10 найкращих сідниць в історії світового мистецтва

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва. Десяток найкращих сідниць в історії відібрало британське видання The Guardian.

Десяту сходинку посіло полотно "Три грації" художника епохи Відродження Рафаеля, пише Фіртка з посиланням на BBC.

Три грації

На знаменитій картині зображені три оголені жінки, але лише одна з них обернулася до глядачів спиною.

У геометричному переплетенні тіл грацій митець висловив усю свою пристрасть до жіночого тіла.


Дев'яте місце дісталося картині Даміано Мацци "Зґвалтування Ганімеда".

Ганімед

На полотні зображений давньогрецький міф, згідно з яким Зевс, вражений красою юного Ганімеда, викрав його у подобі орла.

Щоб підкреслити сексуальний підтекст історії, художник зробив особливий акцент на оголених сідницях хлопця.


Дієго Веласкес та його картина "Венера з дзеркалом" - восьме місце у рейтингу.

Венера з дзеркалом

Оголена Венера лежить спиною до глядачів, демонструючи вигини свого тіла. Її обличчя, сумне і задумане, видно лише через дзеркало. Це зображення наче говорить, що перед нами не богиня, а модель, чиї сідниці навіки стали спадком музеїв.


Сьому сходинку посів Ієронім Босх та його "Спокуса святого Антонія".

Босх

Химерний триптих, повний деталей та дійових осіб, містить також зображення невідомого. Виглядає, що це сідниці та ноги чоловіка, що стоїть рачки. Його спина нагадує пагорб, а між ногами - вхід в хижу. Одні дослідники називають це дивне помешкання - притулком святого Антонія, а інші - публічним будинком.


На шостому місці - загадкова мармурова скульптура невідомого автора "Візничий з острова Мотія".

Візниця

Цей витвір датується V століттям до нашої ери. Класична антична скульптура зазвичай асоціюється з оголеною натурою. Візничий, навпаки, одягнений. Але геніальний автор зумів передати красу чоловічого тіла, прикритого легким вбранням.


Бронзова статуя "Давид" скульптора Донателло - отримала п'яте місце в рейтингу.

Давид

Цей витвір став викликом суспільству, першим зображенням оголеного тіла людини з часів античності.

Скульптура прекрасна з усіх боків, але розкішні, геометричні та гладкі сідниці "Давида" не залишать байдужим нікого, переконує The Guardian.


Четверта сходинка також дісталася "Давиду". Тільки автором цієї скульптури є Мікеланджело.

Давид

Видання зазначає, що "ніхто за життя Мікеланджело не сумнівався, що його інтерес до оголеного чоловічого тіла мав еротичний характер".

Ця мармурова скульптура прекрасного оголеного юнака стала гімном почуттям художника.

"Гляньте, з якою любов'ю він вирізав ці ідеальні сідниці, і ви дізнаєтесь те, що знали про Мікеланджело його сучасники", йдеться в статті.


До трійки лідерів автори віднесли полотно "Венера та Адоніс" Тиціана.

Тиціан

Намагаючись втримати коханого, Венера наче прикипіла важкими сідницями до сидіння. Виглядає, що Тиціан хотів показати цим відчай і рішучість жінки, яка прагне утримати чоловіка, переконані автори.


Друга сходинка в рейтингу дісталася полотну Франсуа Буше "Луїза О'Мерфі".

Буше

Це полотно 18 століття - доби, коли у Франції вирували нові ідеї, еліта була особливо розкутою, а мистецтво чуттєвим.

Грайливе зображення молодої красуні, що демонструє свої сідниці в розкішному будуарі, — маніфест такої свободи і розкутості.


Перше місце автори віддали малюнку Леонардо да Вінчі "Голий чоловік, що стоїть".

A standing male nude

Леонардо любив образ молодих вродливих чоловіків з довгим волоссям. Зокрема, всесвітньо відомим є його малюнок "Вітрувіанська людина".

Чоловік на малюнку, якому віддало перше місце The Guardian, виглядає геть інакше. Він потужний та кремезний, а його майстерно промальовані сідниці виглядають центром всього полотна.


31.07.2020 8188
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2431 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1766
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5568
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15928 13
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3852 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3689

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

188

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

464

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

559

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1658
23.06.2024

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини у травні 2024 року порівняно із квітнем цього року становила 0,3%, з початку року — 2,3%, в Україні — 0,6% та 2,0% відповідно.  

241
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

3487
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

596
21.06.2024

За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня. Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

457
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

990
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

748
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

880
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22284
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

328
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

739
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

703 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1176 1