10 найкращих сідниць в історії світового мистецтва

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва. Десяток найкращих сідниць в історії відібрало британське видання The Guardian.

Десяту сходинку посіло полотно "Три грації" художника епохи Відродження Рафаеля, пише Фіртка з посиланням на BBC.

Три грації

На знаменитій картині зображені три оголені жінки, але лише одна з них обернулася до глядачів спиною.

У геометричному переплетенні тіл грацій митець висловив усю свою пристрасть до жіночого тіла.


Дев'яте місце дісталося картині Даміано Мацци "Зґвалтування Ганімеда".

Ганімед

На полотні зображений давньогрецький міф, згідно з яким Зевс, вражений красою юного Ганімеда, викрав його у подобі орла.

Щоб підкреслити сексуальний підтекст історії, художник зробив особливий акцент на оголених сідницях хлопця.


Дієго Веласкес та його картина "Венера з дзеркалом" - восьме місце у рейтингу.

Венера з дзеркалом

Оголена Венера лежить спиною до глядачів, демонструючи вигини свого тіла. Її обличчя, сумне і задумане, видно лише через дзеркало. Це зображення наче говорить, що перед нами не богиня, а модель, чиї сідниці навіки стали спадком музеїв.


Сьому сходинку посів Ієронім Босх та його "Спокуса святого Антонія".

Босх

Химерний триптих, повний деталей та дійових осіб, містить також зображення невідомого. Виглядає, що це сідниці та ноги чоловіка, що стоїть рачки. Його спина нагадує пагорб, а між ногами - вхід в хижу. Одні дослідники називають це дивне помешкання - притулком святого Антонія, а інші - публічним будинком.


На шостому місці - загадкова мармурова скульптура невідомого автора "Візничий з острова Мотія".

Візниця

Цей витвір датується V століттям до нашої ери. Класична антична скульптура зазвичай асоціюється з оголеною натурою. Візничий, навпаки, одягнений. Але геніальний автор зумів передати красу чоловічого тіла, прикритого легким вбранням.


Бронзова статуя "Давид" скульптора Донателло - отримала п'яте місце в рейтингу.

Давид

Цей витвір став викликом суспільству, першим зображенням оголеного тіла людини з часів античності.

Скульптура прекрасна з усіх боків, але розкішні, геометричні та гладкі сідниці "Давида" не залишать байдужим нікого, переконує The Guardian.


Четверта сходинка також дісталася "Давиду". Тільки автором цієї скульптури є Мікеланджело.

Давид

Видання зазначає, що "ніхто за життя Мікеланджело не сумнівався, що його інтерес до оголеного чоловічого тіла мав еротичний характер".

Ця мармурова скульптура прекрасного оголеного юнака стала гімном почуттям художника.

"Гляньте, з якою любов'ю він вирізав ці ідеальні сідниці, і ви дізнаєтесь те, що знали про Мікеланджело його сучасники", йдеться в статті.


До трійки лідерів автори віднесли полотно "Венера та Адоніс" Тиціана.

Тиціан

Намагаючись втримати коханого, Венера наче прикипіла важкими сідницями до сидіння. Виглядає, що Тиціан хотів показати цим відчай і рішучість жінки, яка прагне утримати чоловіка, переконані автори.


Друга сходинка в рейтингу дісталася полотну Франсуа Буше "Луїза О'Мерфі".

Буше

Це полотно 18 століття - доби, коли у Франції вирували нові ідеї, еліта була особливо розкутою, а мистецтво чуттєвим.

Грайливе зображення молодої красуні, що демонструє свої сідниці в розкішному будуарі, — маніфест такої свободи і розкутості.


Перше місце автори віддали малюнку Леонардо да Вінчі "Голий чоловік, що стоїть".

A standing male nude

Леонардо любив образ молодих вродливих чоловіків з довгим волоссям. Зокрема, всесвітньо відомим є його малюнок "Вітрувіанська людина".

Чоловік на малюнку, якому віддало перше місце The Guardian, виглядає геть інакше. Він потужний та кремезний, а його майстерно промальовані сідниці виглядають центром всього полотна.


31.07.2020 7971
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1369
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2645
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2176
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2248
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6772 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2528 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

415

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1237

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1350

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1497
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

365
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

228
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

639
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

127
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26596
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

606
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10531 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

134
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

157
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

468
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

619
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

683