Весна прийшла ремонти принесла

 

Холодна зима з численними відлигами призвела до значних пошкоджень міських доріг. Подекуди ями досягають глибини 15-20 см, що є вкрай небезпечно, оскільки можуть спричинити не тільки значні пошкодження автомобілів, а й виникнення аварійних ситуацій.

 

Як планує міська влада Івано-Франківська організовувати ремонт доріг, ми поцікавилися в заступника директора – начальника управління планування та реформування Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака.

 

Питання, яке найбільше хвилює водіїв, коли комунальники нарешті почнуть ремонтувати дороги?

 

Питання дійсно актуальне; я також їжджу міськими дорогами і хочу, щоб вони були, якщо не ідеальними, то хоча б без великих ям. Однак реалії є такими, що розпочати ремонтні роботи ми зможемо тільки наприкінці березня. По-перше, погода не дозволяє: надто холодно, а по-друге, ще не відбувся тендер на закупівлю послуг з поточного ремонту доріг (розкриття пропозицій конкурсних торгів має відбутися 29 березня).

 

Тобто, реально поточний ремонт доріг розпочнеться у квітні?

 

Так. Однак, на відміну від минулих років, проводити його ми плануємо у два етапи. Спочатку терміново протягом тижня-двох будуть забиті найглибші ями, які несуть у собі найбільшу загрозу, а далі планово будемо згідно графіків і вже напрацьованої технології проводити поточні ремонти пошкоджених ділянок.

           

Скільки у цьому році передбачено коштів на поточний ремонт доріг?

 

В бюджеті на 2012 р. на поточний ремонт доріг передбачено 3477,3 тис. грн. Це на 377,3 тис. грн. більше ніж було заплановано в бюджеті на 2011 р. Однак у минулому році заплановані кошти (3100,0 тис. грн.) повністю освоєні не були і фактично на поточний ремонт було витрачено тільки 2432,5 тис. грн. В цьому році такого не буде і всі закладені в бюджеті кошти будуть освоєні на 100 %. Адже кожна незароблена невелика тріщина в дорожньому покритті влітку, після зими стає величезною вибоїною. Тому, щоб наступного року знову героїчно не боротися з ямами, будемо працювати над тим, щоб вони не виникали.

           

Які роботи входять у поточний ремонт доріг?

 

Технічними умовами торгів на закупівлю послуг з поточного ремонту доріг передбачено наступні роботи: ямковий ремонт площею від 5 до 25 м кв.; зрізка фрезою на глибину 5-7 см.; забивка глибоких ям асфальтобетоном; влаштування дорожнього корита екскаватором; влаштування підстилаючого шару з щебеню; влаштування нижнього шару покриття з великозернистого пористого асфальтобетону; влаштування верхнього шару покриття з дрібнозернистого асфальтобетону; влаштування верхнього шару покриття з дрібнозернистого асфальтобетону; ремонт асфальтобетонного покриття обладнанням для ямкового ремонту доріг MAD Patcher 6,5 W (або еквівалент); ремонт тротуарної плитки; ремонт бордюру з улаштуванням нового; профілювання та коткування щебеневих доріг без добавки нових матеріалів; профілювання та коткування щебеневих доріг з добавкою щебня; профілювання та коткування щебеневих доріг з добавкою різаного асфальтобетону.

 

Коли завершиться поточний ремонт доріг у місті Івано-Франківську?

 

На відміну від минулих років, у цьому році 80 % робіт із поточного ремонту доріг планується виконати до літа, тобто протягом квітня-травня. Адже, до Великодня, до Дня міста необхідно окрім поточного ремонту також нанести дорожню розмітку, відремонтувати знаки, провести благоустрій зелених смуг вздовж доріг тощо. Наносити розмітку на ями ніхто не буде.

 

Роботи буде виконувати одна організація, чи декілька?

 

Тендер оголошено на все місто. Раніше ми практикували розбивку території на лоти, але така практика себе не виправдала. Буде одна організація, відповідальна за поточний ремонт доріг у місті і з неї ми й будемо питати. Звісно, в разі потреби, вона може взяти собі на субпідряд інші організації.

 

А коли, все ж таки, можна очікувати на європейські дороги в Івано-Франківську?

 

Мабуть тоді, коли Україна стане європейською державою! Вся проблема у відсутності коштів. Довжина вулично-дорожньої мережі міста становить 187,3 км площею 1,48 млн. кв. м, в т.ч. з твердим покриттям 1,43 млн. кв. м. Загалом 500 доріг та вулиць. Згідно розроблені раніше Програми розвитку доріг міста Івано-Франківська на 2008-2012 роки для того, щоб капітально відремонтувати всі дороги необхідно більше 500 млн. грн. Звісно, таких грошей місто не має. Сьогодні Департаментом розробляються проекти залучення коштів на ремонт доріг з державного бюджету, шляхом муніципальних запозичень, участі в грантових програмах та ін. Надіємося, що вже у цьому році зможемо додатково ремонтувати міські дороги за позабюджетні кошти.

 

Андрій Маркович, для "Фіртки"

 


07.03.2012 Андрій Маркович 1245 2
Коментарі (2)

Сокира 2012.03.11, 09:34
Ну не цинізм ,відповідати чиновнику що європейські дороги у нас будуть,коли Україна стане Європеською державою? Просто ці всі депутати, мери,заступники мерів -НЕРОБИ і ТУПАКИ!!! Ну що це, 500 млн.грн. це якісь неймовірні гроші для міста? Просто цих смушаків і їм подібних треба гнати мітлою!
Артур 2012.03.12, 09:12
500 мільйонів, це майже річний бюджет міста..завжди дивуюсь, і звідки такі розумні берутся...
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

438
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1472
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2701 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3676
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3062
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2178

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

660

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

509

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1669

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1852
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

331
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

544
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

839
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5036
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

390
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

918
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10158
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

552
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

304
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

305
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

411
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

428