Дарницький районний суд заборонив розповсюдження тиражу книги Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" без дозволу Віктора Медведчука. Суд визнав, що деякі фрази у книзі порушують честь та гідність.
Як повідомила кореспондентка Суспільного, під час судового засідання під будівлею суду у цей час відбувалась акція протесту. Близько 20 учасників повісили на паркан плакати із портретами Медведчука та Стуса. За правопорядком слідкує Національна поліція та Поліція діалогу, пише Фіртка.
Адвокат Вахтанга Кіпіані В'ячеслав Якубенко розповів, що суд заборонив розповсюджувати книгу у тому вигляді як є. Рішення не поширюється на ті екземпляри, які вже є у бібліотеках чи перебувають у власності.
"Віктор Медведчук просив визнати недостовірними дев'ять фрагментів у книзі "Справа Василя Стуса". Суд задовольнив позов частково. Тобто три фрагменти визнані недостовірними, ще у трьох заборонив використання імені Медведчук як персонажа твору без його згоди", — зазначив він.
Адвокат також наголосив, що "Вахтанг Кіпіані - це та людина, яка не зупиниться в суді першої інстанції" і додав, що буде подана апеляція, але поки немає точної дати.
Автор книги Вахтанг Кіпіані зазначив, "що ніхто вибачатися перед Медведчуком не буде".
"Рішенням суду маємо видалити ці епізоди. Я звичайно цього робити не буду", — наголосив він.
За словами Кіпіані, вони мають 30 днів на апеляцію.
"Я сподіваюсь, що у суді наступної інстанції краще зрозуміють предмет позиву і взагалі чи може бути книга забороненою, а текст із неї вилучений, у 21 столітті у країні, яка називає себе вільною", — зазначив він.
Що оскаржує Медведчук
Книга Кіпіані "Справа Василя Стуса" вийшла у друк у травні 2019 року, а вже у вересні Медведчук заявив, що вимагатиме через суд заборонити її розповсюдження.
Позивач вважає, що у 9 епізодах книги Кіпіані містяться висловлювання, які не відповідають дійсності та принижують честь і гідність політика, через що вимагає заборонити розповсюдження книги "у будь-який спосіб на будь-якій території".
У цих епізодах Кіпіані розповідає про Медведчука як адвоката поета Василя Стуса в судовому процесі 1980 року. У результаті поета засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання. Стус помер 4 вересня 1985 року в карцері після оголошеного ним голодування.
Судді - визнанні шльондри в Україні. Знають навіть діти. Післямайданна влада не захотіла виконати вимогу про заміну всіх суддів, і поліцію всіляко намагалась частково змінити, а не повністю. Тепер самі бігають від цих суддів, які служать всім владам і закони конституція їм не указ.
Правді можна ставити перепони, але Україна не буде Росією, не той менталітет. Лише голодоморами. Та ще лишились регіони, де голодомору не було.
Книжок багато про ті події. Хто такий Медведчук теж відлмо в країні. Кіпіані не найкращий і ненайперший хто пише про Стуса. В загальному це нічого не змінить лише ще раз показує що суддів слід міняти.