«Валєра», як це було…

Історія одного бою, під час якого 12 російських танків та чимало іншої бойової техніки ворога  перетворилось на броньований брухт.

 

Є речі, про які ніколи не розповість ні ОРТ, ні сумнозвісне «Лайф – ньюз», та й взагалі жоден з російських чи проросійських каналів. Мова іде про поразки російських найманців під час ключових битв на сході України. Про шалені втрати, якими фактично здобувається більшість перемог адептів ідей так званого «новороського міра». Одна з таких битв носить назву «Валєра». Власне так називався блокпост поблизу містечка Дебальцево.

 

Наші співрозмовники командир та бійці одного з підрозділів 80-ї окремої аеромобільної бригади, які безпосередньо вели там бій. Отже, можете сприймати цей матеріал, як своєрідне одкровення наших солдат про ту нову «Прохорівку», яку влаштували львівські десантники для сепаратистів.

 

Командував нашими бійцями нинішній ТВО комадира 80 десантно-штурмової бригади полковник Дмитро Братішко.

 

Коли ми зустрілись у лютому 2015 року, то він говорив на камеру лише в балаклаві. Бо надто високу ціну, після бою на «Валєрі» за голову цього українського офіцера було назначено російськими найманцями. При чому, підлі вороги розшукують не лише офіцера, алей його рідних, батьків та дітей. Настільки сильна жага помсти ординців за нанесену поразку.

 

- Коли наші вороги почали наступ на Дебальцево, ми отримали наказ від керівника сектора висунутись на підсилення взводного опорного пункту, який носив назву «Валєра», - розповів він. - Прийшовши туди, то побачили, що підрозділи 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади ведуть хоч і важкий, про те успішний бій. Перед їхніми позиціями вже горіли три танки противника. Причому третій танк закарпатці підбили вже гранатами. Можна сказати з маршу ми вступили в бій і підсилили наших братів по зброї. Закрили певні пробіли, зробили заслон і головне – не дали ворогу піти в глиб нашої території.

 

Зрозумівши, що з наскоку взяти цей блокпост не вдасться, російські терористи вдались до улюбленою в таких випадках тактики – посиленого артилерійського та ракетного обстрілу. Застосовували все, що мали в наявності і міномети, як малих, так і великих калібрів, і самохідні артилерійські установки 2С1 «Гвоздика», а також вже традиційні в таких випадках «Гради».

 

В довершення всього на пряму наводку для обстрілу позицій виїжджали ворожі танки.

 

Про те, наші бійці не лише уміло укривались від шквального ворожого вогню, але й наносили успішні удари у відповідь.

 

- Час від часу ми просто ходили і повзали нижче землі, - поділився спогадами учасник того бою з позивним «Адвокат». – Було важко. Було гаряче. Але ми вистояли. Більш того, ми успішно нищили ворога, що прийшов до нас.

 

Підтримав товариша і інший боєць з позивним «Шустрий».

 

- Час від часу було страшно, але це ми розуміли вже потім, - розповів він. – нас виручала підтримка один одного. Грамотне бойове злагодженя. А головне – чітке командування з боку командирів.

 

Звичайно під час такої артилерійської підтримки, ворожі колони намагались прорватись повз взводні опорні пункти. Однак, всі намагання ворога було скасовано грамотно продуманим вогнем наших підрозділів.

 

- Протягом тижня, ми тримали оборону, - продовжив командир. - І за весь цей час жоден ворожий солдат чи бойова машина не пройшли через наші позиції.

Дуже добре зарекомендували себе всі українські бійці. І кулеметники, і гранатометники, і прості стрілки. Загальними зусиллями львівські десантники перетворили на купу броньованого брухту кілька десятків російських броньованих машин «тигр». Також, з російської колісної техніки догорати в кюветах залишилось багато різноманітних «КАМазів», «Уралів» тощо. А на довершення, за підсумками бою виявилось, що українці знищили не багато не мало - цілу танкову роту ворога. Про це засвідчили документи з останнього 12-го спаленого нашими бійцями танку. Після такого розгрому російські найманці повністю припинили танкові атаки наших позицій.

В результаті цього бою, ми не дозволили ворогу здійснити його задум на швидкий прорив позицій, - підсумував командир. – Ми не лише відбили всі атаки ворога. Ми втримали позиції. А коли був наказ на відхід, то відійшли зі всією технікою та особовим складом. Більш того, ми забрали з собою навіть ушкоджену техніку. Отже такого омріяного нашими противниками панічного відступу вони не отримали.

 

Тарас Грень


06.02.2018 Тарас Грень 6734 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1640
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1045
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1296 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3782 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33891
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2861

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

370

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

777

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1723

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1085
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1066
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

647
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

526
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2003
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12220
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1512
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1307
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

564
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

273
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

345
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

393
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1283