У жіночих консультаціях Івано-Франківська встановили три нові фетальні монітори

У квітні 2012 року для Івано-Франківського міського пологового будинку було закуплено три фетальних монітори (типу «мама-плід») FC-700. Bionet, (виробництво Південна Корея) на загальну суму 54 тис. грн. Вони встановлені у кабінетах трьох жіночих консультацій міста:

 вул. Січових стрільців, 46. (ЖК № 1)

вул. Стуса, 2 (ЖК № 2)

вул. Г.Мазепи, 179 (ЖК № 3)

 

За допомогою фетального монітора FC-700. Bionet, (виробництво Південна Корея) проводиться кардіотокографія (КТГ), тобто одномоментно вимірюється частота і ритмічність серцебиття плода, а також ритмічність і сила скорочень матки з записом на спеціальну стрічку.

Фетальні монітори Bionet сімейства Fetal Care призначені для використання в акушерських стаціонарах для передпологової і внутрішньопологової діагностики стану плода.  

  

Вони являють собою сучасні багатофункціональні кардіотокографи, що відповідають європейським стандартам якості. Вони абсолютно не шкідливі для здоров’я вагітних. Фетальні монітори Bionet оснащені принтером: друк результатів дослідження можливий як на ксероксному папері формату А4 так і на папері для факсу. При використанні звичайної факсового паперу термопрінетр фетального монітора одночасно створює сітку і роздруковує дані.

 


До цього часу кардітокографи були лише в стаціонарі, а у жіночих консультаціях основним приладом для фіксації серцебиття плода була спеціальна дерев’яна трубка (стетоскоп) за допомогою якої вухом лікар вислуховував серцебиття.

 

Інколи виникали ситуації коли людським вухом не вдавалося чітко визначити чи є серцебиття у плода чи ні, тобто чи живий плід? Інша ситуація, у вагітної з’явився незначний ниючий біль внизу живота. Якого походження біль? Це в підвищений тонус приходить матка чи це підвищена перистальтика кишечника? Чи просто пацієнтка щось зіпсоване з’їла? Треба було їхати в стаціонар чи бігти на ультразвуковий апарат. Тепер на допомогу у цих та інших випадках прийде кардіотокограф.

 

Як зазначив головний лікар міського пологового будинку М.Прудніков, власне, у повсякденні, від послуг стетоскопа ніхто не збирається відмовлятися. Лише при не можливості вислухати серцебиття плода, чи при не чіткому, не ритмічному серцебитті чи появі болю внизу живота і т.і., тобто в тих чи інших в інших суперечливих ситуаціях пацієнтці буде проведено кардітокографію з фіксацією її результатів на папері. На ньому крім стандартних даних буде вказано встановлений діагноз, відзначено місце проведення кардіотокографії, час і прізвище того хто проводив. Для цього у жіночих консультація заведені спеціальні журнали.

Тепер завдяки цим моніторам у жіночих консультаціях міста Івано-Франківська  з’явилася можливість проводити пренатальну діагностику плода при вагітності на рівні європейських стандартів, як це вимагають чинні протоколи Міністерства охорони здоров'я України». 

Довідка. Високочутливий фетальний монітор Bionet FC700 дозволяє оцінювати як функціональний стан, так і ступінь тяжкості метаболічної гіпоксії (дистресу) внутрішньоутробного плода. Проводить автоматичний розрахунок параметрів і аналіз антенатальної КТГ. На дисплеї відображає частоту серцевих скорочень плоду* і скорочувальну активність матки**. 

Датчики стійкі до перешкод. Доступні мережеві функції для обліку використання паперу; є вихід на стандартний ПК-принтер; оновлення програмного забезпечення через Інтернет; є 8-канальна (на 8 пацієнтів) система центрального моніторингу, тобто прилад має можливість підключення до центральної станції спостереження за пацієнтами. Фетальні монітори Bionet FC700 мають акумуляторну батарею, що дозволяє працювати при відключенні загального живлення.

*Частота серцевих скорочень плода (ЧСС плода). Являє собою зовнішню, неінвазивну методику визначення активності серця плоду за допомогою датчика. 

**Скорочувальна активність матки, внутрішньоматковий тиск. Являє собою токометрію, зовнішню реєстрацію скорочувальної активності матки, рухів плода. Здійснюється за допомогою тензодатчика (Тосо-датчик), що встановлюється на живіт.  

Голова постійної комісії

з питань охорони здоров’я

 і соціального захисту населення

Стефанко С.Л.


26.07.2012 Сергій Стефанко 3244 0
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1756 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1167
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4938
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14127 4
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3328 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3158

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

938

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2303

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2297

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2848
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

101
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1270
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1067
13.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

495
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

446
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

794
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

743
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21724
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

258 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

742 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

556
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

1012