Ростислав Валіхновський: Зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі

 

/data/blog/128042/713d52565907fd46c61e5d998de5f14e.jpg

 

Заслужений лікар України, експерт найпопулярніших телевізійних проектів про здоров’я та красу, особистий лікар Президента України, відомий реконструктивний та пластичний хірург Ростислав Валіхновський завітав до Івано-Франківська.

 

Він запевняє, що повертається на рідне Прикарпаття не тільки у справах, а й щоб побачити дорогих людей і наповнитися енергетикою міста.

 

Ростиславе, зараз у нас за вікном вже весна, всі жінки намагаються якомога швидше повернутись до певних стандартів та форм. Скажіть, будь ласка, чи є певний універсальний стандарт краси, якого прагнуть досягнути всі дівчата?

Краса — це внутрішнє сяйво та гармонія. Жінка повинна світитись зсередини. Можна бути досконалою ззовні, але порожньою у духовному та емоційному сенсі. Звісно, є чимало стандартів краси, чимало «золотих січень», але найголовніше – «золота» душа.

 

Виходить, що ми все ж таки обираємо природність?

Звичайно! Але все ж таки, бувають випадки, коли втручання - просто необхідні. Моя спеціалізація – реконструктивна хірургія і створена для того, щоб повертати людям любов до життя. Віру в себе. Лікар та хірург має, насамперед, лікувати душу, а потім братись за обличчя і за тіло.

 

На Вашу думку, які найважливіші аспекти для здоров’я людини?

Це безумовно духовне здоров'я, позитивне мислення, правильне харчування та гармонійна фізична культура.

 

/data/blog/128042/8702d5e6399f1eef92225268ecd06b10.jpg

 

Оскільки ми вже згадали тему харчування та здоров’я, з приходом весни особливо актуальним стає питання збереження сил організму та зміцнення імунітету.

Давайте розберемося, що таке імунітет та як його підвищити. Побачити чи доторкнутися до імунітету, як скажімо, до носа чи до руки, ми не можемо. Але він є! З імунітетом ми народжуємося, його називають вродженим. Ще частину імунітету ми отримуємо упродовж життя, після щеплень, або після того як перехворіли. Словом клітини імунітету розпізнають загрозу, змагаються з нею і утворює певний щит, який захищає нас і надалі. Якомога швидше позбувайтесь поганих звичок! Вживання алкоголю, наркотиків та куріння згубно впливають на ваш імунітет. Наприклад, імунна система змушена займатися видаленням тютюнових токсинів, замість того, щоб виконувати важливіші функції в організмі.

 

Як можна захистити себе та менше хворіти?

Найголовніше для імунної системи – це загартування та фізична активність. Загартовування водою надає більш сильний ефект у порівнянні із загартовуванням повітрям. Тому що, поєднуються охолодження, нагрівання, а також механічна дія на шкіру. Краще почати з розтирання тіла змоченим рушником, а потім переходити до обливання або контрастного душу.

Загартовуватися повітрям краще в лісовому масиві або парку. Влітку організм через легені і шкіру насичується особливими кисневими частками аероіонами, активними речовинами, які виділяються рослинами. Загартовування сонцем – одне з найкращих. Ультрафіолетові промені прекрасно покращують обмін речовин, підвищують тонус центральної нервової системи, згубно діють на хвороботворні мікроби, заряджають людину енергією, бадьорістю.

 

/data/blog/128042/e2b396d5ae336513792f01759a2a1df3.jpg

 

А що стосовно харчування, на які продукти варто звернути увагу українцям?

Саме від того що і як ви їсте, напряму залежить імунітет. У раціоні українців недостатньо овочів, а саме вони надзвичайно потрібні нашій імунній системі. Чомусь м’ясо, наскільки б дорого воно не коштувало, ми намагаємося купувати регулярно, але чому ж тоді така несправедливість, по відношенню до овочів і фруктів!? Нам потрібно усвідомити одну дуже важливу річ, в раціоні харчування людини щодня вкрай необхідні овочі та фрукти.

