У суді Жовнір визнав, що просив "нагороду" 150 тисяч доларів за знецінення паперової фабрики

 

 

 

В Івано-Франківському міському суді триває слухання справи начальника місцевого відділення Фонду державного майна Зіновія Жовніра.

 

Справу розглядає суддя Лев Кишакевич. Нагадаємо, Зіновія Жовніра звинувачують у вимаганні 150 тис доларів хабара.

 

На минулому засіданні обвинувачений дав свідчення, зазначивши, що йому соромно за свої дії.

 

Сьогодні, 15 травня, судове засідання розпочалось з допиту обвинуваченого прокурором. Як зазначив Жовнір, він повинен був переговорити з керівництвом у Києві.

 

"Питання могло вирішуватися тільки Фондом Держмайна України. Зміст розмови мав бути, щоб пустити по зниженій ціні лот. Що даний об'єкт в аварійному стані і його вже продавали кілька разів, але він не продається та руйнується. Я мав переговорити з головою Держфонду, але я з ним не дуже контактував ", - каже Жовнір.

 

З Болоцьким зустрічався тричі. За успішні переговори, каже Жовнір, йому обіцяли винагороду.

 

"Він всі три рази, як я з ним зустрічався, пропонував мені суму 20 тисяч", - каже Жовнір.

 

"З Коцюком я зустрічався біля університету на вулиці Чорновола. Ми розмовляли, що я надам допомогу, переговорю з керівництвом, щоб в інтернеті дивитися, яка буде ціна", - каже З.Жовнір.

 

Суд перейшов до перехресного допиту. Відповідаючи на питання свого захисника Жовнір зазначив, що з Болоцьким не був знайомий, а з Коцюком товаришував 5 років. Після першої зустрічі Коцюк та Болоцький поїхали в Коломию оглянути паперову фабрику.

 

Жовнір додав, що до цього фабрика виставлялася на продаж 10 разів. Цього разу мали змінити спосіб приватизації об'єкту, шляхом зниження ціни. За словами Жовніра, для цього він підготував лист до Фонду держмайна. Як зазначив Жовнір, він неодноразово піднімав питання щодо продажу цього об'єкту, оскільки його вже почали розкрадати.

 

"Але такі об'єкти як фабрика, я не маю права продавати, його може продати тільки центральний апарат", - зауважив Жовнір.

 

Суддя зазначив, що в обвинуваченнях йдеться про те, що Жовнір висунув пропозицію надати 150 тисяч доларів за сприяння. Жовнір зазначив, що така розмова була.

 

"Я називав Болоцькому таку суму. Коцюк сказав якщо була нормальна ціна зниження продажі, можна буде ціну мені збільшити. Я назвав ціну 150 тисяч доларів - це винагорода за сприяння. Він цю суму мав надати після продажу даного об'єкту. Коцюк погодився на цю суму. Це було 4 жовтня 2016 року",- каже Жовнір.

 

Проте, як зауважив суддя в обвинуваченні вказано, що ця розмова мала місце 19.09.2016. На це Жовнір зазначив, що можливо, точно не пам'ятає дати розмови, мовляв,  міг переплутати. За словами Жовніра, Болоцький мав передати суму Коцюку на зберігання, а Коцюк мав передати її Жовніру після продажу об'єкту.

 

Також Жовнір відмітив, що окрім 20 тисяч просив ще 30. Суддя поцікавився чому в процесі допиту Жовнір змінює позицію: "Чому на питання прокурора Ви спочатку говорили 20 тисяч, потім 30 тисяч, а тепер кажете, що говорили 150 тисяч доларів ? ", - запитав суддя Кишакевич.

 

Жовнір відповів, що відповідав на запитання.

 

"Ваша честь, можливо я хвилювався, дещо не пам'ятав, як питали так і відповідав ", - каже Жовнір.

 

На цьому судовому засіданні Жовнір визнав повністю свою вину. Суддя зазначив, що у зв'язку з тим, що обвинувачений змінював покази під час допиту у суді, суд не вбачає необхідності продовження слухання справи у спрощеному розгляді, справу продовжать слухати у загальному розгляді.

 

Відтак наступного разу суд викликав на допит свідків Коцюка та Болоцького. Судовий допит цих свідків продовжать 13 червня о 13 годині.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Справа Жовніра: свідок розповів, як і коли в нього вимагали хабар (фото, оновлено)

Справа Жовніра: свідок розповів, як і коли в нього вимагали хабар (фото, оновлено)

У суді обвинувачуваний у рекордному хабарі Жовнір розкаявся у злочині

Усе майно "Коломийської паперової фабрики" виставлено на продаж (фото)


15.05.2017 1358 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

461
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1256
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2185 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1057
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2980
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

823

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

984

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1414

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2014
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26295 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

703
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

903
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2931
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1181
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

889
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1151
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1148
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

346
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4154
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1016
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1581