Вчора міські обранці Івано-Франківська схвалили заяву до Президента України, Верховної Ради України та Конституційного Суду України, щодо невизнання прийнятого Верховною Радою України та підписаного Президентом України Закону України №5029-VI «Про засади державної мовної політики».
Міська рада доручила заступнику міського голови М.Вересу підготувати на розгляд чергової сесії міської ради проект рішення "Про затвердження програми захисту та розвитку української мови в м.Івано-Франківську на 2013-2015 роки".
Подаємо текст заяви:
Верховній Раді України
Конституційному Суду України
Ми, депутати Івано-Франківської міської ради, будучи прямими представниками волі та прав громади міста Івано-Франківська, висловлюємо категоричне невизнання та непокору прийнятому Верховною Радою України 3 липня 2012 року та підписаного Президентом України 8 серпня 2012 року Закону України №5029-VI «Про засади державної мовної політики».
Наше невизнання ґрунтується на тому, що, брутально порушуючи ст.10 Конституції України, нині діюча влада на чолі з малоросійським президентом, шахрайськими та насильницькими методами прийняття закону, підірвала підвалини конституційного ладу в державі. На 22-му році Незалежності вищий законодавчий орган країни взяв курс на знищення національних цінностей і питомих ознак держави, зазіхнувши на душу народу - українську мову. Президент не прислухався до численних звернень громадськості та підписав цей ганебний закон.
Провладна більшість, яка була сформована у вищому законодавчому органі держави шляхом підкупу, зрад і шантажу, вже вкотре демонструє свою антинародну діяльність, спрямовану на узурпацію існуючої українофобної влади, знищення останніх ознак демократії і розбудову олігархічно-кланової диктатури. Закон Ківалова-Колесніченка є імперським шовіністичним циркуляром на зразок Валуєвського та Емського указів, а не Законом незалежної Української держави. Але потрібно говорити не тільки про зміст цього акту. Спосіб, у який був прийнятий закон, забив цвях у домовину вітчизняного парламентаризму. Верховна Рада вже тривалий час є нічим іншим, як тільки покірною голосувальнею імені Чечетова. І сьогодні ця каденція ганебно завершує свою історію, залишаючи нам у спадок антинаціональні закони, подібні до мовного.
Наслідком цього закону стало прийняття рядом міст і областей України рішень про визнання на їх територіях виключно російської мови як регіональної. Практика показала, що, як норми цього закону, так і наміри представників правлячої в Україні «п’ятої колони Москви», не спрямовані на зрівняння прав різномовного населення, а навпаки, - на затвердження єдиної імперської мови в регіонах, а відтак і в цілій державі.
Ми переконані, що цей закон є спекулятивним напередодні парламентських виборів. Процедура прийняття та реалізації цього закону є сумнівною, суперечливою та не підкріпленою іншими законодавчими нормами, а тому вимагає негайної реакції Конституційного Суду України.
Тому ми, депутати Івано-Франківської міської ради, заявляємо, що Закон України №5029-VI «Про засади державної мовної політики» на території Івано-Франківської міської ради не є чинним, так як ми керуємось Основним Законом України Конституцією України, а не антиконституційними законами.
Заява прийнята 22 серпня 2012 року
на 22 сесії Івано-Франківської міської ради
шостого демократичного скликання
Нагадаємо, Закон України «Про засади мовної політики» в Коломиї чинності також не матиме.