ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Ігору Прокопіву

Ігор Прокопів- Крісло мера публічна посада, ми звикли, що Ігор Прокопів більше у тіні..

Думаю, що після цієї кампанії з непублічністю я вже попрощався. Якщо говорити про роль спікера, думаю це не основна роль міського голови Івано-Франківська, він має бути господарник. Спікерство у міськраді - це додаток. У мене з цим проблем не буде.

- Чимало розмов довкола того, що діючий мер не зумів домовитись із депутатами у міській раді, чи зможете ви консолідувати роботу?

Вони про що домовлялись – про Чорноморський флот, про стан української мови в країні, про блокування з НАТО. Про що сперечались? Були містечкові дрібні інтереси, які не давали спокійно жити.

Проблеми з вмінням домовлятися не бачу. Я директор «Теплокомуненерго» чотири місяці. Підніміть документи останніх сесій і знайдіть, яке питання Прокопів не провів. До мого приходу Блащук (ред. – колишній керівник  «Теплокомуненерго») домовитись не міг, його «вбивали» у сесійній залі. Треба свої інтереси ставити нижче.

- Ви позиціонуєте себе як антикризовий менеджер, яка антикризова програма потрібна Івано-Франківську?

У світі є приблизно 200 держав. Щоб зрозуміти, що таке світ - це як село у якому є 200 дворів і серед тих дворів є багаті і є бідні. Модель антикризового виходу всюди однакова чи в селі, чи в місті, чи в державі – підніматись рано, лягати пізно, тяжко працювати.

Думати треба про місто, а не власні амбіції. У кризові моменти не можна розмінюватись на дрібниці.

- А до прикладу, які реальні кроки пропонуєте?

Я написав усе у програмі. Хто б не прийшов має зробити дві речі: створити команду, і це буде не просто будь-кому хто прийшов, тому що є питання більшості у міській раді. А жодна політична партія таку більшість не набере. Тому треба з кимсь домовлятись, буде торг за посади. Також  міський голова має «склеїти» команду.

Друге – немає грошей, команда нічого не зробить. У бюджеті необхідно передивитись розхідну частину, подумати про перспективу дохідної. Для того, щоб завести гроші у місто є кілька шляхів, найперше це державні програми. Торік Львів «затягнув» 500 млн. гривень державних коштів. Ми практично нічого. Це гроші, які уряд надає місту і не потрібно повертати їх назад, це – халява. Але щоб цю халяву отримати необхідно сунути до Києва і топтати мешти по міністерствах і відомствах.  Міська рада має вести чіткий реєстр всіх державних програм і старатись не пропусти жодної. Сьогодні ми у цьому плані в провалі.

А ще «довгі гроші» - кошти міжнародних організацій. Це світовий та європейський банки. Кошти, які мають розтермінування по кредитуванню і мають європейські, а не українські відсотки. Вони не повинні лягти навантаженням на громаду  міста, а повернутись за рахунок прибутків.

Також кошти інвесторів у, першу чергу, Івано-Франківських.

- Говоримо про інвестиції, а іноземні інвестори у місті зіткнулись із проблемою неповернення кількамільйонних сум ПДВ.

Це проблема всеукраїнського рівня. На місці це не так легко вирішити. Мета кожного бізнесу отримання прибутку. Є поняття стану ринків, ти на ринку, і якусь нішу обслуговуєш. Ми сьогодні живемо у кризовий час, криза ще не завершилась. Хтось буде продавати бізнес, а хтось буде банкрутувати і міська рада не панацея. Вона може контролювати, підтримувати і впливати на процеси і частково виступати регулятором. Я готовий бути у діалозі із бізнесом.

- Ви балотуєтесь на посаду міського голови, а вас пов’язують з бізнесом підприємства «Калан».

Власником є мій батько, пенсіонер якому 70 років. Директор фірми «Калан» мій товариш протягом п’ятнадцяти років, з яким будували цей бізнес. Директор по комерційній частині моя дружина. Для чого їм тут Ігор Прокопів?


21.10.2010 Марія ПЕТРІВ 2607 1
Коментарі (1)

wlodko 2014.05.14, 09:56
Цей "антикризовий менеджер" збільшив борги теплокомуненерго за газ у кілька разів за свій період перебування на посаді директора.
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

1230
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1396
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1058
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2077
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3566
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1349

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1700

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

507

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1144

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1314
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

441
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24259
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

506
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

454
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

628
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1514
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

681
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

5523
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

607
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1552 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

620
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

531