Названо вісім нових психічних хвороб, які атакують людину завдяки інтернету і гаджетам

 

Найпоширенішими проблемами, які вже не заперечує офіційна медицина, визнано синдром фантомного дзвінка, номофобію, кіберхворобу, Facebook-депресію, інтернет-залежність, залежність від онлайн-ігор, киберхондрію та "ефект Google".

Интернет-зависимость
Названо вісім нових психічних хвороб, які атакують людину завдяки інтернету і гаджетам

 

Нові способи комунікації дозволяють людям ефективніше працювати, краще навчатися, отримувати доступ до нової інформації і розваг, які раніше були їм недоступні. Проте у цього явища є і зворотна сторона. Інтернет та мобільні пристрої, які практично ніколи не залишають свого власника, породили нові психологічні захворювання, якіофіційна медицина донедавна не хотіла визнавати. Огляд найпоширеніших проблем, які вже немає сенсу заперечувати, наводить сайт про технології 3Dnews.

Синдром фантомного дзвінка. Суть хвороби у тому, що у людини з'являються слухові і моторні галюцинації, їй здається, що телефон у кишені дзвонить або вібрує, хоча нічого насправді не відбувається. Формування розладу пов'язано з використанням мобільного телефону. Адже будь-яке поколювання або легкий свербіж ми починаємо пов'язувати із дзвінком. Дане захворювання проявляється на тлі стресу. Воно є достатньо поширеним.

Номофобія. Термін - це складноскорочений вираз no mobile fobia. Іншими словами - страх залишитися без мобільного телефону. У світі залишається все менше людей, які не страждали б від цього розладу. У когось за відсутності доступу до мобільного телефону, наприклад, сів акумулятор, з'являється легке занепокоєння, а хтось впадає у паніку.

Кіберхвороба. Суть її полягає в тому, що у людини з'являється запаморочення, дезорієнтація і нудота при взаємодії з певними електронними пристроями. Термін придумали ще у 1990-х, коли з'явилися перші пристрої віртуальної реальності. Після оновлення iOS до нової версії деякі власники iPhone стали також скаржитися на нудоту. Інша назва цієї хвороби - "цифрова морська хвороба".

Facebook-депресія. В Україні і Росії вона могла б називатися "Депресія від "ВКонтакте", або "Ефект Дурова". Суть її в тому, що люди впадають у депресію від контактів у соціальній мережі або, навпаки, від їхньої відсутності. Доведено, що чим більше часу молоді люди проводили у Facebook, тим гіршим був їхній настрій і ставлення до свого життя. Справа тут в тому, що люди, як правило, викладають тільки ті фотографії і новини про себе, які виставляють їх у вигідному світлі. У результаті створюється враження, що у друзів і знайомих життя краще, яскравіше і більш насичене, ніж у тебе, фото вдаліші, фігура краща, годинник дорожчий.

Інтернет-залежність. Це хворобливе і постійне бажання отримати доступ до Мережі, що негативно позначається на інших сферах життя, часто повністю витісняючи їх. Наприклад, особисте життя або роботу. У наукових колах сперечаються, чи можна віднести інтернет-залежність до наркоманії або ж це психічний розлад.

Залежність від онлайн-ігор. Це найбільш відоме і руйнівне захворювання. Нерідкими є випадки, коли гра буквально затягувала людину у віртуальний світ, в результаті вона втрачала роботу, сім'ю, а часом і життя. Даний розлад викликає важкі депресії і може призвести до фізичного виснаження і навіть самогубства.

Кіберхондрія. Людина з цим розладом вважає, що у неї є захворювання і, як правило, не одне, про які вона читала в інтернеті. В результаті здорова людина, у якої просто захворіла голова, може переконати себе у наявності у неї серйозних проблем. А подібна впевненість може негативно позначитися на здоров'ї і справді стати причиною уже реальної, а не уявної хвороби.

"Ефект Google". Людина з такою хворобою впевнена, що знання їй не потрібні, бо будь-яка інформація знаходиться у Мережі. При цьому навіть якщо хтось думає інакше, це не дає йому імунітету від "ефекту Google". Мозок просто відмовляється запам'ятовувати інформацію, незалежно від нашої волі, знаючи, що набагато простіше буде знайти дані, ніж їх зберігати. 

 

Дзеркало тижня. Україна


19.10.2013 726 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

513
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1877
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33304
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2205
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2939
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4966 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

313

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1079

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

688

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

909
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

178
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

492
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

570 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1033
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

887
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

981
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

751
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30129 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

752
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3729
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

408
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

449