В Івано-Франківському Музеї мистецтв Прикарпаття презентували своє малярство випускники Харківської Національної академії дизайну та мистецтв Владислав Казаченко та Ленур Веліляєв.
«Моя улюблена тема – урбанія, бо там я найбільше знаходжу себе. Втім, до Івано-Франківська я привіз іншу тематику: Крим, Карпати, фрагменти рідного Харкова. Мене надихають люди, місця, події, простір»,- стверджує художник Владислав Казаченко.
За його словами, кожна робота – це маленька історія. Так, картину «Корабель» Владислав Казаченко написав у Гурзуфі за 20 хвилин до відходу судна і тепер вона для нього – «емоційна аля-пріма». Серед картин художника є і історія про улюблене місце дитинства.
«Парк, який я бачив з дитинства, тепер став зруйнованим і одиноким. Його я написав взимку, щоб підкреслити самотність цих гойдалок», - розповідає Владислав Казаченко.
Художник зізнається, що попри молоді роки не боїться згубитись поміж модною абстракцією зі своїм пленарним живописом. Лише торік йому вдалося зорганізувати понад 10 персональних виставок. На рік Дракона, каже Владислав Казаченко, який до Івано-Франківська приїхав уперше, вирішив реалізувати 4 великі проекти, один із яких – персональна виставка урбанізованого живопису.
Ленур Веліляєв не зміг прибути на відкриття виставки. Втім, його товариш Владислав Козаченко обіцяє розповісти про старовинний Івано-Франківськ, в якому відтепер мріє пожити «бодай кілька місяців», аби перейнятися духом європейського містечка на Західній Україні.
Директор Музею мистецтв Прикарпаття Михайло Дейнега на відкритті виставки подякував молодим митцям Харківської школи живопису за позитивні емоції, відчайдушність та активність у пошуку власного ім’я у мистецькому просторі.
Раніше в Музеї мистецтв Прикарпаття свої твори презентували викладачі Харківської Національної академії дизайну та мистецтв.
Читайте також:
В Івано-Франківському культурному центрі відкрилася виставка Романа Бончука «Меланхолія»
У Івано-Франківську відкрилась виставка "Відрядження в один кінець: Колима/ ГУЛАГ/ Аляска"В Івано-Франківську покажуть унікальні трипільські знахідки доби неоліту