10 найкращих сідниць в історії світового мистецтва

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва. Десяток найкращих сідниць в історії відібрало британське видання The Guardian.

Десяту сходинку посіло полотно "Три грації" художника епохи Відродження Рафаеля, пише Фіртка з посиланням на BBC.

Три грації

На знаменитій картині зображені три оголені жінки, але лише одна з них обернулася до глядачів спиною.

У геометричному переплетенні тіл грацій митець висловив усю свою пристрасть до жіночого тіла.


Дев'яте місце дісталося картині Даміано Мацци "Зґвалтування Ганімеда".

Ганімед

На полотні зображений давньогрецький міф, згідно з яким Зевс, вражений красою юного Ганімеда, викрав його у подобі орла.

Щоб підкреслити сексуальний підтекст історії, художник зробив особливий акцент на оголених сідницях хлопця.


Дієго Веласкес та його картина "Венера з дзеркалом" - восьме місце у рейтингу.

Венера з дзеркалом

Оголена Венера лежить спиною до глядачів, демонструючи вигини свого тіла. Її обличчя, сумне і задумане, видно лише через дзеркало. Це зображення наче говорить, що перед нами не богиня, а модель, чиї сідниці навіки стали спадком музеїв.


Сьому сходинку посів Ієронім Босх та його "Спокуса святого Антонія".

Босх

Химерний триптих, повний деталей та дійових осіб, містить також зображення невідомого. Виглядає, що це сідниці та ноги чоловіка, що стоїть рачки. Його спина нагадує пагорб, а між ногами - вхід в хижу. Одні дослідники називають це дивне помешкання - притулком святого Антонія, а інші - публічним будинком.


На шостому місці - загадкова мармурова скульптура невідомого автора "Візничий з острова Мотія".

Візниця

Цей витвір датується V століттям до нашої ери. Класична антична скульптура зазвичай асоціюється з оголеною натурою. Візничий, навпаки, одягнений. Але геніальний автор зумів передати красу чоловічого тіла, прикритого легким вбранням.


Бронзова статуя "Давид" скульптора Донателло - отримала п'яте місце в рейтингу.

Давид

Цей витвір став викликом суспільству, першим зображенням оголеного тіла людини з часів античності.

Скульптура прекрасна з усіх боків, але розкішні, геометричні та гладкі сідниці "Давида" не залишать байдужим нікого, переконує The Guardian.


Четверта сходинка також дісталася "Давиду". Тільки автором цієї скульптури є Мікеланджело.

Давид

Видання зазначає, що "ніхто за життя Мікеланджело не сумнівався, що його інтерес до оголеного чоловічого тіла мав еротичний характер".

Ця мармурова скульптура прекрасного оголеного юнака стала гімном почуттям художника.

"Гляньте, з якою любов'ю він вирізав ці ідеальні сідниці, і ви дізнаєтесь те, що знали про Мікеланджело його сучасники", йдеться в статті.


До трійки лідерів автори віднесли полотно "Венера та Адоніс" Тиціана.

Тиціан

Намагаючись втримати коханого, Венера наче прикипіла важкими сідницями до сидіння. Виглядає, що Тиціан хотів показати цим відчай і рішучість жінки, яка прагне утримати чоловіка, переконані автори.


Друга сходинка в рейтингу дісталася полотну Франсуа Буше "Луїза О'Мерфі".

Буше

Це полотно 18 століття - доби, коли у Франції вирували нові ідеї, еліта була особливо розкутою, а мистецтво чуттєвим.

Грайливе зображення молодої красуні, що демонструє свої сідниці в розкішному будуарі, — маніфест такої свободи і розкутості.


Перше місце автори віддали малюнку Леонардо да Вінчі "Голий чоловік, що стоїть".

A standing male nude

Леонардо любив образ молодих вродливих чоловіків з довгим волоссям. Зокрема, всесвітньо відомим є його малюнок "Вітрувіанська людина".

Чоловік на малюнку, якому віддало перше місце The Guardian, виглядає геть інакше. Він потужний та кремезний, а його майстерно промальовані сідниці виглядають центром всього полотна.


31.07.2020 3328
Коментарі ()

23.10.2020

Нове виборче законодавство, нова виборча система, нові бюлетені, можуть завести у політичне життя Івано-Франківської області й нові обличчя.  

