Вітамінна зима

 

 

Взимку запаси вітамінів, накопичені в організмі з літа й осені, виснажуються. Мало сонячного світла, мало руху - не дивно що багато з нас взимку почуваються стомленими і роздратованими. Щоб не впасти в зимову сплячку, тіло і голова потребують нового заряду енергії, але де її взяти, коли до появи свіжих фруктів, ягід, овочів та зелені ще так далеко? За порадою газета звернулася до популярного прикарпатського травозная Івана Мужика.

 

Цілюща сила із зернятка

 

Згадаймо закони природи: найбільше поживних речовин зберігається не в плодах, а в насінні. Малесенькі паростки пророщеної пшениці, гречки, соняшнику, сої, кунжуту та багатьох інших рослин є справжніми вітамінними бомбами, які допоможуть пережити зиму здорово й бадьоро.

 

Коли насінина проростає, вона перебуває у фазі найбільшої життєвої активності, напружує усі свої сили, щоб закріпитися корінням у землі, сформувати паросток і спрямувати його до сонця. Пророщені зернята - це особливо цінна "жива" їжа, фактично, живий організм, з максимальною концентрацією вітамінів і поживних речовин для зародження нового життя. В цей час кількість ферментів, вітамінів, антиоксидантів та мікроелементів у насінні збільшується в сотні разів. Споживаючи пророщені зерна, людина отримує неймовірний заряд енергії та сили, який неможливо порівняти з дією жодних хімічних сполук.

 

 

При регулярному споживанні пророщених зерен, наприклад, щодня протягом місяця відчутно підвищується імунітет, зростає гемоглобін, стимулюється обмін речовин кровотворення, організм ефективно позбавляється від шлаків та токсинів, омолоджуються усі системи організму і сповільнюються процеси старіння. Пророщені зерна також є відомим народним засобом для підняття потенції у чоловіків. Особливо корисно споживати їх дітям та людям похилого віку, вагітними, тим, хто страждає анемією і сезонною депресією, а також людям, які мають інтенсивну розумову чи фізичну працю. Пророщене насіння відоме своєю здатністю розсмоктувати різноманітні пухлини включно з раковими, поліпи та фіброми.

 

 

Пшенична терапія

 

Пророщені зерна можна споживати у сирому вигляді або додавати у салати. Пророщувати можна будь-які зерна, але найбільш цілющі властивості має пшениця. Фітотерапевт Іван Мужик радить такий спосіб пророщування: зерна промити кип'яченою водою, покласти у тарілку на кілька шарів марлі так, щоб зернинки були трохи окремо одна від одної, накрити зверху ще одним шаром марлі і залити невеликою кількістю злегка теплої кип'яченої води. Покласти у тепле й світле місце. Через дві доби, коли паростки виростуть на 1-2 мм, саме час їх спожити. Їсти паростки найкраще зранку або до обіду, інакше ввечері може бути важко заснути через їхній тонізуючий ефект.

 

Суттєве покращення самопочуття буде відчутне вже за два тижні. Жінкам особливо сподобається косметичний ефект пшеничної терапії - волосся помітно набирає сили і блиску так, що не порівняти з жодними шампунями чи процедурами у салоні краси. Міцнішають також нігті й зуби. З організму виводяться шлаки, які накопичувалися десятиліттями, нормалізується обмін речовин, тому зародки пшениці рекомендують при дієтах для схуднення. Але найприємніший результат - відчуття бадьорості і прилив сил. З пшеничною терапією можна також надовго забути про застуди, оскільки опірність організму зростає до максимуму. При тривалому споживанні пророщеної пшениці також суттєво покращується зір, зауважує Іван Мужик. Лікарі народної медицини навіть жартують, що якщо у людини немає грошей на операцію з корекції зору, то можна обійтися пшеницею. Щоб досягти найкращих результатів в оновленні організму, варто споживати пророщену пшеницю хоча б півроку.

 

 

Льон, квасоля, соя та інші

 

У пророщеному насінні льону дуже багато масла, каротину та слизу. Льон особливо рекомендують при запаленнях та виразках слизових шлунково-кишкового тракту. Насіння льону є рекордсменом за вмістом особливо цінних кислот - лінолевої та ліноленової. Однак слід знати, що воно діє як проносне.

 

Одним з найкращих засобів профілактики застуди в холодну пору року є зародки сочевиці. У них міститься багато кальцію, фосфору, магнію, цинку, заліза, міді, селену та вітаміни групи В. За кількістю вітаміну С пророщені зерна сочевиці обганяють більшість продуктів, адже з появою пагінців кількість вітаміну С у бобових культурах збільшується в 600 разів. Тому сочевицю рекомендують дітям та дорослим, які часто хворіють застудою, осблабленим, хворим на анемію, а також для профілактики бронхітів і пневмоній.

 

У проростках квасолі дуже багато білка, що легко засвоюється, вуглеводів і корисних жирів, а також калію, фосфору, міді, цинку, вітаміни групи В та вітамін С. Квасоля знижує рівень цукру в крові, а також має сечогінну та протимікробну дію. Її проростки рекомендують при атеросклерозі, порушеному ритмі серця та гастритах з пониженою кислотністю.

 

Один із лідерів за вмістом мікроелементів - пророщена соя. Окрім великої кількості заліза, магнію, цинку, фосфору, кальцію та селену, у ній міститься також марганець, фтор, мідь, кобальт та повний набір амінокислот, які необхідні людині. Завдяки такому природному багатству пророщена соя покращує діяльність мозку, нормалізує роботу печінки та чудово знімає втому і дратівливість. Особливо рекомендована людям з напруженою розумовою та фізичною працею.

 

Наталка ГОЛОМІДОВА,

Галицький кореспондент

 


Коментарі (0)

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

871
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

614
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1130
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1210
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

10058 19
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2806

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

674

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

1011

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1119

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

767
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

667
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

480
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

661
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20201
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38276
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

634
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

767
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

458
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

338
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

595
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

505
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1205