Політичні циклограми Прикарпаття

Політичні процеси, як і більшість  тих процесів, що відбуваються у соціумі,  розгортаються у часі циклічно. Тому кожний політичний аналіз, вільно чи не вільно, є аналізом певного циклу тенденцій, рухів та подій. Теперішній політичний цикл на Прикарпатті почався після осінніх виборів минулого року. Нам приблизно відомо, чим мав би закінчитись цей цикл. У 2015 році Олег Тягнибок має вийти разом з Віктором Януковичем у другий тур президентських виборів, набрати 26-28% голосів по Україні, 85-87% в Галичині і зайняти після того почесну нішу лідера правої опозиції та позаконкурентного «політичного тата» Західної України.

Циклограмма «ери Тягнибока» передбачає поступове «відмирання» на Прикарпатті усіх політичних сил, окрім ВО «Свободи» та Партії регіонів. Зрештою, цей процес не такий штучний, як здається на перший погляд. Всі інші партії в Галичині не мають реальної широкої електоральної бази. І БЮТ, і «Фронт змін», і залишки «Нашої України» з їхніми ліво-популістськими та ліберальними ідеологемами не вписуються в парадигми традиційного мислення пересічних мешканців Галичини.

«Свобода» є ідеальною партією для тої більшості галичан, яка вихована на кланово-релігійних цінностях включно з вкрапленнями побутової ксенофобії та на героїчних історіях про ОУН-УПА. Галицька меншість радше симпатизуватиме «конкретним хлопцям» з ПР, аніж лібералам і бютівцям. Лібералізм з його ідеологією відкритості та індивідуалізму є чужим для населення, яке зорієнтоване на кланово-родинні колективістські постулати. Тут маємо глибоку ідеологічну прірву, яку не заповнити ніякими єврообіцянками. БЮТ мав ширші електоральні перспективи, але за останні місяці піар-образ Юлії Володимирівни настільки деградував («Всьо пропало!»), що уявити «іміджеве воскресіння» Тимошенко в Галичині дуже важко. Якщо між БЮТом і «Свободою» раптом почнеться політична війна, то останній буде не складно звести вплив «білосердешних» до величин близьких до «зеро».

Тим більше, що головною політичною мотивацією галицької меншості буде пошук того «сильного», хто зможе врівноважити тотальну присутність у владі тягнибоківців. Ані «Рух», ані недобитки «НУ», ані БЮТ не виглядають як противага «Свободі». Єдиною реальною альтернативою залишаються «регіонали». Саме до них поступово, протягом циклу, відкочують всі ображені радикальними націоналістами.

На цьому тлі безперспективними виглядають спроби Віктора Анушкевичуса протистояти «свободівській» більшості у міськраді. В принципі, у Віктора Андрюсовича є лише дві перспективи. Перша (майже втрачена) – стати церемоніальним міським головою при Онуфріїві (справжньому господареві міста), або отримати імпічмент і передати владу Марцінківу. Навіть Партія регіонів не зможе в даній ситуації врятувати чинного мера. Хоча, пригадуємо, подібна перспектива змальовувалася Віктору Анушкевичусу і в «минулому циклі», коли він побив горшки з всесильним тоді в Івано-Франківську БЮТом. Вміння маніпулювати опонентами та досвід політичного виживання може і на цей раз втримати Віктора Андрюсовича на плаву, проте ситуація із «Свободою» є зовсім не простішою, аніж чотирирічної давності з БЮТом. Так чи інакше, повне захоплення тягнибоківцями влади у місті – це лише питання часу. Так само, як і перехід в опозицію практично всього списку осіб, яких ми звикли вважати місцевим політикумом.

Центром і «меккою» справжнього протистояння радикальному націоналізмові залишиться обласна держадміністрація, яка поступово та послідовно братиме всіх ображених під своє крило. Зараз це може виявитися фантастичним припущенням, але десь на «вершині циклу» навіть частина бютівців може отримати синьо-білий «дах». (Скажімо, деякі високі нашоукраїнці вже зараз висиджують в черзі на уклін в обласній приймальні №1.) Адже, рано чи пізно, ідеологічна та персональна непримиренність БЮТу і ВО «Свободи» перейдуть з «холодної» до «гарячої» фази. Особливо, коли радикал-націоналісти почнуть витісняти популістів з керівних посад в установах та «регулюватимуть» бізнес, вичищаючи місто від «неправильних» бізнесменів.

На завершальному етапі циклу місто (і, частково, область) опиняться під контролем ВО «Свободи» і почнеться «електоральний відкат», обумовлений традиційним незадоволенням населення діючою владою. До того часу ідеологічне протистояння між «Свободою» і ПР, яке ми спостерігаємо тепер, досягне певної рівноваги. Тягнибок сформує парламентську фракцію, отримає контроль над фінансовими потоками і політичне поле України набуде виразних «чорно-білих» контурів. Тобто, почнеться підготовка до наступного політичного циклу, у якому на перший план вийде розділ України на сфери впливу поміж світовими силами в їхній новій конфігурації.

