Політичні циклограми Прикарпаття

Політичні процеси, як і більшість  тих процесів, що відбуваються у соціумі,  розгортаються у часі циклічно. Тому кожний політичний аналіз, вільно чи не вільно, є аналізом певного циклу тенденцій, рухів та подій. Теперішній політичний цикл на Прикарпатті почався після осінніх виборів минулого року. Нам приблизно відомо, чим мав би закінчитись цей цикл. У 2015 році Олег Тягнибок має вийти разом з Віктором Януковичем у другий тур президентських виборів, набрати 26-28% голосів по Україні, 85-87% в Галичині і зайняти після того почесну нішу лідера правої опозиції та позаконкурентного «політичного тата» Західної України.

Циклограмма «ери Тягнибока» передбачає поступове «відмирання» на Прикарпатті усіх політичних сил, окрім ВО «Свободи» та Партії регіонів. Зрештою, цей процес не такий штучний, як здається на перший погляд. Всі інші партії в Галичині не мають реальної широкої електоральної бази. І БЮТ, і «Фронт змін», і залишки «Нашої України» з їхніми ліво-популістськими та ліберальними ідеологемами не вписуються в парадигми традиційного мислення пересічних мешканців Галичини.

«Свобода» є ідеальною партією для тої більшості галичан, яка вихована на кланово-релігійних цінностях включно з вкрапленнями побутової ксенофобії та на героїчних історіях про ОУН-УПА. Галицька меншість радше симпатизуватиме «конкретним хлопцям» з ПР, аніж лібералам і бютівцям. Лібералізм з його ідеологією відкритості та індивідуалізму є чужим для населення, яке зорієнтоване на кланово-родинні колективістські постулати. Тут маємо глибоку ідеологічну прірву, яку не заповнити ніякими єврообіцянками. БЮТ мав ширші електоральні перспективи, але за останні місяці піар-образ Юлії Володимирівни настільки деградував («Всьо пропало!»), що уявити «іміджеве воскресіння» Тимошенко в Галичині дуже важко. Якщо між БЮТом і «Свободою» раптом почнеться політична війна, то останній буде не складно звести вплив «білосердешних» до величин близьких до «зеро».

Тим більше, що головною політичною мотивацією галицької меншості буде пошук того «сильного», хто зможе врівноважити тотальну присутність у владі тягнибоківців. Ані «Рух», ані недобитки «НУ», ані БЮТ не виглядають як противага «Свободі». Єдиною реальною альтернативою залишаються «регіонали». Саме до них поступово, протягом циклу, відкочують всі ображені радикальними націоналістами.

На цьому тлі безперспективними виглядають спроби Віктора Анушкевичуса протистояти «свободівській» більшості у міськраді. В принципі, у Віктора Андрюсовича є лише дві перспективи. Перша (майже втрачена) – стати церемоніальним міським головою при Онуфріїві (справжньому господареві міста), або отримати імпічмент і передати владу Марцінківу. Навіть Партія регіонів не зможе в даній ситуації врятувати чинного мера. Хоча, пригадуємо, подібна перспектива змальовувалася Віктору Анушкевичусу і в «минулому циклі», коли він побив горшки з всесильним тоді в Івано-Франківську БЮТом. Вміння маніпулювати опонентами та досвід політичного виживання може і на цей раз втримати Віктора Андрюсовича на плаву, проте ситуація із «Свободою» є зовсім не простішою, аніж чотирирічної давності з БЮТом. Так чи інакше, повне захоплення тягнибоківцями влади у місті – це лише питання часу. Так само, як і перехід в опозицію практично всього списку осіб, яких ми звикли вважати місцевим політикумом.

Центром і «меккою» справжнього протистояння радикальному націоналізмові залишиться обласна держадміністрація, яка поступово та послідовно братиме всіх ображених під своє крило. Зараз це може виявитися фантастичним припущенням, але десь на «вершині циклу» навіть частина бютівців може отримати синьо-білий «дах». (Скажімо, деякі високі нашоукраїнці вже зараз висиджують в черзі на уклін в обласній приймальні №1.) Адже, рано чи пізно, ідеологічна та персональна непримиренність БЮТу і ВО «Свободи» перейдуть з «холодної» до «гарячої» фази. Особливо, коли радикал-націоналісти почнуть витісняти популістів з керівних посад в установах та «регулюватимуть» бізнес, вичищаючи місто від «неправильних» бізнесменів.

