ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ Ігору Прокопіву

Ігор Прокопів- Крісло мера публічна посада, ми звикли, що Ігор Прокопів більше у тіні..

Думаю, що після цієї кампанії з непублічністю я вже попрощався. Якщо говорити про роль спікера, думаю це не основна роль міського голови Івано-Франківська, він має бути господарник. Спікерство у міськраді - це додаток. У мене з цим проблем не буде.

- Чимало розмов довкола того, що діючий мер не зумів домовитись із депутатами у міській раді, чи зможете ви консолідувати роботу?

Вони про що домовлялись – про Чорноморський флот, про стан української мови в країні, про блокування з НАТО. Про що сперечались? Були містечкові дрібні інтереси, які не давали спокійно жити.

Проблеми з вмінням домовлятися не бачу. Я директор «Теплокомуненерго» чотири місяці. Підніміть документи останніх сесій і знайдіть, яке питання Прокопів не провів. До мого приходу Блащук (ред. – колишній керівник  «Теплокомуненерго») домовитись не міг, його «вбивали» у сесійній залі. Треба свої інтереси ставити нижче.

- Ви позиціонуєте себе як антикризовий менеджер, яка антикризова програма потрібна Івано-Франківську?

У світі є приблизно 200 держав. Щоб зрозуміти, що таке світ - це як село у якому є 200 дворів і серед тих дворів є багаті і є бідні. Модель антикризового виходу всюди однакова чи в селі, чи в місті, чи в державі – підніматись рано, лягати пізно, тяжко працювати.

Думати треба про місто, а не власні амбіції. У кризові моменти не можна розмінюватись на дрібниці.

- А до прикладу, які реальні кроки пропонуєте?

Я написав усе у програмі. Хто б не прийшов має зробити дві речі: створити команду, і це буде не просто будь-кому хто прийшов, тому що є питання більшості у міській раді. А жодна політична партія таку більшість не набере. Тому треба з кимсь домовлятись, буде торг за посади. Також  міський голова має «склеїти» команду.

Друге – немає грошей, команда нічого не зробить. У бюджеті необхідно передивитись розхідну частину, подумати про перспективу дохідної. Для того, щоб завести гроші у місто є кілька шляхів, найперше це державні програми. Торік Львів «затягнув» 500 млн. гривень державних коштів. Ми практично нічого. Це гроші, які уряд надає місту і не потрібно повертати їх назад, це – халява. Але щоб цю халяву отримати необхідно сунути до Києва і топтати мешти по міністерствах і відомствах.  Міська рада має вести чіткий реєстр всіх державних програм і старатись не пропусти жодної. Сьогодні ми у цьому плані в провалі.

А ще «довгі гроші» - кошти міжнародних організацій. Це світовий та європейський банки. Кошти, які мають розтермінування по кредитуванню і мають європейські, а не українські відсотки. Вони не повинні лягти навантаженням на громаду  міста, а повернутись за рахунок прибутків.

Також кошти інвесторів у, першу чергу, Івано-Франківських.

- Говоримо про інвестиції, а іноземні інвестори у місті зіткнулись із проблемою неповернення кількамільйонних сум ПДВ.

Це проблема всеукраїнського рівня. На місці це не так легко вирішити. Мета кожного бізнесу отримання прибутку. Є поняття стану ринків, ти на ринку, і якусь нішу обслуговуєш. Ми сьогодні живемо у кризовий час, криза ще не завершилась. Хтось буде продавати бізнес, а хтось буде банкрутувати і міська рада не панацея. Вона може контролювати, підтримувати і впливати на процеси і частково виступати регулятором. Я готовий бути у діалозі із бізнесом.

- Ви балотуєтесь на посаду міського голови, а вас пов’язують з бізнесом підприємства «Калан».

Власником є мій батько, пенсіонер якому 70 років. Директор фірми «Калан» мій товариш протягом п’ятнадцяти років, з яким будували цей бізнес. Директор по комерційній частині моя дружина. Для чого їм тут Ігор Прокопів?


21.10.2010 Марія ПЕТРІВ 1922 1
Коментарі (1)

wlodko 2014.05.14, 09:56
Цей "антикризовий менеджер" збільшив борги теплокомуненерго за газ у кілька разів за свій період перебування на посаді директора.
10.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки поспілкувалася зі Святославом Балакою, головою Асоціації інтервенційних онкологів України, який приїхав в Івано-Франківськ із Харкова. 