 

Аналітична група «Фіртка-Магус»

 


Коментарі (9)

Я 2011.02.14, 15:53
Дуже й дуже ймовірний сценарій, якщо не посунути усю антиукраїнську владу вже тепер, весною-літом.
припухлий 2011.02.14, 21:17
З кожним абзацом автор чи автори все більше і більше припухають від своєї аналітики. Онуфріїв - господар міста - фантастика на третьому поверсі. Ви ж знаєте, що справжня влада у нас не та, що називається нею офіційно, а Тягнибок контролює фінансові потоки - націоналісти плачуть. Кучеряво, але... примітивно
пыпец 2011.02.15, 01:03
Схоже на правду. "Свобода" хутко вділася в пір'я, Анчоус не встиг кукарікнути. Бо ж мають пацани старших товаришов і тверду мету, затвєрждьону високими татками. А, пам'ятамось, тойті куценькі гірнички з КУНу, шо все їхали до райцю на самоспаленому герої, не встигли взєти пєчітки в татусьок і де вони? Доживають у вигляді мари над скринею папи Карловича. Така коломийка, братиська...
Вася 2011.02.15, 09:10
Повний примітив. А ще аналітики... МАгус??? це прікол ВЕЛИКІ АНАЛІТИКИ. Хіба не знаєте що все вирішють гроші. Якщо не помагають гроші то вирішують ВЕЛИКІ ГРОШІ. А якщо й великі гроші не помагають - то тоді треба застосувати ДУЖЕ ВЕЛИКІ ГРОШІ. Тепер треба подивитися на тих в кого є ВЕЛИКІ ГРОШІ і ДУЖЕ ВЕЛИКІ ГРОШІ. НІ Онуфрїїва (господаря міста) ні Марцинківа (головного клоуна міста), ні Сича (головного конформіста області) немає серед тих хто може застосувтаи цей ресурс. Про що мова???? Що треба аналізувати ще???
Папа 2011.02.15, 09:23
Якщо не розглядати Онуфріїва як фізичну особу (в статті), а як уособлення такої тенденції як Свобода, або уособлення "групи товаришів", то вся стаття абсолютно вірна і цікава.
Jozef 2011.02.15, 16:18
Йой не смішіт ми, бо пукну."Свобода" радикальні нацоналісьти так гіби я заслужений пілот Тайваню. Їх радикальність полягає у переважному словоблудді і словах -гібридах частково запозичених у Міхновського та Донцова.Оце й весь їх радикалізм.Але треба віддати їм належне за те,що вони готові анчоуса розірвати і не вдавитись.
До Васі 2011.02.15, 17:38
За клоуна відповіси,синюшок.
пацан 2011.02.15, 21:01
А я би хотів,щоб такі як Тягнибок,Симоненко,Богословська і їм подібні стали у господарського руля,а не політичног, щоб побачити їх економічний результат. Тих,що багато говорять ми уже мали і маємо. Щеб на цих подивитись. Бо в народі кажуть "Та корова, що багато мичить - мало молока дає"
НИК 2011.02.16, 00:42
з оцінков ЕЛЕКТОРАТУ - ЗГОДЕН. З ЙОЗЕФОМ - ТАКИ. 1. АЛЕ: СЯ СВОБОДА = НУНС №2 І ТАКТИКА КУН. ПРАВДА ЗАДАЧА ЇЇ СПРАВЖНА -Ё СИЛА, ЯКІ СВОБОДА ВЖЕ ТРЕБА У ВРУ. А ПО НУТРУ - ПУТЬ ЛЬОХИ МЕСЕДЄСА. 2. ОПОНЕНТОМ СВ. ПР БУТИ НЕ МОЖЕ, БО НІША ТАК КРУТО НЕ ПЕРЕЙДЕ. АНАЛІТИКИ ТАКИЙ КРУТИЙ ПОВОРОТ БЕРУТ ПО СОБІ. ЗА БАБЛО- ХОТЬ МАМУ... ВОРІГОМ СВ. БУДУТ СПРАВЖНІ СОЦ-НАЦИ, ЯКИМИ СЯ СВ. СТАТИ НЕ ЗМОЖЕ. БО ГРОШІ НЕ ДАДУТ. ЯК У 1994р: БІЙКА БУЛА КУНу І НРУ. Я ВІД НИХ! І ВАШ ЄШКІЛЬ ТОЖЕ ТАК КАЖЕ ПРО СВІТ У СТАТІ "ОЦИФРОВАНА ЕПОХА". БІЛА РАСА НА БАЗІ СОЦ-НАЦ вс ЖОВТОЇ КОНФУЦІЯ.
02.02.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка зібрала актуальну інформацію про правила вручення повісток під час воєнного стану та відповіді на розповсюджені запитання.

