У жіночих консультаціях Івано-Франківська встановили три нові фетальні монітори

У квітні 2012 року для Івано-Франківського міського пологового будинку було закуплено три фетальних монітори (типу «мама-плід») FC-700. Bionet, (виробництво Південна Корея) на загальну суму 54 тис. грн. Вони встановлені у кабінетах трьох жіночих консультацій міста:

 вул. Січових стрільців, 46. (ЖК № 1)

вул. Стуса, 2 (ЖК № 2)

вул. Г.Мазепи, 179 (ЖК № 3)

 

За допомогою фетального монітора FC-700. Bionet, (виробництво Південна Корея) проводиться кардіотокографія (КТГ), тобто одномоментно вимірюється частота і ритмічність серцебиття плода, а також ритмічність і сила скорочень матки з записом на спеціальну стрічку.

Фетальні монітори Bionet сімейства Fetal Care призначені для використання в акушерських стаціонарах для передпологової і внутрішньопологової діагностики стану плода.  

  

Вони являють собою сучасні багатофункціональні кардіотокографи, що відповідають європейським стандартам якості. Вони абсолютно не шкідливі для здоров’я вагітних. Фетальні монітори Bionet оснащені принтером: друк результатів дослідження можливий як на ксероксному папері формату А4 так і на папері для факсу. При використанні звичайної факсового паперу термопрінетр фетального монітора одночасно створює сітку і роздруковує дані.

 


До цього часу кардітокографи були лише в стаціонарі, а у жіночих консультаціях основним приладом для фіксації серцебиття плода була спеціальна дерев’яна трубка (стетоскоп) за допомогою якої вухом лікар вислуховував серцебиття.

 

Інколи виникали ситуації коли людським вухом не вдавалося чітко визначити чи є серцебиття у плода чи ні, тобто чи живий плід? Інша ситуація, у вагітної з’явився незначний ниючий біль внизу живота. Якого походження біль? Це в підвищений тонус приходить матка чи це підвищена перистальтика кишечника? Чи просто пацієнтка щось зіпсоване з’їла? Треба було їхати в стаціонар чи бігти на ультразвуковий апарат. Тепер на допомогу у цих та інших випадках прийде кардіотокограф.

 

Як зазначив головний лікар міського пологового будинку М.Прудніков, власне, у повсякденні, від послуг стетоскопа ніхто не збирається відмовлятися. Лише при не можливості вислухати серцебиття плода, чи при не чіткому, не ритмічному серцебитті чи появі болю внизу живота і т.і., тобто в тих чи інших в інших суперечливих ситуаціях пацієнтці буде проведено кардітокографію з фіксацією її результатів на папері. На ньому крім стандартних даних буде вказано встановлений діагноз, відзначено місце проведення кардіотокографії, час і прізвище того хто проводив. Для цього у жіночих консультація заведені спеціальні журнали.

Тепер завдяки цим моніторам у жіночих консультаціях міста Івано-Франківська  з’явилася можливість проводити пренатальну діагностику плода при вагітності на рівні європейських стандартів, як це вимагають чинні протоколи Міністерства охорони здоров'я України». 

Довідка. Високочутливий фетальний монітор Bionet FC700 дозволяє оцінювати як функціональний стан, так і ступінь тяжкості метаболічної гіпоксії (дистресу) внутрішньоутробного плода. Проводить автоматичний розрахунок параметрів і аналіз антенатальної КТГ. На дисплеї відображає частоту серцевих скорочень плоду* і скорочувальну активність матки**. 

Датчики стійкі до перешкод. Доступні мережеві функції для обліку використання паперу; є вихід на стандартний ПК-принтер; оновлення програмного забезпечення через Інтернет; є 8-канальна (на 8 пацієнтів) система центрального моніторингу, тобто прилад має можливість підключення до центральної станції спостереження за пацієнтами. Фетальні монітори Bionet FC700 мають акумуляторну батарею, що дозволяє працювати при відключенні загального живлення.

*Частота серцевих скорочень плода (ЧСС плода). Являє собою зовнішню, неінвазивну методику визначення активності серця плоду за допомогою датчика. 

**Скорочувальна активність матки, внутрішньоматковий тиск. Являє собою токометрію, зовнішню реєстрацію скорочувальної активності матки, рухів плода. Здійснюється за допомогою тензодатчика (Тосо-датчик), що встановлюється на живіт.  

Голова постійної комісії

з питань охорони здоров’я

 і соціального захисту населення

Стефанко С.Л.


26.07.2012 Сергій Стефанко 3208 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

793
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2350
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2040
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2062
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6256 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2352 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

226

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1047

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1028

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1297
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

145
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

512
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1975
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26402
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

461
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10380 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7917
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

466
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

318
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

469
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

543
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1486