Франківці захищають пам'ятку архітектури від незаконної надбудови

 

/data/blog/56595/92e1fcfff631f449de7bfdc1080060f2.jpg

 

У будинку №20 по вул. Грушевського в Івано-Франківську один із мешканців розпочав реконструкцію горища.

 

Дев’ятнадцятиквартирний будинок споруджений 1895 року і є пам'яткою архітектури місцевого значення. Всупереч законодавству будівельники вже вирізали вікно у фасаді будинку.

 

У квартирах почали тріскати стіни. Зображення 1 / 10 Використовуйте клавіші для перегляду Мешканці будинку №20 по вул Грушевського кілька місяців скаржаться на недобросовісного сусіда Володимира Свиридова у різноманітні інстанції.

 

Розповідають, що перед тим, як будувати, той обійшов майже всі квартири і просив дозволу приватизувати горище. За положенням міської ради "Про порядок реконструкції горищ під мансардні поверхи та здійснення надбудов у житлових будинках на території Івано-Франківської міської ради" надбудова чи реконструкція проводиться лише за наявності підписів усіх власників будинку. Втім, чоловік збирав підписи на чистому листку. Хтось повірив і підписав, хтось взагалі не підписував. А через деякий час розпочалися будівельні роботи.

 

Над квартирою Свиридова, на горищі, з’явився цегляний фундамент, а в стіні – вікно. Будинок обстежили працівники комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр" і встановили, що будівництво ведеться без відповідних дозвільних документів та погодження з іншими мешканцями будинку.

 

Тодішній директор ЄРЦ Петро Шкутяк звернувся з листом до інспекції Держархбудконтролю Івано-Франківської області з проханням вжити заходів щодо власника квартири, який розпочав надбудову. За висновками ЄРЦ, моральний знос (амортизація) будинку по вул. Грушевського, 20 становить 92% (!). Попри це, департамент містобудування і архітектури МВК 2 грудня 2013 року надав містобудівні умови і обмеження, а інспекція Держархубудконтролю 26 грудня 2013 року виписала декларацію на початок будівельних робіт. Мешканці сімох квартир, зрозумівши, що сусід їх обманув, поскаржилися в прокуратуру і відкликали свої підписи.

 

Прокуратура звернулася до міської ради з поданням усунути порушення "шляхом скасування містобудівних умов та обмежень від 2 грудня 2013 року", оскільки надбудова чи реконструкція проводиться лише за наявності підписів усіх власників будинку. До слова, міліція відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів.

 

1 серпня, будинок обстежила комісія у складі представників інспекції ДАБК, департаменту містобудування і архітектури МВК, відділу охорони культурної спадщини та ін. Начальник відділу охорони культурної спадщини міськвиконкому Ігор Панчишин розповів, що до нього зверталися щодо реконструкції горища, оскільки будинок є пам’яткою архітектури.

 

"Вони прорізали вікно, яке не повинно тут бути. Вони приходили за дозволом, і я їм написав, що не можна цього робити. Потім виявляється, що будується тут", – каже Панчишин.

 

Однак Ірина Свиридова, дочка Володимира, каже, що необхідні дозволи, які стосуються охорони пам’яток, надав Андрій Давидюк, який на той час очолював відділ музейної роботи й охорони культурної спадщини ОДА, і він запевнив, що цього достатньо. Директор департаменту містобудування й архітектури МВК Володимир Гайдар каже, що питання реконструкції горища на Грушевського, 20 розглядалося на двох нарадах. Перша нарада відбулася у лютому 2014 року.

 

"Ми тоді зібрали всі документи і з’ясували, що по пам’яткоохоронних питаннях були попередні погодження, але не було погодження робочого проекту, – розповідає Гайдар. – Виникло питання щодо надання первинних документів (містобудівних умов і обмежень) та згоди мешканців будинку на реконструкцію. Нам подали перелік з підписами всіх мешканців будинку на погодження реконструкції. Звичайно, ми не можемо перевірити це все, і відповідно після однієї з наших нарад було рекомендовано підтвердити ті всі підписи. Цього не було зроблено. Скаржники пішли далі і написали звернення в прокуратуру".

 

За його словами, органи місцевого самоврядування можуть скасувати рішення своїх структурних підрозділів. Питання розглянув виконком міської ради і рекомендував мешканцям вирішувати справу у суді. Щодо тріщин у будинку, головний архітектор міста радить мешканцям будинку звернутися до ліцензованої фірми.

 

"Якщо виникли тріщини, необхідно виконати обстеження несучих конструкцій будинку.На предмет того, які це тріщини, чому вони виникли і що є причиною їх виникнення, і дати рекомендації, яким чином це можна усунути або передбачити подальші дії щодо укріплення стін", – пояснює Володимир Гайдар.

 

Начальник інспекційного управління інспекції Держархбудконтролю в Івано-Франківській області Михайло Ткачук повідомив, що дозвільні документи на реконструкцію є. Втім, "на око" побачив відхилення від проекту. Обіцяв повернутися з фахівцями, все поміряти, і, якщо будуть встановлені порушення, ДАБК призупинить будівництво на горищі по вул. Грушевського, 20.

 

КУРС


02.08.2014 1728 1
Коментарі (1)

Наталка Поляк 2014.08.02, 17:06
Прізвище дочки власника кв. №15 не Свиридова(це її дівоче прізвище), а Перевозова. До речі, викладачка з Технічного університету нафти і газу.
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

334
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

458
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2310
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1704
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1998
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5606 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1110

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1122

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1639

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1110
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

868
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

721
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14544
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

522
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10385
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6058
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

609
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7497
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2732
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

511
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

608
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

444