На Прикарпатті почалося будівництво біатлонного комплексу міжнародного рівня (ФОТО)

Ідею створення в Україні сучасної біатлонної інфраструктури вітчизняні спортивні функціонери обговорювали вже давно, проте старту реалізації такого важливого для українського спорту проєкту постійно щось перешкоджало.

Окрім проблем із його фінансуванням, реалізації ідеї перешкоджали складнощі з вибором місця зведення біатлонного комплексу, пише Фіртка з посиланням на Україна молода

Зрештою, вирішили, що найкращим місцем для створення сучасного біатлонного містечка з усією необхідною базою забезпечення буде найбільший в Україні гірськолижний курорт Буковель.

Уже в державному бюджеті-2018 на зведення першої черги об’єкта було закладено 50 мільйонів гривень. Президент ФБУ Володимир Бринзак прогнозував, що на кінець 2018 року в Буковелі вже мають бути стрільбище та біатлонна траса.

Утім швидко перейти до втілення в життя цього знакового спортивного проєкту, який має відповідати всім стандартам Міжнародного союзу біатлоністів, не вдалося.

Улітку минулого року в Івано-Франківській ОДА лише розробили дорожню карту, котра передбачала послідовність етапів підготовки необхідної документації, спорудження та введення в експлуатацію майбутнього комплексу, котрий знаходитиметься на території села Поляниця Яремчанського району.

Водночас уже через рік повідомлялося, що місцева влада за результатами тендеру замовила першу чергу будівництва біатлонного комплексу за 148,35 млн гривень, котрі будуть витрачені на асфальтовану лижно-ролерну трасу, підпірну стінку стрільбища, системи снігонапилення на біатлонній трасі та необхідне устаткування.

Як пояснює Володимир Бринзак, до кінця зими на території майбутнього комплексу вже буде стрільбище, де в березні ФБУ планує провести другий етап дорослого чемпіонату України.

Водночас, за словами керівника вітчизняного біатлонного господарства, вкладати асфальт на лижно-ролерну трасу будівельники не поспішають, оскільки її проєктанти, дочекавшись зими, прагнуть переконатися в оптимальному маршруті її розташування.

Загалом, на думку очільника федерації, об’єкти першої та другої черги біатлонного комплексу мають бути завершені до кінця наступного року.

Головне, за словами Володимира Бринзака, — безперебійне фінансування. А воно, до слова, обіцяє таким і бути, оскільки в держбюджеті на 2020 рік закладені ще 100 млн гривень на цей спортивний об’єкт міжнародного рівня.

«Отримати таку підтримку було зовсім не просто, тому що багатьом відмовили у фінансуванні. А біатлонний комплекс кошти отримав, що накладає велику відповідальність перед країною за результат і реалізацію цього проєкту. І ми постараємося не підвести, щоб уболівальники в Україні могли бачити змагання вживу, а спортсмени — частіше тренуватися вдома, а не за кордоном», — відзначив Володимир Бринзак.

Коли ж біатлонний стадіон у Буковелі отримає міжнародний сертифікат відповідності, Україна, за твердженням президента ФБУ, доволі швидко змогла б отримати право на проведення змагань на кшталт літнього чемпіонату світу або зимового чемпіонату Європи, юніорської планетарної першості або ж етапу Кубка IBU серед тих же юніорів.

При цьому Бринзак наголошує, що «поки Росія під санкціями і не може проводити міжнародні змагання, Україна могла б отримати від IBU право на організацію у Східній Європі змагань досить високого рівня. Потрібно лише все зробити правильно».

Нагадаємо, ще у 2018 році Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак раніше анонсував можливе будівництво сучасного біатлонного комплексу на Прикарпатті, на якому в майбутньому можливе проведення літнього чемпіонату світу з біатлону, а також зимових змагань.

Згодом, на своєму засіданні Кабінет Міністрів затвердив умови надання 50 млн гривень субвенції з державного бюджету обласному бюджету Івано-Франківської області.


Читайте також:

У 2020 році Прикарпаттю з Держбюджету виділять 100 млн гривень на будівництво біатлонного комплексу

Фотогалерея


20.11.2019 7031 1
Коментарі (1)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2176
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

442
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14440 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1677
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

952
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6336

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

728

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1545

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1346

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1231
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

585
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

736
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1646
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

664
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

960
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6002
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14108
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

337
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

635
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

556
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

872 2