Івано-Франківська ОДА і "чорнобильці" підписали меморандум про співпрацю

 

Перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Плавюк підписав Меморандум про взаємодію та співробітництво з обласною організацією Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”.

 

Текст самого документа подаємо нижче:

 

МЕМОРАНДУМ

про взаємодію і співробітництво

між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією

та Івано-Франківською обласною організацією

Всеукраїнської громадської організації інвалідів

“Союз Чорнобиль України”

 

м. Івано-Франківськ 12 грудня 2011 року

Обласна державна адміністрація, з одного боку, та обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України”, з іншого боку (далі — Сторони), задля збереження злагоди в суспільстві, забезпечення гідного рівня життя громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, створення належних умов для їх життєдіяльності та шанобливого ставлення до них, усвідомлюючи необхідність посилення їх соціального захисту, домовилися:

 

І. Обласна державна адміністрація бере на себе такі зобов’язання:

1. Скерувати в Адміністрацію Президента України та Кабінет Міністрів України звернення щодо соціальної підтримки громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, про розробку на державному рівні програми поетапного підвищення соціального захисту чорнобильців.

2. Вжити у встановленому порядку заходів щодо комплексного медико-санітарного забезпечення та лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачивши необхідні кошти в обласному бюджеті на 2012 рік на 40 відсотків більше порівняно з 2011 роком.

Поновити в усіх обласних лікувальних закладах виділення палат або ліжок для цієї категорії хворих. Поновити безкоштовне проведення гормональних аналізів в обласній клінічній лікарні, на балансі якої знаходиться подарована обласною спілкою “Союз Чорнобиль України” необхідна апаратура.

3. Задля забезпечення подальшої взаємодії щодо розв’язання проблем соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема інвалідів ЧАЕС, дітей, вдів, вирішити питання про представника обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” до складу Громадської ради при облдержадміністрації.

З метою попередження конфліктних ситуацій, пов’язаних із виплатами пенсій та виконанням Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” поновити практику проведення зустрічей керівників облдержадміністрації та її структурних підрозділів, які забезпечують цю ділянку роботи з чорнобильським активом, двічі на рік, використавши для цього обласну Координаційну раду громадських чорнобильських організацій Прикарпаття.

4. Продовжити збір матеріалів про постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи для створення “Книги пам’яті Жертв Чорнобиля Прикарпаття” та профінансувати її випуск в 2012 році.

5. Збільшити на 8 відсотків обсяг видатків на забезпечення житлом у першу чергу дітей-інвалідів, інвалідів із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які мають статус інвалідів війни, вдів та дітей напівсиріт.

Взяти на контроль дотримання Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо поступлення на бюджетне навчання дітей інвалідів, сиріт та напівсиріт.

6. Збільшити на 15 відсотків обсяг коштів для оздоровлення у санаторно-курортних закладах постраждалих від Чорнобильської катастрофи, залучивши до цього місцеві санаторно-курортні та оздоровчі заклади, що дало б збільшення кількості оздоровлених, зокрема дітей Чорнобиля та снятинської зони.

7.Передбачити кошти для поновлення програми соціально-психологічної реабілітації дітей Чорнобиля із залученням фахівців Прикарпатського національного університету ім.В.Стефаника та обласний благодійний фонд “Допомога дітям Чорнобиля”.

8. Завершити спорудження пам’ятника жертвам Чорнобиля Прикарпаття в Івано-Франківську в 2012 році, залучивши кошти бюджету та пожертвування благодійних організацій і меценатів.

9.Профінансувати традиційний обласний конкурc чорнобильської пісні “Дзвони Чорнобиля” та дитячих робіт і малюнків “Чорнобиль очима дітей”.

10.Передбачити виділення коштів на статутну діяльність ОО ВГОІ “Союз Чорнобиль України”.

11.Забезпечити приміщенням та умовами для роботи ОО ВГОІ “Союз Чорнобиль України”.

 

II. Обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” зобов’язується:

1. Брати участь у роботі Громадської ради при облдержадміністрації.

2. Сприяти виконанню в області Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

3. Задля зниження рівня соціальної напруги серед постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи провести інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо положень цього Меморандуму, а також Меморандуму між Кабінетом Міністрів України і ВГОІ “Союз Чорнобиль Україна”.

4. Проводити моніторинг виконання цього Меморандуму, пропозицій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та своєчасно вносити їх на розгляд Громадської ради при облдержадміністрації і керівництву облдержадміністрації для підготовки проектів відповідних рішень.

5. Поновити роботу обласної координаційної ради громадських чорнобильських організацій для колегіального вирішення питань, які можуть виникнути, задля попередження протестних акцій.

6. Взяти під особливий контроль умови проживання вдів, дітей-сиріт та напівсиріт, дітей-інвалідів та інвалідів І групи із числа інвалідів війни.

7. Сприяти забезпеченню житлом, транспортом, ліками та направленню у спеціалізовані лікувальні заклади АН України та безкоштовному перевезенню дітей на лікування. Для виконання соціально-психологічної реабілітації дітей продовжити зв’язки і спільні програми з Міжнародними та Всеукраїнськими організаціями.

 

 

III. Термін дії Меморандуму та внесення змін до нього:

1. Меморандум набирає чинності з дня його підписання Сторонами і діє протягом п’яти років.

2.Сторони за взаємною домовленістю можуть вносити до Меморандуму зміни, які становлять невід’ємну частинуу. Їх оформляють окремими протоколами.

3.Сторона може припинити виконання умов Меморандуму, надіславши іншій письмове повідомлення про такий намір за шість місяців до передбачуваної дати.

4.Припинення дії Меморандуму не впливає на стан і строки здійснення заходів, які не завершені на цей момент припинення його дії.

5.У разі, коли жодна зі Сторін не повідомить іншій про намір припинити дію Меморандуму, його дія продовжується на один рік.

6. Узгодження окремих положень Меморандуму здійснюється через проведення переговорів і консультацій між Сторонами.

7. У забезпеченні положень Меморандуму можуть брати участь всі бажаючі організації, дії яких відповідають вимогам меморандуму, та які активно діють з питань соціального та правового захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.


28.12.2011 2430 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

821
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

631
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1701
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3044
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2472
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2452

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

59

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

625

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

610

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1473
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

220
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

579
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

434
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

224
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

305
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26941
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

761
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19594
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

321
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

327
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

654
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1095 1