961
04.08.2022
Тетяна Дармограй

Повномасштабне російське вторгнення майже повністю витіснило коронавірусну хворобу з інформаційного простору України. Проте, як констатують медики, українці продовжують хворіти та помирати через цю недугу.

1244
31.07.2022
Тіна Любчик

Про пережите внаслідок російського вторгнення журналістці Фіртки розповіла киянка, яка працює дитячою психологинею, Ксенія Дичко. У перші дні повномасштабної війни жінка переїхала із сім’єю до Івано-Франківська.

1520 3
28.07.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки розпитала у психологині, як війна впливає на стосунки, як зберегти шлюб в умовах постійного стресу чи тривалої розлуки та чому сьогодні особливо важлива підтримка та щира розмова.  

1646
26.07.2022
Мар'яна Цимбалюк

У перші дні війни в село одразу зайшли російські війська, які розгорнули штаб неподалік їхнього дому. Ворожі солдати  використовували місцевих, як живий щит для захисту. Життя нагадувало сценарій фільму жахів. Як родині вдалося живими втекти на Прикарпаття, читайте в інтерв’ю для Фіртки.

1774
17.07.2022
Тетяна Дармограй

В Україні вже 144-й день триває повномасштабна війна. Через російську агресію процес загальної мобілізації продовжили до 23 серпня.

5599

Коли люди стикаються із Національною Хокейною Лігою, вони, в першу чергу, дивляться крізь призму інших турнірів та видів спорту. Наприклад, футбол й Англійська Прем’єр Ліга, Чемпіонат Світу чи Європи, Ліга Чемпіонів та інші. 

388

Питання грошей і релігії завжди хвилювало людей, ймовірно в її більш вузькому розумінні «грошей і церкви», «скільки жертвувати на церкву», «скільки давати священнику?». Періодично по селах чи містах вибухають скандали, пов'язані із майном чи фінансами тієї, чи іншої парафії, але з часом все затихає до наступного скандалу. Чому віряни повинні утримувати священників і церкву? Виявляється це питання таке ж древнє, як і сам світ, у якому живемо.

1935

Духовні пошуки на війні не тільки не припиняються й навпаки загострюються. Перебування на війні загострює  почуття віри, розставляє акценти на важливому і другорядному, показує скороминучість земного буття і близькість смерті, наскільки речі, які нас оточують і до яких ми звикли і вважаємо незамінними насправді є другорядними і неважливими. На війні загострюється нюх до фальші та брехні, там немає атеїстів. В окопах всі моляться.

1697

Московська церква в Україні, або як лукаво вони себе називають “Українською” іменуючись УПЦ, вже давно втратила риси Церкви, притаманні їй служіння Богу і людям та ведення людей до визволення душі.  

2724
09.08.2022

Перш за все фахівець радить виключити із щоденного раціону жирну та смажену їжу.

248
30.07.2022

Літо – та пора року, коли потрібно їсти максимально корисні та насичені вітамінами продукти  

1016
27.07.2022

В літній період радять пити теплу воду, вона краще засвоюється організмом.  

1031
11.08.2022

Для вирішення та недопущення різноманітних конфліктних ситуацій та непорозумінь, в Івано-Франківську створять Раду церков.  

121
09.08.2022

Після православ’я найбільше респондентів із Заходу України ідентифікували себе як греко-католиків (26%), протестантів та атеїстів (4%) і. Інші релігії та конфесії називалися рідше.  

234
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

4485
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

6381
05.08.2022

Першого липня на п'ятому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини за зверненням Міністерства культури та інформаційної політики України внесено елемент “Культура приготування українського б

427
11.08.2022

Рішення про подовження мобілізації ухвалює парламент.

122
09.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликає країна Заходу заборонити в’їзд всім громадянам росії на тлі її агресії проти України.  

221
30.06.2022

В оточенні президента кажуть, що система, привчена озиратись на Банкову, продовжила чекати команд, а у Зеленського зараз немає ресурсу розв'язувати всі питання. Показовою стала криза з пальним, яку чиновникам не вдалося вирішити оперативно.  

2662
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими.  

3608