Ринок новобудов в Україні та Івано-Франківську: стан, тенденції, перспективи (ФОТО)

Зустріч проведено з ініціативи Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) та за підтримки Конфедерації будівельників України.

Фахівці Асоціації разом з експертами з суміжних галузей поділились актуальною статистичною та аналітичною інформацією про ринок новобудов.

Йшлося також про питання розвитку регіону, релокації бізнесу та його можливостей у нових реаліях.

Заступник міського голови Івано-Франківська Микола Вітенко зазначив, що зараз в місто переїхали близько 200 підприємств. Влада готується до того, що населення обласного центру зростатиме: в Україну повернуться ті громадяни, котрі наразі перебувають за її межами. За оцінкою мерії, лише недобудовані об’єкти в місті можуть стати домівкою для 40-60 тисяч мешканців.

«Ми працюємо над тим, аби житлові квартали і далі з’являлися, але не в центральній частині міста, а переважно — на периферії. Працюємо над розробкою генеральних планів міста і сіл, які прилягають», — зазначив Микола Вітенко.

Член Ради директорів КБУ, директорка БК Вертикаль Ірина Орловська зазначила, що з початку ведення військових дій будівельна галузь зазнала істотних змін та стикнулася з непростими викликами. Незважаючи на всі реалії, в Івано-Франківській області будівництво відновлено на 70 % об’єктів.

«Будівельна галузь зіткнулася з великою кількістю викликів, котрі з‘явилися під час відновлення роботи. Перше — звідки брати будівельні матеріали. Їх немає, адже основні заводи на сході чи півдні України не працюють або знищені через бойові дії. Це — сухі цементні і гіпсові суміші, скловата, скло тощо. Наразі є чимало бар‘єрів, що не знають змоги відновити на повну обсяги будівельних робіт, проте темпи щомісяця нарощуємо і будинки здаємо в експлуатацію навіть у період війни», — розповідає  Ірина Орловська.

Президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта зазначив, що загалом в державі небагато забудовників, які досі не відновили свою роботу.

«Забудовники не хочуть втратити своє обличчя, тому продовжують свою роботу, будівництво. Зараз проєктанти активно беруть досвід інших країн, вартість робіт звичайно збільшується, але безпека тут понад усе», — каже Юрій Піта.

Будівельники за новими державними вимогами почали приділяти увагу будівництву бомбосховищ та укриттів. Особливо актуальним став метод монолітно-каркасного будівництва. Щодо ринку купівлі-продажу, за останні два місяці зріс попит на первинну нерухомість. Понад 40% клієнтів івано-франківських рієлторів, котрі шукають нове житло — люди не з Прикарпаття.

«Люди вірять у хорошу перспективу, завершення всієї цієї ситуації. Обирають оптимальні планування, які дозволяють оперативно вирішити житлові питання — без розкоші. Клієнти більше звертають увагу на поверховість, наявність бомбосховища», — зазначив Віктор Фурдіяка, голова Івано-Франківського обласного відділення Асоціації фахівців з нерухомості України.

Також експерти поділилися інформацією про нововведення в законодавстві, котрі регулюють питання щодо отримання дозвільної документації в будівництві.

Детальніше у відеозаписі прес-конференції за посиланням: https://fb.watch/exXD_y4bLW/

Партнерський матеріал


04.08.2022 858
Коментарі ()

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2502
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1174
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1105
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2286
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3727
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2703 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

964

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

822

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

773

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

733
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10451
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1302
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

333
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5447
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1159
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2952
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

538
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

396 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

835
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

724
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

775