Чи варто чекати конфіскації золота?

 

 

 

По мере роста тревоги о повторении финансового кризиса и удорожании золота американские инвесторы все больше беспокоятся о возможной конфискации их металла государством. 

 

Пример был подан президентом Рузвельтом, который в 1933 году заставил всех владельцев золота в Америке продать свой металл федеральному правительству по фиксированной цене.

 

Но сегодня все резко отличается от ситуации 78 лет назад. В то время золото было основной валютой, а доллар был привязан к нему по курсу $20.67 за унцию. Сегодня Фед и европейские ЦБ открещиваются от того, что золото обладает какой-либо монетарной ценностью и напротив говорят о пережитках прошлого или «варварском реликте» по словам Кейнса. Его конфискация будет стыдливым признанием того факта, что золото это все-таки деньги.   

 

Тем не менее, по мере продолжающейся потери доверия к бумажным валютам, у правительств растет искушение отобрать золото у своих граждан для увеличения своих официальных резервов. Однако сегодня американцы вряд ли покорно примут конфискацию, как они это сделали во времена Рузвельта. Сегодня вы можете быть американцем, но не обязательно держать золото в американском банке, оно с таким же успехом может храниться в Лондоне, Цюрихе или Гонконге. 

 

Язык, используемый в таком приказе, имеет первостепенное значение. Конфискация требует передачи самого золота, что имело бы смысл, если бы государство поставило себе задачу увеличить свои официальные резервы. Если просто запретить владение золотом, то это совсем другое дело. Слитковый банк, хранящий золото на общем счете, почти точно не сможет произвести физическую поставку если того потребует американское правительство, но сможет рассчитаться с владельцем счета наличными. К тому же встает непростой вопрос деривативов, которые едва существовали в 1930-е. Вся торговля фьючерсами и опционами прекратиться и контракты для будущей поставки будут расторгнуты, возможно с серьезными финансовыми последствиями.

 

Международная природа золота возможно потребует, чтобы все члены большой десятки или даже двадцатки приняли такие меры против своих собственных граждан. Вряд ли на это согласятся все правительства, если они, конечно, не будут поставлены в безвыходное положение. Большая двадцатка также включает Китай, Индию, Саудовскую Аравию и Россию. Очень маловероятно, что эти страны будут готовы конфисковать золото своих граждан, чтобы умиротворить американцев.

 

Одно упоминание этих названий напоминает об опасностях возможной американской конфискации. Она немедленно сделает китайские и индийские средние классы богаче, чем средний американец в золотом измерении, - интересная мысль, если вспомнить о потере доверия к бумажным валютам. В общем, повторение конфискации в стиле Рузвельта кажется маловероятным. Но в одном можно быть уверенным, - риск конфискации серебра еще меньше, поэтому серебро, возможно, более безопасный для владения металл.

 

Goldenfront.ru

 


30.08.2012 1659 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

257
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1129
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2085 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

982
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2911
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1997

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

771

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

941

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1361

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1963
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26205 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

650
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

856
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2856
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1127
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

839
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1096
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1092
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

282
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4029
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

965
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1535