На завершальному етапі циклу місто (і, частково, область) опиняться під контролем ВО «Свободи» і почнеться «електоральний відкат», обумовлений традиційним незадоволенням населення діючою владою. До того часу ідеологічне протистояння між «Свободою» і ПР, яке ми спостерігаємо тепер, досягне певної рівноваги. Тягнибок сформує парламентську фракцію, отримає контроль над фінансовими потоками і політичне поле України набуде виразних «чорно-білих» контурів. Тобто, почнеться підготовка до наступного політичного циклу, у якому на перший план вийде розділ України на сфери впливу поміж світовими силами в їхній новій конфігурації.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»

 


Коментарі (9)

Я 2011.02.14, 15:53
Дуже й дуже ймовірний сценарій, якщо не посунути усю антиукраїнську владу вже тепер, весною-літом.
припухлий 2011.02.14, 21:17
З кожним абзацом автор чи автори все більше і більше припухають від своєї аналітики. Онуфріїв - господар міста - фантастика на третьому поверсі. Ви ж знаєте, що справжня влада у нас не та, що називається нею офіційно, а Тягнибок контролює фінансові потоки - націоналісти плачуть. Кучеряво, але... примітивно
пыпец 2011.02.15, 01:03
Схоже на правду. "Свобода" хутко вділася в пір'я, Анчоус не встиг кукарікнути. Бо ж мають пацани старших товаришов і тверду мету, затвєрждьону високими татками. А, пам'ятамось, тойті куценькі гірнички з КУНу, шо все їхали до райцю на самоспаленому герої, не встигли взєти пєчітки в татусьок і де вони? Доживають у вигляді мари над скринею папи Карловича. Така коломийка, братиська...
Вася 2011.02.15, 09:10
Повний примітив. А ще аналітики... МАгус??? це прікол ВЕЛИКІ АНАЛІТИКИ. Хіба не знаєте що все вирішють гроші. Якщо не помагають гроші то вирішують ВЕЛИКІ ГРОШІ. А якщо й великі гроші не помагають - то тоді треба застосувати ДУЖЕ ВЕЛИКІ ГРОШІ. Тепер треба подивитися на тих в кого є ВЕЛИКІ ГРОШІ і ДУЖЕ ВЕЛИКІ ГРОШІ. НІ Онуфрїїва (господаря міста) ні Марцинківа (головного клоуна міста), ні Сича (головного конформіста області) немає серед тих хто може застосувтаи цей ресурс. Про що мова???? Що треба аналізувати ще???
Папа 2011.02.15, 09:23
Якщо не розглядати Онуфріїва як фізичну особу (в статті), а як уособлення такої тенденції як Свобода, або уособлення "групи товаришів", то вся стаття абсолютно вірна і цікава.
Jozef 2011.02.15, 16:18
Йой не смішіт ми, бо пукну."Свобода" радикальні нацоналісьти так гіби я заслужений пілот Тайваню. Їх радикальність полягає у переважному словоблудді і словах -гібридах частково запозичених у Міхновського та Донцова.Оце й весь їх радикалізм.Але треба віддати їм належне за те,що вони готові анчоуса розірвати і не вдавитись.
До Васі 2011.02.15, 17:38
За клоуна відповіси,синюшок.
пацан 2011.02.15, 21:01
А я би хотів,щоб такі як Тягнибок,Симоненко,Богословська і їм подібні стали у господарського руля,а не політичног, щоб побачити їх економічний результат. Тих,що багато говорять ми уже мали і маємо. Щеб на цих подивитись. Бо в народі кажуть "Та корова, що багато мичить - мало молока дає"
НИК 2011.02.16, 00:42
з оцінков ЕЛЕКТОРАТУ - ЗГОДЕН. З ЙОЗЕФОМ - ТАКИ. 1. АЛЕ: СЯ СВОБОДА = НУНС №2 І ТАКТИКА КУН. ПРАВДА ЗАДАЧА ЇЇ СПРАВЖНА -Ё СИЛА, ЯКІ СВОБОДА ВЖЕ ТРЕБА У ВРУ. А ПО НУТРУ - ПУТЬ ЛЬОХИ МЕСЕДЄСА. 2. ОПОНЕНТОМ СВ. ПР БУТИ НЕ МОЖЕ, БО НІША ТАК КРУТО НЕ ПЕРЕЙДЕ. АНАЛІТИКИ ТАКИЙ КРУТИЙ ПОВОРОТ БЕРУТ ПО СОБІ. ЗА БАБЛО- ХОТЬ МАМУ... ВОРІГОМ СВ. БУДУТ СПРАВЖНІ СОЦ-НАЦИ, ЯКИМИ СЯ СВ. СТАТИ НЕ ЗМОЖЕ. БО ГРОШІ НЕ ДАДУТ. ЯК У 1994р: БІЙКА БУЛА КУНу І НРУ. Я ВІД НИХ! І ВАШ ЄШКІЛЬ ТОЖЕ ТАК КАЖЕ ПРО СВІТ У СТАТІ "ОЦИФРОВАНА ЕПОХА". БІЛА РАСА НА БАЗІ СОЦ-НАЦ вс ЖОВТОЇ КОНФУЦІЯ.
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