Солодощам потрібно сказати тверде «Ні!». 100 грам цукру який ми вживали протягом дня, може перешкодити білим кров’яним клітинам боротися з бактеріальною інфекцією впродовж п’яти годин. Тому зайва вага – це не найстрашніша проблема яку можуть вам забезпечити солодощі.

Намагайтесь пити якомога більше води впродовж дня. Організму вона життєво необхідна для своєчасного позбавлення від токсинів. А ось з кількістю необхідної рідини складніше – люди-то різні. Загально прийнято, що на добу людина повинна випивати не менше двох літрів, тому можна орієнтуватись на цей показник.

 

Чи є певні новітні методи, за допомогою яких ми можемо легко забезпечити підтримку для свого імунітету?

Абсолютно точно не варто вживати імуномоделюючі препарати. По-перше, їх ефективність не доведена, а по-друге, самостійно приймати будь-які ліки ніколи не потрібно. Вони можуть лише зашкодити роботі імунітету. І навіть при застудах, не поспішайте лікуватися пігулками і збивати температуру. Дайте шанс імунній системі побороти вірус і захистити вас. Пам’ятайте, найголовніше для імунної системи – це загартовування і фізична активність!

 

«Дозволяється» хворіти 5-6 разів на рік? Чи це так?

Як не парадоксально, але хворіти – це нормально. При хорошому імунітеті можна хворіти 5-6 разів на рік! Але тут мова йде звісно ж про незначні захворювання: якщо нездужання швидко проходить і не приносить ускладнень. Якщо ж застуда закінчуються ускладненнями, часто повторюються, то тут варто бути на сторожі – це вже свідчить про порушення у функції імунітету.

Про зниження імунітету також свідчать постійна слабкість і підвищена стомлюваність, алергії, систематичне запалення лімфовузлів, або підвищена температура тіла, яка не минає тривалий час. Якщо ці симптоми ви спостерігаєте у себе не зволікайте і зверніться до свого лікаря.

 

/data/blog/128042/31b7541851121c82e1168352908c78e4.jpg

 

Івано-Франківськ став одним з небагатьох міст України, жителі якого змогли відвідати ваш відкритий семінар «100 років до 100 кроків». Звідки виникла ідея до створення цього соціального проекту?

Для українських чоловіків та жінок зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі, тому що сьогодні ніде на земній кулі немає такої концентрації ворожнечі та зла, як в Україні. Для того, щоб вижити, ми повинні бути сильними, здоровими та стійкими до негараздів. Я хірург, котрий 20 років поспіль оперує українців і бачить здебільшого приклади хвороб у термінальних стадіях. Українці звертаються до лікарів, коли ситуацію вже не можна виправити.

Люди звикли роками жити зі страшними хворобами і не піклуються по їх діагностику та лікування. Дивлячись на таке ставлення українців до здоров’я, я не можу мовчати, тому вирішив створити семінар та закликати українців піклуватися про себе.

 

/data/blog/128042/084d881f3c35a62c4803e8979d6b782c.jpg

 

Наостанок хотіли б попросити Вас дати нашим читачам декілька порад для того як завжди виглядати молодо та гарно?

Головне для людини – зробити правильну архітектуру свого життя. Розставити пріоритети.

Що для тебе найважливіше: робота, родина, здоров’я і т.д. Тут не йдеться про те, що щось не таке важливе, як інше, а лише про те – як правильно організувати своє життя. Викиньте все негативне і всіх людей, які постійно на все жаліються. Виділяйте час, аби побути наодинці. Тільки чесно, не лукавити перед самим собою і не обманювати себе. Згладжуйте стрес свого повсякденного життя за формулою 365/24.

Чим краще ти використовуєш час, тим ти ефективніший: для себе, для родини, для батьків, для країни – ось в цьому мій секрет!


22.03.2017 2728 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2410
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1537 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3622
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5392
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1655
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2036

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

112

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

860
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

445
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

752
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2441 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

459
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

847
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4898
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

714
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

614
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

551
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

380
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

703
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

864 2