Ростислав Валіхновський: Зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі

 

/data/blog/128042/713d52565907fd46c61e5d998de5f14e.jpg

 

Заслужений лікар України, експерт найпопулярніших телевізійних проектів про здоров’я та красу, особистий лікар Президента України, відомий реконструктивний та пластичний хірург Ростислав Валіхновський завітав до Івано-Франківська.

 

Він запевняє, що повертається на рідне Прикарпаття не тільки у справах, а й щоб побачити дорогих людей і наповнитися енергетикою міста.

 

Ростиславе, зараз у нас за вікном вже весна, всі жінки намагаються якомога швидше повернутись до певних стандартів та форм. Скажіть, будь ласка, чи є певний універсальний стандарт краси, якого прагнуть досягнути всі дівчата?

Краса — це внутрішнє сяйво та гармонія. Жінка повинна світитись зсередини. Можна бути досконалою ззовні, але порожньою у духовному та емоційному сенсі. Звісно, є чимало стандартів краси, чимало «золотих січень», але найголовніше – «золота» душа.

 

Виходить, що ми все ж таки обираємо природність?

Звичайно! Але все ж таки, бувають випадки, коли втручання - просто необхідні. Моя спеціалізація – реконструктивна хірургія і створена для того, щоб повертати людям любов до життя. Віру в себе. Лікар та хірург має, насамперед, лікувати душу, а потім братись за обличчя і за тіло.

 

На Вашу думку, які найважливіші аспекти для здоров’я людини?

Це безумовно духовне здоров'я, позитивне мислення, правильне харчування та гармонійна фізична культура.

 

/data/blog/128042/8702d5e6399f1eef92225268ecd06b10.jpg

 

Оскільки ми вже згадали тему харчування та здоров’я, з приходом весни особливо актуальним стає питання збереження сил організму та зміцнення імунітету.

Давайте розберемося, що таке імунітет та як його підвищити. Побачити чи доторкнутися до імунітету, як скажімо, до носа чи до руки, ми не можемо. Але він є! З імунітетом ми народжуємося, його називають вродженим. Ще частину імунітету ми отримуємо упродовж життя, після щеплень, або після того як перехворіли. Словом клітини імунітету розпізнають загрозу, змагаються з нею і утворює певний щит, який захищає нас і надалі. Якомога швидше позбувайтесь поганих звичок! Вживання алкоголю, наркотиків та куріння згубно впливають на ваш імунітет. Наприклад, імунна система змушена займатися видаленням тютюнових токсинів, замість того, щоб виконувати важливіші функції в організмі.

 

Як можна захистити себе та менше хворіти?

Найголовніше для імунної системи – це загартування та фізична активність. Загартовування водою надає більш сильний ефект у порівнянні із загартовуванням повітрям. Тому що, поєднуються охолодження, нагрівання, а також механічна дія на шкіру. Краще почати з розтирання тіла змоченим рушником, а потім переходити до обливання або контрастного душу.

Загартовуватися повітрям краще в лісовому масиві або парку. Влітку організм через легені і шкіру насичується особливими кисневими частками аероіонами, активними речовинами, які виділяються рослинами. Загартовування сонцем – одне з найкращих. Ультрафіолетові промені прекрасно покращують обмін речовин, підвищують тонус центральної нервової системи, згубно діють на хвороботворні мікроби, заряджають людину енергією, бадьорістю.

 

/data/blog/128042/e2b396d5ae336513792f01759a2a1df3.jpg

 

А що стосовно харчування, на які продукти варто звернути увагу українцям?

Саме від того що і як ви їсте, напряму залежить імунітет. У раціоні українців недостатньо овочів, а саме вони надзвичайно потрібні нашій імунній системі. Чомусь м’ясо, наскільки б дорого воно не коштувало, ми намагаємося купувати регулярно, але чому ж тоді така несправедливість, по відношенню до овочів і фруктів!? Нам потрібно усвідомити одну дуже важливу річ, в раціоні харчування людини щодня вкрай необхідні овочі та фрукти.