1304
24.01.2023
Тетяна Дармограй

Втеча з дому — це найчастіше протест дитини. Згідно зі статистикою, лише у 2022 році на Прикарпатті розшукували понад 180 дітей. На щастя, правоохоронці усіх знайшли та повернули батькам. 

850
16.01.2023
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки розпитала в отця Йосафата Бойка, настоятеля парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, як зберегти подружній союз, що символізує собою таїнство вінчання та як жити в сім’ї згідно з Божими заповідями.

6001
06.01.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з лікаркою-терапевтом, дієтологинею Тетяною Чевалюк та дізналась, як не переїдати під час святкових застіль, як харчуватись людям, які дотримувались посту та чим допомогти організму після свят.  

1564
03.01.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які обов’язки у призовників, військовозобов’язаних і резервістів та що нового передбачає порядок.  

5960
30.12.2022
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки дізналась, як новини впливають на людину, її стан та емоції та як в сьогоденні читати новини без шкоди для психічного здоров'я.

1726

Якби усіх людей, що беруть участь у дискусіях  в соцмережах, які розгорнулися довкола Почаївського монастиря, зібрати разом, то ними можна було б  легко заповнити центральний собор обителі та й весь  монастир до зовнішніх мурів.  

370

Потенціал енергетичних запасів і підземних сховищ газу України для забезпечення надійного резервного джерела природного газу для країн Європи, включно з Великобританією. Розкриття потенціалу Лондона, як світової фінтех-столиці, для сприяння широкомасштабним інвестиційним проєктам у цій сфері та створення мережевої платформи для співпраці та процвітання компаній в Україні та Великобританії.

1033

Нова українська школа стартувала влітку 2016 року з розробки й затвердження Державного стандарту початкової освіти та Державного стандарту базової освіти. "Зображення" бажаного випускника НУШ: особистість, патріот та інноватор. Задля досягнення поставлених завдань освіта має стати інклюзивною та компетентнісно орієнтованою.

1340

Через безліч фільмів та подорожей ми познайомилися з так званим «європейським» або «американським» Різдвом, де поміж красивих гірлянд не видно жодної згадки про Христа. Різдво Христове без Христа! 

1341
31.01.2023

Найулюбленішою стравою українців вважається червоний борщ. Готують його часто із засмажкою, різними овочами та м'ясом. Однак є такі інгредієнти, які можуть лише зіпсувати смак страви.  

294
25.01.2023

Всім відома фраза "краще не їсти після шести вечора". Багато людей дотримуються цього правила, особливо, коли намагаються схуднути. Але чи може сон натщесерце погано вплинути на самопочуття? Читайте, чи можна лягати спати голодним.  

514
20.01.2023

Пропонуємо підбірку продуктів, які допоможуть зберегти здоров'я у таких несприятливих для організму погодних умовах та зміцнити імунітет.

709
31.01.2023

Якщо люди вільного стану одружилися цивільно, і в них не було раніше іншого вінчання, то щоб вони могли іти до сповіді та до причастя — мають повінчатися.

274
24.01.2023

Коли подружжя переживає кризові моменти у сім’ї – слід прийти на розмову чи то до священника, чи до духівника, чи хорошого психолога, оскільки є різні ситуації й відповідно різні ділянки компетенції.

435
18.01.2023

19 січня за юліанським календарем українці святкують Водохреще. Цього дня є безліч різних традицій, безпосередньо пов'язаних з водою.

747
10.01.2023

Спільної комісії Української греко-католицької церкви та Православної церкви України, яка працюватиме над реформою церковного календаря, поки немає, але будь-які рішення церкви ухвалюватимуть спільно.  

1243
04.02.2023

Сьогодні працюють над оформленням необхідних документів та зйомкою відеофільму, який продемонструють згодом.

53
04.02.2023

Сили безпеки і оборони України продовжують посилюватися. Так, в МВС почали формувати штурмові бригади «Гвардія наступу».  

89
31.01.2023

Президент Хорватії Зоран Міланович заявив, що виступає проти передачі зброї Україні західними союзниками, а також висловив переконання в тому, що окупований Росією Крим ніколи не повернеться до складу України.  

234
25.01.2023

Президент Володимир Зеленський подякував лідерам Німеччини й США за рішення надати Україні танки Leopard 2 і M1 Abrams, зазначивши, що провідне значення тепер має їхня кількість та швидкість постачання.  

407
20.01.2023

Голова грузинської провладної партії виступив за відновлення прямого авіасполучення між Тбілісі та москвою.  

637