В серпні Івано-Франківська обласна рада дасть добро на угоду по видобутку сланцевого газу?


/data/blog/38115/9360146a96a498bfdb6cc4447ceb183e.jpg

Фото: styknews.info

 

Сьогодні відбулося перше засідання робочої групи при Івано-Франківській обласній раді для опрацювання проекту угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Олеська між державою Україна та компанією “Шеврон Юкрейн Б. В.” та товариством з обмеженою відповідальністю “Надра Олеська”.

 

Текст угоди, яку Івано-Франківська ОДА отримала 14 червня, розміщено майже на трьох сотнях сторінок. І на ознайомлення із ним, а також внесення своїх зауважень і рекомендацій робоча група має всього-на-всього місяць.

 

Вже 23 серпня на черговому засідання обласної ради депутати мають розставити усі крапки над «і» у даному питанні. У протилежному ж випадку, процедура знову затягнеться. У серпні, як повідомив заступник голови облдержадміністрації Василь Плавюк, закінчується термін, який було визначено на підписання угоди.

 

Варто зауважити, що згідно ЗУ "Про угоди про розподіл продукції", текст угоди має бути тільки узгоджений із органом місцевого самоврядування, на території якого розташована ділянка надр, що передається у користування. Останнє слово так чи інакше за КМУ, бо сторонами угоди є держава Україна та інвестор.

 

Поки депутати ще тільки вивчатимуть питання, вже вкотре, після ознайомлення із текстом угоди, у фахівців виникає дуже багато запитань. Так, за словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, в угоді є багато нюансів і вони стосуються не тільки екологічної складової, але й соціальної, економічної та юридичної сторони угоди.

 

«З точки зору екологів цей проект можна назвати дилетантським. У ньому немає жодної відповіді на екологічні питання. А технологія гідророзриву, яка викликає головні застереження у екологів, тут у термінологічному словнику взагалі не звучить», - зауважила Тетяна Тимочко.

 

Те саме стосується й інтересів місцевих громад, охорони праці на виробництві. 

 

«Оплата і охорона праці людей, які працюватимуть на підприємсві, що видобуватиме сланцевий газ, відносяться до компенсаційних витрат. А це вже гроші із нашого бюджету. Навіть моріторингові дослідження, підготовка досліджень, що згідно нашого законодавства виконуються за рахунок коштів замовника, тут відносяться до компенсаційних витрат», - зауважила Тетяна Тимочко.

 

Такої ж думки і голова комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Ірина Сех, яка була присутня на засіданні робочої групи. Вона вважає, що угода повинна бути добре вивчена на місцевому рівні. Також обов’язково мають бути подані пропозиції, які відображають інтереси місцевих територіальних громад, на територї яких розроблятимуться родовища. За її словами цього не було враховано при початку розробки родовищ у Харківській і Донецькі областях. А зараз тамтешні люди приходять до неї із скаргами.

 

Після двогодинної дискусії учасники робочої групи розійшлись із завданням впродовж тижня опрацювати текст угоди і в письмовому вигляді подати свої пропозиції і ізауваження. А вже 23 серпня на черговому засіданні групи, вони будуть розглянуті.

 


Читайте також:

На Прикарпатті взялися за проект угоди із “Шевроном” (список робочої групи)


16.07.2013 1250 7
Коментарі (7)

газовик 2013.07.16, 18:27
Обласна рада - це ще не означає ,що не найдеться маса « подстрикателей», котрі за народ, екологію, туристів і рідний край. І не поведуть громадкість до Януковича в Київ)))
Марта 2013.07.16, 18:32
Більшість країн Європи відмовилось категорично від сланцю, через високу екологічну небезпеку, а в нас влада за гроші все продасть. Прикро, що на сході країни комуністи вперлись і допомогли людям відстояти супротив, а наші одразу прогнулись під Азіріва.
Меш 2013.07.16, 19:03
То нічого що навіть франція на законодавчому рівні заборонила... то вони дурні, тому і бідує та європа. Ми украйонцф самф мудрі і обережні - навидобуваємо того газу і завалимо увесь світь дешевим паливом. Люди - задумайтесь - навіть в прогнозах оон на майбутнє визначено ДВА найцінніших світових ресурса, і один з них це ЧИСТА ВОДА! Невже хтось вірить що багатство від сланців впаде на народ або область? Дивлячись на фінансування доріг і решти інфраструктури, в когось є сумніви в "справедливому" розподілі регіональних бюджетів? Гроші осядуть в центрі, причому більша частина на кіпрі, а нам залишиться щось подібне до калуського. І про писанкове і туристичне прикарпаття можна буде забути. Одні вирубають ліси і продадуть, інші отруять воду, треті поставлять геси, але і перші і другі з третіми жити планують в австрії, а тут з проблемами залишимось ми самі!
Газ 2013.07.16, 19:25
Марті= Іи взагалі з головою дружиш? Де ти бачида щоб на Сході комуністи заблокували погодження обласними радами сланцевого газу? Там комуністи і Пр проголосували всі "ЗА" погодження сланцевого газу, навіть не бачачи тексту Угоди.
Списку неукраїнців 2013.07.16, 19:26
Та наші * зваричі-колядники-неукраїнці* і МАМУ РІДНУ продадуть!!! А ще показують, що вони *націоналісти*(((
до газу 2013.07.16, 22:12
Шановний не хвилюйся, бо помилки робиш!
Ната 2013.08.11, 22:39
Якщо проголосують за угоду - це буде зрада громаді и кожної людини, що тут проживає. Вони підпишуть пакт на вимирання населенняя наших областей. Хто за вас голосуватиме тоді? Ким ви будете і де? У Чорнобилі є муніципальна влада?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

361
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1660
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33248
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2126
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2887
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4851 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

255

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1014

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

649

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

876
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

117
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

455
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

535 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

834
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

939
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

719
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7366
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30093 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3534
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

362
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

410
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

612