921
22.10.2020
Марія Лутчин

Про ситуацію в Івано-Франківській ЦМКЛ, карантин, резерви, вакцину та як жити далі з коронавірусом у розмові із заступником головного лікаря.

4188
20.10.2020

Рівень смертності й травматизму в Україні внаслідок ДТП є одним із найвищих у Європі. Досить непроста ситуація з безпекою дорожнього руху спостерігається і на автошляхах Прикарпаття.  

965
16.10.2020

Щоби змінити правила гри, нам не потрібне чудо. Достатньо сформувати владу, яка вміє слухати людей і не боїться порад професіоналів. Потрібне перезавантаження всього місцевого політикуму.

1952
15.10.2020
Христина Чаплинська

Відомо, що існують не лише вдалі, але й побачення з категорії “epic fail”. Ми вирішили піти у «розвідку» і розпитати представників різної статі про їх досвід у цій справі.

1365
10.10.2020
Марія Лутчин

Наша історія про подружжя лікарів Уляни та Віталія, яке 12 років чекало на свою Даринку.

18965 2

Україна зараз нагадує людину, яка потрапила в автотрощу, лежить серед покрученого залізяччя і з її розірваних жил фонтанує кров, а над нею схилилося кілька гнид і кажуть: зараз ми поставимо вам п'ять питань і вам стане легше.

855

Кілька слів про сьогоднішню соціологію від "Рейтингу". Іноді достатньо співставити два-три факти, щоб картковий будинок розвалився.

6617

Через масштаби стихії на Західній Україні парламентський екологічний комітет за моєї ініціативи створив робочу групу, яка напрацює стратегію протипаводкових заходів.

4609 1

Під час волонтерства, медики міста неодноразово скаржились мені, зосібна, на несправедливість розподілу надбавок міської влади для медиків лікувальних установ, які знаходяться на передовій боротьби з коронавірусом. Щоб хоч якось підстрахувати медиків ви

11039
15.10.2020

Прикарпатські крафтові господарства ініціюють створення гастрономічної стежки. Для цього ініціатори громадської спілки "Дорога смаку Прикарпаття" залучили сім крафтових господарств.  

1024
12.10.2020

Борщ є об'єднавчим чинником. Водночас приготування цієї страви, як і її походження, викликає чимало суперечок. То яким має бути правильний борщ?  

1567
07.10.2020

Культура приготування борщу увійде до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Всього до Нацпереліку елементів нематеріальної культурної спадщини рекомендовано включити п'ять елементів, серед яких - "Культура приготування укра

1787
21.10.2020

Це сталося у вівторок, 20 жовтня, коли він та інші релігійні лідери відвідали молебень за мир у всьому світі.

412
14.10.2020

У суботу, 10 жовтня, урочисто відкрили електронні аудіогіди для Хресної дороги на території Погінського монастиря Успіння Матері Божої в селі Погоня.  

1221
14.10.2020

14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Святої Покрови.

1240 1
13.10.2020

У суботу, 17 жовтня, в костелі Ісуса Христа Царя Всесвіту, що по вул. Вовчинецька, 92, відбудуться події під назвою «Святий Йоан Павло II – речник діалогу».  

1066
20.10.2020

Проєкт спрямований на збереження і розвиток нематеріальної культурної спадщини та, зокрема, косівської мальованої кераміки, що внесена до Національного переліку НКС України та до Репрезентативного списку НКС ЮНЕСКО.

590
19.10.2020

Під час засідання ЦВК розглянула окремі питання діяльності Івано-Франківської обласної територіальної виборчої комісії.  

1741 1
19.10.2020

У місцевих виборах 25 жовтня не братимуть участь 11 чинних депутатів Івано-Франківської міської ради – вони не фігурують у жодному з партійних списків. Крім того, 7 чинних депутатів ради змінили свою партійну приналежність.  

1140
19.10.2020

Правоохоронцями Прикарпаття зареєстровано 108 повідомлень про порушення виборчого законодавства.  

656
19.10.2020

Президент Володимир Зеленський доручив прем'єр-міністру Денису Шмигалю "сформувати конкурентний ринок електричної енергії" на Бурштинському острові, залучивши Антимонопольний комітет.  

5643