Якось так склалося, що кава здавна потрапила до лав продуктів не надто корисних для здоров‘я. Чого тільки не приписували цьому благородному продукту! І проблеми з тиском, і поганий вплив на шлунково-кишковий тракт, і навіть створення сприятливих умов для ракових захворювань.
Однак насправді ці відомості є помилковими. Дослідження Національного ракового інституту на базі тринадцятирічних спостережень за здоров’ям 402 260 людей, опубліковані 17 травня в New England Journal of Medicine свідчать, що віддані любителі кави на 16% менше схильні до ризику передчасної смерті.
Профілактика жовчнокам‘яної хвороби. У 2002 році дослідники Гарварду виявили, що жінки, які п’ють не менше чотирьох чашок кави на день, мають на 25 відсотків нижче ризик появи каменів у жовчному міхурі. Раніше дослідження показали аналогічні результати для чоловіків.
Профілактика депресії. Жінки, які пили дві-три чашки кави щодня, на 15 відсотків менше були схильні до розвитку депресії. А серед тих, хто п‘є чотири чашки і більше, цей відсоток збільшується до 20. Про це оголосили в 2011 році в доповіді Archives of Internal Medicine.
Поліпшення пам’яті. У 2005 році в Radiological Society of North America провели дослідження, яке виявило, що вживання двох чашок кави з кофеїном покращує короткочасну пам‘ять і швидкість реакції. Хоча вчені вже давно помітили те, що кава знижує ризик виникнення хвороби Альцгеймера, дослідники з University of South Florida тільки в 2011 році пояснили цей зв’язок. Вони рекомендують пити 4-5 чашок на день, щоб збільшити GCSF або гранулоцитарний колонієстимулюючий фактор, який зменшується при хворобі Альцгеймера та є причиною проблем з пам‘яттю.
Менше ризик виникнення діабету. Дослідження показують, що ті, хто п’ють каву менш схильні до розвитку цукрового діабету 2 типу, причому ймовірність знижується до 50 відсотків і більше. Публікація в журналі Journal of Agricultural & Food Chemistry за січень 2012 року може пояснити чому. Так діють специфічні речовини, що є у каві,, які блокують hIAPP-поліпептид, що викликає порушення білкових волокон.
Знижує ризик виникнення раку. Сьогодні вже точно доведено, що вживання кави знижує ризик виникнення раку молочної залози. У 2011 році в дослідженні Breast Cancer Research було виявлено 20-ти відсоткове зниження захворювань цією формою раку у тих, хто регулярно вживають каву.
Нормалізація метаболізму. Кава допоможе вам зберегти нормальну вагу, а іноді навіть втратити зайві кілограми. Кофеїн, що міститься в каві, стимулює обмін речовин, а хлорогенова кислота може зменшити всмоктування глюкози.
Знижує ризик хвороби Паркінсона. Журнал Journal of the American Medical Association в 2000 році опублікував результати досліджень, в яких доводиться, що кофеїн знижує ризик виникнення хвороби Паркінсона. У 2010 році вчені підтвердили цей факт і визначили, що вживання від двох до трьох чашок кави на день може на 25 відсотків знизити шанси розвитку хвороби.
Антиоксидантні властивості. Гарвардський дослідник Edward Giovannucci в дослідженні Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention відзначає, що в каві міститься більше антиоксидантів, ніж у більшості овочів і фруктів. У 2005 році інше дослідження показало, що кава є основним джерелом антиоксидантів у дієті американців.
Підвищення продуктивності. Всім нам добре відомий ефект підвищення тонусу від чашечки міцної кави. Кофеїн викликає приплив енергії, підвищення витривалості, зосередженості та реакції на короткостроковий період, що може стати в нагоді при виконанні важливого завдання.
Профілактика подагри. Дослідження 2007 року виявили, що постійне вживання кави значно знижує ризик виникнення подагри та інших захворювань, пов'язаних з підвищеним рівнем сечової кислоти, інформує vkurse.ua.