака стала гімном почуттям художника.

"Гляньте, з якою любов'ю він вирізав ці ідеальні сідниці, і ви дізнаєтесь те, що знали про Мікеланджело його сучасники", йдеться в статті.


До трійки лідерів автори віднесли полотно "Венера та Адоніс" Тиціана.

Тиціан

Намагаючись втримати коханого, Венера наче прикипіла важкими сідницями до сидіння. Виглядає, що Тиціан хотів показати цим відчай і рішучість жінки, яка прагне утримати чоловіка, переконані автори.


Друга сходинка в рейтингу дісталася полотну Франсуа Буше "Луїза О'Мерфі".

Буше

Це полотно 18 століття - доби, коли у Франції вирували нові ідеї, еліта була особливо розкутою, а мистецтво чуттєвим.

Грайливе зображення молодої красуні, що демонструє свої сідниці в розкішному будуарі, — маніфест такої свободи і розкутості.


Перше місце автори віддали малюнку Леонардо да Вінчі "Голий чоловік, що стоїть".

A standing male nude

Леонардо любив образ молодих вродливих чоловіків з довгим волоссям. Зокрема, всесвітньо відомим є його малюнок "Вітрувіанська людина".

Чоловік на малюнку, якому віддало перше місце The Guardian, виглядає геть інакше. Він потужний та кремезний, а його майстерно промальовані сідниці виглядають центром всього полотна.


31.07.2020 4797
Коментарі ()

17.08.2022
Мар'яна Цимбалюк

Працівники історико-просвітницьких установ розповіли Фіртці, що наплив у їхні заклади був настільки великий, що часто музейники проводили екскурсії без перерви.

316
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

1874
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1504
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

2580 4
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1868
22.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5965

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

184

Яблуневий чи Медовий Спас? Доволі, часто народні назви християнських свят відривають нас від суті та розуміння глибини свята. Яскравим прикладом цього є «Яблуневий Спас» та «Маковія», що це, про кого це?

259

Неодноразово доводилось зустрічатися з бабусями або жіночками в церкві, на невеликих парафіях різних конфесій, які знають все і навіть деколи більше за священника. А потім священники дивуються: «чому в храмі немає молоді?». А вони і не знали, що молодь не витримала прискіпливих зауважень «церковного менеджменту».  

310

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

611
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

470
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1223
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1232
15.08.2022

В Івано-Франківську представники УПЦ Московського патріархату через суд намагаються повернути храм Різдва Христового, що на вулиці Довженка.

1068
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

338
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

434
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4680
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

621
15.08.2022

Президент Володимир Зеленський усунув начальників управлінь Служби безпеки України у трьох областях.

357
12.08.2022

На запитання, чи підтримують українці дії президента Володимира Зеленського, 59% відповіли, що рішуче підтримують та 32% — скоріше підтримують.  

273
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

372
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

425