Солодощам потрібно сказати тверде «Ні!». 100 грам цукру який ми вживали протягом дня, може перешкодити білим кров’яним клітинам боротися з бактеріальною інфекцією впродовж п’яти годин. Тому зайва вага – це не найстрашніша проблема яку можуть вам забезпечити солодощі.

Намагайтесь пити якомога більше води впродовж дня. Організму вона життєво необхідна для своєчасного позбавлення від токсинів. А ось з кількістю необхідної рідини складніше – люди-то різні. Загально прийнято, що на добу людина повинна випивати не менше двох літрів, тому можна орієнтуватись на цей показник.

 

Чи є певні новітні методи, за допомогою яких ми можемо легко забезпечити підтримку для свого імунітету?

Абсолютно точно не варто вживати імуномоделюючі препарати. По-перше, їх ефективність не доведена, а по-друге, самостійно приймати будь-які ліки ніколи не потрібно. Вони можуть лише зашкодити роботі імунітету. І навіть при застудах, не поспішайте лікуватися пігулками і збивати температуру. Дайте шанс імунній системі побороти вірус і захистити вас. Пам’ятайте, найголовніше для імунної системи – це загартовування і фізична активність!

 

«Дозволяється» хворіти 5-6 разів на рік? Чи це так?

Як не парадоксально, але хворіти – це нормально. При хорошому імунітеті можна хворіти 5-6 разів на рік! Але тут мова йде звісно ж про незначні захворювання: якщо нездужання швидко проходить і не приносить ускладнень. Якщо ж застуда закінчуються ускладненнями, часто повторюються, то тут варто бути на сторожі – це вже свідчить про порушення у функції імунітету.

Про зниження імунітету також свідчать постійна слабкість і підвищена стомлюваність, алергії, систематичне запалення лімфовузлів, або підвищена температура тіла, яка не минає тривалий час. Якщо ці симптоми ви спостерігаєте у себе не зволікайте і зверніться до свого лікаря.

 

/data/blog/128042/31b7541851121c82e1168352908c78e4.jpg

 

Івано-Франківськ став одним з небагатьох міст України, жителі якого змогли відвідати ваш відкритий семінар «100 років до 100 кроків». Звідки виникла ідея до створення цього соціального проекту?

Для українських чоловіків та жінок зараз той час, коли ми повинні стати найсильнішими у світі, тому що сьогодні ніде на земній кулі немає такої концентрації ворожнечі та зла, як в Україні. Для того, щоб вижити, ми повинні бути сильними, здоровими та стійкими до негараздів. Я хірург, котрий 20 років поспіль оперує українців і бачить здебільшого приклади хвороб у термінальних стадіях. Українці звертаються до лікарів, коли ситуацію вже не можна виправити.

Люди звикли роками жити зі страшними хворобами і не піклуються по їх діагностику та лікування. Дивлячись на таке ставлення українців до здоров’я, я не можу мовчати, тому вирішив створити семінар та закликати українців піклуватися про себе.

 

/data/blog/128042/084d881f3c35a62c4803e8979d6b782c.jpg

 

Наостанок хотіли б попросити Вас дати нашим читачам декілька порад для того як завжди виглядати молодо та гарно?

Головне для людини – зробити правильну архітектуру свого життя. Розставити пріоритети.

Що для тебе найважливіше: робота, родина, здоров’я і т.д. Тут не йдеться про те, що щось не таке важливе, як інше, а лише про те – як правильно організувати своє життя. Викиньте все негативне і всіх людей, які постійно на все жаліються. Виділяйте час, аби побути наодинці. Тільки чесно, не лукавити перед самим собою і не обманювати себе. Згладжуйте стрес свого повсякденного життя за формулою 365/24.

Чим краще ти використовуєш час, тим ти ефективніший: для себе, для родини, для батьків, для країни – ось в цьому мій секрет!


22.03.2017 2659 0
Коментарі (0)

29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

640
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1173
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2500
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1350
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1997 9
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2921

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

684

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

755

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1658

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1642
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

340
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

455
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18363
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7478
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3655
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1041
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10777
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

290
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

286
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

477
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

448
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

680