Попри те, що інтеграція в НАТО дещо випала із обойми зовнішньої політики України, прикарпатські науковці продовжують співпрацю в рамках інституцій Північно-Атлантичного Альянсу.
Головний пріоритет зараз, на переконання організаторів, полягає саме у наукових контактах аналітиків, експертів й науковців країн-учасниць і партнерів Альянсу.
Прикладом цього став семінар організований сьогодні Науковим інформаційно-аналітичним Центром НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Семінар на тему «Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки»: можливості для України» за мету поставив продемонструвати небайдужим, що в рамках НАТО можна розвинути широку мережу науково-освітніх контактів, розробити проети й програми, які працюватимуть на користь українського суспільсва й допоможуть комплексно інтегруватися у євроатлантичні структури.
Місцеві експерти розповіли, які напрямки є пріоритетними для програм НАТО, а також поділилися досвідом як правильно заповнити аплікаційні форми на отримання гранту.
«Цей семінар повинен дати інформацію всім бажаючим про програму, як подати аплікаційні форми на отримання грантів. Знаковим є те, що, фактично, на сьогоднішній день, Україна є другою після Росії найбільш активною учасницею програми «Наука заради миру і безпеки». Программа дозволяє фінансувати семінари, спільні наукові дослідження, що стосуються напрямків, цікавих учасникам альянсу й партнерам», - звернувся до учасників семінару проректор з наукової роботи ПНУ Павло Федорук.
Учасники семінару обговорили не тільки місцеві пріоритети по залученню грантових коштів організації, але й поділилися досвідом із колегами з Києва. Відбулася й відео-конференція із науковим комітетом при штаб-квартирі НАТО в Брусселі. Зокрема, фахівець НАТО Сюзанна Міллер розповіла про енергетичну безпеку у звязку із новою світовою політичною повісткою.
До слова, Науковий інформаційно-аналітичний Центр НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника заснованй 8 травня 2008 року. Він є науковим підрозділом і входить до складу наукво-дослідної частини університету. Впродовж свого функціонування експерти Центру активно займаються донесенням до громадськості інформації про НАТО й програми Альянсу, проводять соціологічні дослідження й видають інформаціно-довідкову й наукову-аналітичну літературу.
Проректор з наукової роботи Павло Федорук наглоосив на важливості науквої співпраці в рамках НАТО
Вступне слово директора Центру НАТО Олега Білоуса
Застпуник директора Центру НАТО Любомир Никируй розповідає про наукові програми НАТО