Вдруге за рік: мешканці села на Прикарпатті власноруч засипають ями на дорозі (ФОТО)

Жителі Верхнянської територіальної громади вдруге за рік самотужки взялися засипати ями від сіл Збора до Верхньої.

Ремонт шляху протяжністю 2,5 км не проводили понад 30 років, розповів староста сіл Збора і Кулинка Федір Нижник, передає Фіртка з посиланням на Суспільне.

З його слів, через поганий стан дороги у село відмовляються їхати водії автобусів.

«Скільки ремонт протримається, ми не можемо дати гарантії, але хоча б щось, аби можна було проїхати, бо і "швидка", і пожежна, уже автобуси відмовлялися їздити. Головне, що автобус зі сполученням їде аж у Львівську область. Ним їздять і львів'яни, і наші — і Кулинка, і Збора, тому дорога не лише для нашого села», — каже староста.

З бюджету громади гроші на ямковий ремонт дороги у Зборі не виділяли, пояснює голова Верхнянської територіальної громади Михайло Маліборський. За його словами, мелений асфальт, яким засипають ями, дало одне із місцевих підприємств. Частину техніки для робіт надали сільські підприємці, ще частину – Верхнянська сільська рада.

Засипати ями на дорозі у селі Збора сьогодні вийшли й восьмеро місцевих жителів. Працюють люди тут другий день, розповідає місцевий житель Андрій Мендела.

«Це — не погана дорога, тут немає шляху, тут — напрямок. Ви зрозумійте, що із цього села до іншого — проїхати 2,5 км за 20 хвилин так, щоби зберегти автомобіль. Якщо ви хочете "вгробити" свою машину, ви проїдете і за 5 хвилин. А що казати про якусь "швидку" допомогу або про пожежну», — каже місцевий житель.

Їздить цією дорогою водій «швидкої» та житель села Збора Роман Мендела. За його словами, через поганий стан шляху важко доїхати вчасно до хворих у село.

«Коли їду туди на виклик, не знаю, коли приїду. В селі ж чекають, думають, що це — літак, раз і прилетів. Дали нам тепер нові автівки, гарно їдуть, все нормально. Усе є, а дороги погані», — розповів водій.

Ремонтує дорогу з односельцями й Василь Булавинець. Чоловік каже, на дорозі через ями постійно ламається його автомобіль.

«Уже передні стійки міняв на такій дорозі. Ви б подивилися спочатку. Це була катастрофа. Це був жах. Це такі ями тут були перед мостом, що катастрофа. Там об’їжджали ледь не полем», — розповідає чоловік.

Зі слів голови Верхнянської територіальної громади Михайла Маліборського, разом із жителями Збори звертався в облдержадміністрацію та в державне підприємство «Дороги Прикарпаття», на балансі якого перебуває цей шлях, з проханням виділити гроші для ремонту.

Однак поки що фінансування не отримали. Відтак, за словами голови Верхнянської територіальної громади, наступного року у громаді планують зробити проєктно-кошторисну документацію на ремонт дороги у Зборі.

«У нас є 50 кілометрів місцевих доріг. Одночасно зробити проєктно-кошторисну документацію – це ще не означає, що ці дороги наступного року відремонтують. Відповідно, якщо буде фінансування з держави, ми дамо ще співфінансування наше, щоб зробити капітальний ремонт і щоб не мучити людей на отаких ямкових ремонтах. Самі розумієте, що це не є надовго, але наразі ми це робимо лише з безвиході», — каже Михайло Маліборський.

Керівник підприємства «Дороги Прикарпаття» Роман Сілецький повідомив, що зараз перебуває на нараді в Києві. Отож, не може надати коментар щодо можливості фінансування капітального ремонту дороги у селі Збора.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

В Івано-Франківській територіальній громаді цьогоріч капітально відремонтували 26 доріг 

Поточний ремонт доріг в Івано-Франківську: відомо, які роботи і де вже виконано

Фотогалерея


Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2380
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1514 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3611
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5376
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1646
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2023

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

96

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

152

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

394

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

851
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

436
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

746
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2435 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

436
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

837
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4893
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

706
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

599
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

538
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

375
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

695
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

857 2