ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Ігору Прокопіву

Ігор Прокопів- Крісло мера публічна посада, ми звикли, що Ігор Прокопів більше у тіні..

Думаю, що після цієї кампанії з непублічністю я вже попрощався. Якщо говорити про роль спікера, думаю це не основна роль міського голови Івано-Франківська, він має бути господарник. Спікерство у міськраді - це додаток. У мене з цим проблем не буде.

- Чимало розмов довкола того, що діючий мер не зумів домовитись із депутатами у міській раді, чи зможете ви консолідувати роботу?

Вони про що домовлялись – про Чорноморський флот, про стан української мови в країні, про блокування з НАТО. Про що сперечались? Були містечкові дрібні інтереси, які не давали спокійно жити.

Проблеми з вмінням домовлятися не бачу. Я директор «Теплокомуненерго» чотири місяці. Підніміть документи останніх сесій і знайдіть, яке питання Прокопів не провів. До мого приходу Блащук (ред. – колишній керівник  «Теплокомуненерго») домовитись не міг, його «вбивали» у сесійній залі. Треба свої інтереси ставити нижче.

- Ви позиціонуєте себе як антикризовий менеджер, яка антикризова програма потрібна Івано-Франківську?

У світі є приблизно 200 держав. Щоб зрозуміти, що таке світ - це як село у якому є 200 дворів і серед тих дворів є багаті і є бідні. Модель антикризового виходу всюди однакова чи в селі, чи в місті, чи в державі – підніматись рано, лягати пізно, тяжко працювати.

Думати треба про місто, а не власні амбіції. У кризові моменти не можна розмінюватись на дрібниці.

- А до прикладу, які реальні кроки пропонуєте?

Я написав усе у програмі. Хто б не прийшов має зробити дві речі: створити команду, і це буде не просто будь-кому хто прийшов, тому що є питання більшості у міській раді. А жодна політична партія таку більшість не набере. Тому треба з кимсь домовлятись, буде торг за посади. Також  міський голова має «склеїти» команду.

Друге – немає грошей, команда нічого не зробить. У бюджеті необхідно передивитись розхідну частину, подумати про перспективу дохідної. Для того, щоб завести гроші у місто є кілька шляхів, найперше це державні програми. Торік Львів «затягнув» 500 млн. гривень державних коштів. Ми практично нічого. Це гроші, які уряд надає місту і не потрібно повертати їх назад, це – халява. Але щоб цю халяву отримати необхідно сунути до Києва і топтати мешти по міністерствах і відомствах.  Міська рада має вести чіткий реєстр всіх державних програм і старатись не пропусти жодної. Сьогодні ми у цьому плані в провалі.

А ще «довгі гроші» - кошти міжнародних організацій. Це світовий та європейський банки. Кошти, які мають розтермінування по кредитуванню і мають європейські, а не українські відсотки. Вони не повинні лягти навантаженням на громаду  міста, а повернутись за рахунок прибутків.

Також кошти інвесторів у, першу чергу, Івано-Франківських.

- Говоримо про інвестиції, а іноземні інвестори у місті зіткнулись із проблемою неповернення кількамільйонних сум ПДВ.

Це проблема всеукраїнського рівня. На місці це не так легко вирішити. Мета кожного бізнесу отримання прибутку. Є поняття стану ринків, ти на ринку, і якусь нішу обслуговуєш. Ми сьогодні живемо у кризовий час, криза ще не завершилась. Хтось буде продавати бізнес, а хтось буде банкрутувати і міська рада не панацея. Вона може контролювати, підтримувати і впливати на процеси і частково виступати регулятором. Я готовий бути у діалозі із бізнесом.

- Ви балотуєтесь на посаду міського голови, а вас пов’язують з бізнесом підприємства «Калан».

Власником є мій батько, пенсіонер якому 70 років. Директор фірми «Калан» мій товариш протягом п’ятнадцяти років, з яким будували цей бізнес. Директор по комерційній частині моя дружина. Для чого їм тут Ігор Прокопів?


21.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2222 1
Коментарі (1)

wlodko 2014.05.14, 09:56
Цей "антикризовий менеджер" збільшив борги теплокомуненерго за газ у кілька разів за свій період перебування на посаді директора.
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

680
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1949 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

560
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6906 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11402 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

340

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1089

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1118

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1113
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

77
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

288
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1087
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

658
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

759
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2953
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4447
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18445
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

81
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

327
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

357
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

667