10 найкращих сідниць в історії світового мистецтва

Оголені тіла, які знайшли своє зображення на полотнах та в скульптурах відомих художників, стали невіддільною частиною світового мистецтва. Десяток найкращих сідниць в історії відібрало британське видання The Guardian.

Десяту сходинку посіло полотно "Три грації" художника епохи Відродження Рафаеля, пише Фіртка з посиланням на BBC.

Три грації

На знаменитій картині зображені три оголені жінки, але лише одна з них обернулася до глядачів спиною.

У геометричному переплетенні тіл грацій митець висловив усю свою пристрасть до жіночого тіла.


Дев'яте місце дісталося картині Даміано Мацци "Зґвалтування Ганімеда".

Ганімед

На полотні зображений давньогрецький міф, згідно з яким Зевс, вражений красою юного Ганімеда, викрав його у подобі орла.

Щоб підкреслити сексуальний підтекст історії, художник зробив особливий акцент на оголених сідницях хлопця.


Дієго Веласкес та його картина "Венера з дзеркалом" - восьме місце у рейтингу.

Венера з дзеркалом

Оголена Венера лежить спиною до глядачів, демонструючи вигини свого тіла. Її обличчя, сумне і задумане, видно лише через дзеркало. Це зображення наче говорить, що перед нами не богиня, а модель, чиї сідниці навіки стали спадком музеїв.


Сьому сходинку посів Ієронім Босх та його "Спокуса святого Антонія".

Босх

Химерний триптих, повний деталей та дійових осіб, містить також зображення невідомого. Виглядає, що це сідниці та ноги чоловіка, що стоїть рачки. Його спина нагадує пагорб, а між ногами - вхід в хижу. Одні дослідники називають це дивне помешкання - притулком святого Антонія, а інші - публічним будинком.


На шостому місці - загадкова мармурова скульптура невідомого автора "Візничий з острова Мотія".

Візниця

Цей витвір датується V століттям до нашої ери. Класична антична скульптура зазвичай асоціюється з оголеною натурою. Візничий, навпаки, одягнений. Але геніальний автор зумів передати красу чоловічого тіла, прикритого легким вбранням.


Бронзова статуя "Давид" скульптора Донателло - отримала п'яте місце в рейтингу.

Давид

Цей витвір став викликом суспільству, першим зображенням оголеного тіла людини з часів античності.

Скульптура прекрасна з усіх боків, але розкішні, геометричні та гладкі сідниці "Давида" не залишать байдужим нікого, переконує The Guardian.


Четверта сходинка також дісталася "Давиду". Тільки автором цієї скульптури є Мікеланджело.

Давид

Видання зазначає, що "ніхто за життя Мікеланджело не сумнівався, що його інтерес до оголеного чоловічого тіла мав еротичний характер".

Ця мармурова скульптура прекрасного оголеного юнака стала гімном почуттям художника.

"Гляньте, з якою любов'ю він вирізав ці ідеальні сідниці, і ви дізнаєтесь те, що знали про Мікеланджело його сучасники", йдеться в статті.


До трійки лідерів автори віднесли полотно "Венера та Адоніс" Тиціана.

Тиціан

Намагаючись втримати коханого, Венера наче прикипіла важкими сідницями до сидіння. Виглядає, що Тиціан хотів показати цим відчай і рішучість жінки, яка прагне утримати чоловіка, переконані автори.


Друга сходинка в рейтингу дісталася полотну Франсуа Буше "Луїза О'Мерфі".

Буше

Це полотно 18 століття - доби, коли у Франції вирували нові ідеї, еліта була особливо розкутою, а мистецтво чуттєвим.

Грайливе зображення молодої красуні, що демонструє свої сідниці в розкішному будуарі, — маніфест такої свободи і розкутості.


Перше місце автори віддали малюнку Леонардо да Вінчі "Голий чоловік, що стоїть".

A standing male nude

Леонардо любив образ молодих вродливих чоловіків з довгим волоссям. Зокрема, всесвітньо відомим є його малюнок "Вітрувіанська людина".

Чоловік на малюнку, якому віддало перше місце The Guardian, виглядає геть інакше. Він потужний та кремезний, а його майстерно промальовані сідниці виглядають центром всього полотна.


31.07.2020 6274
Коментарі ()

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

3188
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

898
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

699
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10525 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2805 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2068

Як московити крали історію наших предків.

492

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

271

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

813

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

840
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

245
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

346
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

566
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

266
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

251
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

509
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

579
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5860
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

170
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

306
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

466
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

546