В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?


/data/blog/38115/9360146a96a498bfdb6cc4447ceb183e.jpg

Фото: styknews.info

 

Сьогодні відбулося перше засідання робочої групи при Івано-Франківській обласній раді для опрацювання проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією “Шеврон Юкрейн Б. В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська”.

 

Текст угоди, яку Івано-Франківська ОДА отримала 14 червня, розміщено майже на трьох сотнях сторінок. І на ознайомлення із ним, а також внесення своїх зауважень і рекомендацій робоча група має всього-на-всього місяць.

 

Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться. У серпні, як повідомив заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, закінчується термін, який було визначено на підписання угоди.

 

Варто зауважити, що згідно ЗУ "Про угоди про розподіл продукції", текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. Останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. Так, за словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, в угоді є багато нюансів і вони стосуються не тільки екологічної складової, але й соціальної, економічної та юридичної сторони угоди.

 

«З точки зору екологів цей проект можна назвати дилетантським. У ньому немає жодної відповіді на екологічні питання. А технологія гідророзриву, яка викликає головні застереження у екологів, тут у термінологічному словнику взагалі не звучить», - зауважила Тетяна Тимочко.

 

Те саме стосується й інтересів місцевих громад, охорони праці на виробництві. 

 

«Оплата і охорона праці людей, які працюватимуть на підприємсві, що видобуватиме сланцевий газ, відносяться до компенсаційних витрат. А це вже гроші із нашого бюджету. Навіть моріторингові дослідження, підготовка досліджень, що згідно нашого законодавства виконуються за рахунок коштів замовника, тут відносяться до компенсаційних витрат», - зауважила Тетяна Тимочко.

 

Такої ж думки і голова комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, яка була присутня на засіданні робочої групи. Вона вважає, що угода повинна бути добре вивчена на місцевому рівні. Також обов’язково мають бути подані пропозиції, які відображають інтереси місцевих територіальних громад, на територї яких розроблятимуться родовища. За її словами цього не було враховано при початку розробки родовищ у Харківській і Донецькі областях. А зараз тамтешні люди приходять до неї із скаргами.

 

Після двогодинної дискусії учасники робочої групи розійшлись із завданням впродовж тижня опрацювати текст угоди і в письмовому вигляді подати свої пропозиції і ізауваження. А вже 23 серпня на черговому засіданні групи, вони будуть розглянуті.

 


Читайте також:

На Прикарпатті взялися за проект угоди із “Шевроном” (список робочої групи)


16.07.2013 1137 7
Коментарі (7)

газовик 2013.07.16, 18:27
Обласна рада - це ще не означає ,що не найдеться маса « подстрикателей», котрі за народ, екологію, туристів і рідний край. І не поведуть громадкість до Януковича в Київ)))
Марта 2013.07.16, 18:32
Більшість країн Європи відмовилось категорично від сланцю, через високу екологічну небезпеку, а в нас влада за гроші все продасть. Прикро, що на сході країни комуністи вперлись і допомогли людям відстояти супротив, а наші одразу прогнулись під Азіріва.
Меш 2013.07.16, 19:03
То нічого що навіть франція на законодавчому рівні заборонила... то вони дурні, тому і бідує та європа. Ми украйонцф самф мудрі і обережні - навидобуваємо того газу і завалимо увесь світь дешевим паливом. Люди - задумайтесь - навіть в прогнозах оон на майбутнє визначено ДВА найцінніших світових ресурса, і один з них це ЧИСТА ВОДА! Невже хтось вірить що багатство від сланців впаде на народ або область? Дивлячись на фінансування доріг і решти інфраструктури, в когось є сумніви в "справедливому" розподілі регіональних бюджетів? Гроші осядуть в центрі, причому більша частина на кіпрі, а нам залишиться щось подібне до калуського. І про писанкове і туристичне прикарпаття можна буде забути. Одні вирубають ліси і продадуть, інші отруять воду, треті поставлять геси, але і перші і другі з третіми жити планують в австрії, а тут з проблемами залишимось ми самі!
Газ 2013.07.16, 19:25
Марті= Іи взагалі з головою дружиш? Де ти бачида щоб на Сході комуністи заблокували погодження обласними радами сланцевого газу? Там комуністи і Пр проголосували всі "ЗА" погодження сланцевого газу, навіть не бачачи тексту Угоди.
Списку неукраїнців 2013.07.16, 19:26
Та наші * зваричі-колядники-неукраїнці* і МАМУ РІДНУ продадуть!!! А ще показують, що вони *націоналісти*(((
до газу 2013.07.16, 22:12
Шановний не хвилюйся, бо помилки робиш!
Ната 2013.08.11, 22:39
Якщо проголосують за угоду - це буде зрада громаді и кожної людини, що тут проживає. Вони підпишуть пакт на вимирання населенняя наших областей. Хто за вас голосуватиме тоді? Ким ви будете і де? У Чорнобилі є муніципальна влада?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

758
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2323
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2034
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2051
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6214 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2338 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

213

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1034

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1019

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1284
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

135
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

505
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1967
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26392
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

455
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10372 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7909
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

461
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

310
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

461
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

539
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1477