Шукатимуть пошкодження: як в ІФНТУНГ досліджують постраждалий від обстрілу басейн (ФОТО)

В Івано-Франківську фахівці Технічного Університету Мюнхена за допомогою сучасного обладнання проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів ІФНТУНГ, зокрема оглядають басейн постраждалого спортивного корпусу.

Про те, як студенти та фахівці досліджуватимуть пошкоджений басейн, Фіртці розповіли професор німецького Мюнхенського технічного університету Крістіан Гроссе та доцентка Ольга Попович, яка також є випускницею Івано-Франківського університету нафти й газу.

"Перша задача — дослідити саму конструкцію басейну, адже його вік приблизно 50 років. Тобто це доволі немолода структура, де можуть бути проблеми з корозією через хлор, який через стінки потрапляє до армування та відповідно пришвидшує ці процеси.

Також є думка, що через ударну хвилю, сховані під поверхнею тріщини відкрились та вода почала протікати між ними.

Як нам повідомили, завжди було невелике підтікання близько до поверхні, але після обстрілу були помітні вже великі витіки води", — каже Крістіан Гроссе.

За словами Ольги Попович, варто перевірити, наскільки ще вся конструкція стійка:

"Тріщини є входом для хлору, а тому процеси, що могли відбутися через 50 років, пришвидшаться до п'яти.

При необхідних вимірах побачимо чи можна чимось зарадити, чи потрібно повністю перебудувати басейн".

Так, дослідники вчать студентів використовувати сучасне обладнання: восьмиканальний ультразвуковий пристрій та радарну антену, спрямовану на інтенсивне дослідження структури. Таку техніку, зазвичай, використовують для дослідження армування у конструкціях та наявності прихованих тріщин або відшарувань.

"Сюди ми привезли два прилади: один працює на ультразвуковому полі, а інший — на електромагнітному.

Приладів потрібно два, оскільки один, електромагнітний, може виявляти зміни у магнітних характеристиках, тобто серед металів і неметалів, а ультразвук дуже чутливий до повітря, і відповідно ним можна знайти тріщини та внутрішні дефекти", — каже дослідниця.

Прилад, як його називає Ольга Попович — радар, має певну частоту:

"Приладом можна проникнути до 50 сантиметрів углиб. І зараз студенти досліджують армування, тобто металеві частини, прути в нашому басейні. А на іншій ділянці вже шукатимемо дефекти.

Питання полягає в тому, чи зможемо басейн використовувати далі і чи потрібно для нього ще якесь армування".

Подібного приладу, за словами Ольги Попович, офіційно в Україні немає.

"Наша задумка — це навчити людей користуватися таким обладнанням. Уже потім, до прикладу, буде можливим здати його в оренду чи написати якийсь проєкт, щоб закупити такі екземпляри.

Але це унікальна можливість для студентів навчитися його застосувувати одразу в навчальному осередку", — розповідає фахівчиня.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Допомогти майбутнім фахівцям": в ІФНТУНГ проводять дослідження пошкоджених після обстрілу корпусів (ФОТО)

Наполовину зруйнований один з корпусів: які наслідки обстрілу університету в Івано-Франківську (ФОТО)

Магістри ІФНТУНГ можуть отримати диплом британського London South Bank University

Фотогалерея


Коментарі ()

10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

1050
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

1244
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1245
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5152
30.07.2024
Вікторія Матіїв

Про значення шлюбу, кризові періоди у стосунках та церковне розлучення, журналістка Фіртки розпитала в отця Миколая Микосовського, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

7621 1
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

10568 1

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

587

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1283

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2014

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2098
10.09.2024

Якщо ви шукаєте ідеальне місце для відпочинку, де можна насолодитися не лише природними красотами, а й автентичною кухнею, то Яремче — саме те, що вам потрібно.  

2097
05.09.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

3581
31.08.2024

Майже вся піца в Івано-Франківську, особливо та, що можна замовити на сайті donatellopizza.com.ua, представлена неаполітанською стравою. А яка вона насправді, які її особливості й у чому різниця між іншими трикутничками — далі у статті.

755
10.09.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

3045
06.09.2024

Християн запрошують на міжнародну прощу Вервиці до Базиліки Успіння Пресвятої Богородиці в Погоні.  

817
02.09.2024

Важливо, ділиться монахиня, людину вислухати, сказати "я поруч" і "я за тебе помолюся".

654
29.08.2024

У четвер, 29 липня, християни відзначають Усікновення голови святого пророка Івана Хрестителя.  

1816
11.09.2024

Вистава "1975" зібрала в Івано-Франківському драмтеатрі міжнародну постановчу команду митців зі Словенії, Хорватії, Сербії та Італії.   

649
11.09.2024

Кандидат у президенти США Камала Гарріс заявила, про підтримку України у війні з Росією, а кандидат у президенти США Дональд Трамп, за її словами, здасться за 24 години після того, як очолить країну.   

634 1
09.09.2024

Посол України в Італії Ярослав Мельник засудив показ фільму "Росіяни на війні" російської режисерки Анастасії Трофімової на Венеційському кінофестивалі та закликав його організаторів не допускати російської пропаганди.  

373
05.09.2024

Більше ніж половина мешканців західних областей вважає, що Офіс президента впливає на державні органи з перевищенням своїх повноважень.  

1368 6
02.09.2024

Президент Володимир Зеленський оцінив, чи можливо повернути Запорізьку атомну електростанцію під контроль України військовим шляхом.  

1224