1741 14
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

9861 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

10881 24
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

4968
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

2721
16.01.2024

Всі наші бюджети – від територіальних громад і до обласного та державного, повинні стати «бюджетами перемоги».

2227

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

162

31% території країни під ризиком екологічного знищення через російське вторгнення, а понад 20 тисяч км² українських земель майже повністю знищені війною.

290

Останнім часом в соцмережах посилилась пропаганда трампістів, які звинувачують Байдена і Зеленського в тому, що ті нібито відмовляються від таких форм допомоги, як ленд-ліз і PDA.    

350

За час існування людства відбувалася величезна кількість збройних конфліктів, які переростали у війни. З різноманітних причин: територіальні претензії, сфери впливу та навіть релігійні війни. Під релігійними гаслами можна як розпочинати війну, так і фанатично самовіддано воювати.

627
26.02.2024

Попри чудові якості, важливо розуміти, що грейпфрут відіграє особливу роль у взаємодії з певними ліками.

243
21.02.2024

Інфляція на споживчому ринку в січні 2024 року порівняно із груднем 2023 року на Прикарпатті становила 0,5%, в Україні — 0,4%.  

1235
15.02.2024

В Івано-Франківській області продовжуватимуть втілювати реформу шкільного харчування в освітніх закладах, адже діти мають споживати якісну та смачну їжу, приготовлену у добрих умовах.  

718
26.02.2024

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2965
21.02.2024

Митрополит Лев Шептицький, після проведення церковного розслідування, окремим декретом проголосив ікону Гошівської Божої Матері «Цариці Карпат» чудотворною.  

1703
15.02.2024

Якщо подружжя зіштовхнулося з кризовими проблемами у сім'ї, варто звернутися для отримання підтримки та поради до різних фахівців залежно від конкретної ситуації.  

676
10.02.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

1096
23.02.2024

На чисельні прохання в Івано-Франківську відбудеться концерт рок-кумира, українського музиканта-мультиінструменталіста, вокаліста, композитора Олега Скрипки та гурту Воплі Відоплясова. Подія відбудеться 3 березня 18:00 - Івано-Франківськ, Panorama PUB,

341
25.02.2024

Водночас президент упевнений, що союзники із Заходу не підтримують цей фейк.

362
20.02.2024

Перша інформація про те, що український президент готується звільнити Валерія Залужного, з’явилася у січні 2024 року. На той момент в Кремлі не тямили себе від радості.  

794 2
15.02.2024

Станом на лютий 2024 року Головнокомандувачу Збройних сил Олександру Сирському висловили довіру 40% українців, найвищу довіру зберігає колишній Головнокомандувач Валерій Залужний — 94%.  

1415 1
11.02.2024

Президент Володимир Зеленський вніс нові зміни у керівництво Збройних сил України, зокрема замінивши командувачів Об’єднаних сил та Десантно-штурмових військ.  

998 1