
У четвер, 12 квітня, в Івано-Франківську відбудеться презентація книжки Ганни Бондар «Архітектурні конкурси та конкурси розвитку територій: демократія в дії. Практичні рекомендації з організації та проведення».
Ганна Бондар — архітекторка, мистецтвознавиця, у минулому в.о. головного архітектора Києва. Презентація стане першою подією нового урбаністичного проекту на «Промприладі» — MetaLab.
Вхід вільний. Початок о 17.30, «Промприлад».
Тематика зустрічі безпосередньо стосується насамперед архітекторів та урбаністів, громадських активістів і студентів архітектурних спеціальностей, представників девелоперських компаній й місцевих органів влади (органів містобудування та архітектури, органів культури), які найчастіше виконують роль замовників конкурсів. Але ця подія — і для широкої аудиторії, зокрема для тих, хто цікавиться процесами трансформації міських середовищ і гармонійного розвитку міст України: один із фокусів презентованої книжки — важливість залучення громадськості до процесу прийняття рішень стосовно міського розвитку.
"Цією подією ми хотіли б розпочати дискусію на тему конкурсного законодавства в Україні й того, як його можна вдосконалити. Чи актуально це для Івано-Франківська? Який досвід в організації та проведенні конкурсів має місто? Чи долучаються до конкурсів місцеві архітектори? І нарешті, чому в процесі прийняття рішень щодо міського розвитку важливим є голос громади і як залучити її до цього?", — говорить Анна Доброва, координаторка урбаністичного напряму платформи «Тепле Місто», що організовує захід.
Ганна Бондар, яка має багаторічний досвід в організації та проведенні архітектурних і містобудівних конкурсів, вбачає ціль свого видання у поширенні найкращих практик з організації та проведення архітектурних конкурсів. У книжці проаналізовано понад 30 архітектурних конкурсів, що відбулися в Україні у 2007–2017 рр. за ініціативи органів державної влади, місцевого самоврядування, приватних осіб і громадських організацій.
Авторка порушує такі важливі питання, як демократичні методи відбору проектних пропозицій у сфері будівництва й міського планування, поліпшення якості підготовки архітектурних проектів і містобудівної документації, необхідність реформування українського конкурсного законодавства відповідно до європейських директив і досвіду.