На Івано-Франківщині відбулися змагання "Лісоруб 2022"

Щороку такі змагання відбуваються з метою популяризації професії вальника лісу, що вважається однією з найнебезпечніших у світі. Велика увага у таких турнірах приділяється дотриманню правил техніки безпеки, за незнання яких учасники можуть отримати штрафні бали.

Про це повідомляє Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства, передає Фіртка.

У змаганнях, які цього року відбулися на території Осмолодського держлісфонду, взяли участь зварювальники 13-ти державних лісогосподарських підприємств Франківщини. Урочистості розпочалися з хвилини мовчання за полеглими героями в російсько-українській війні.

Після підняття прапора з вітальним словом до присутніх звернулися начальник обласного управління Сергій Кокоць, Володимир Калініченко, тренер української команди лісорубів у міжнародних змаганнях, голова Івано-Франківського осередку Товариства лісівників України Олексій Голубчак, представники місцевої громади та духовенства.

"У цей нелегкий для країни час, лісова галузь не припиняє свою роботу. Як ніколи держава потребує нашої підтримки як у людському ресурсі, так і сировинному. Сьогодні майже двісті працівників наших державних підприємств Прикарпаття ризикують своїм життям заради миру в Україні. Тут залишилися їхні родини, які потребують нашої опіки. Тому лісівники в тилу працюють за себе і за колег, які перебувають на лінії вогню.

Щорічні змагання лісорубів, хоч і мають дещо урочистий характер, але насамперед – це можливість перейняти досвід задля росту власної професійної майстерності. Адже лісоруб збирає врожай, який виростило не одне покоління лісівників. Від його фаховості залежить якість сировини та фінансова спроможність підприємства.

Окрім цього, завданням кожного керівника є безпека працівників підприємства. Професія звалювальника небезпечна і ризикована. Лісоруб працює у лісі, незважаючи на погодні умови, тим часом вдома його чекає сім’я, яка хоче бачити сина, батька і чоловіка живим і здоровим. Тому першочерговим завданням таких змагань є дотримання правил техніки безпеки та збереження життя людини", – сказав під час відкриття змагань Сергій Кокоць, начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Особливістю цьогорічних змагань лісорубів Прикарпаття став його формат. Вправляння у фаховій майстерності організатори вирішили поєднати з навчанням та обміном досвідом. Головний суддя змагань Михайло Старчевський ознайомив учасників з об’єктами тренувань, розповів про послідовність і правильність виконання вправ, безпечність виконання операцій. Гості змагань, представники команд з Львівщини та Сумщини, ділилися власними досвідом та знаннями.

Традиційно звалювальники змагались у п'яти дисциплінах: валка лісу, монтаж ланцюга на бензопилі, розкряжування стовбура комбінованим різом і точне розкряжування, а також обрізання гілок.

Особлива увага глядачів змагань лісорубів прикута до вправи зі звалювання дерева на точність. Перед конкурсом у землю забивають три кілки – двоє по боках, один між ними. Завдання майстра – спиляти дерево так, аби воно звалилося поміж двома забитими кілками і при цьому встромило у землю третій. Такий результат може показати не кожен, а тільки справжній фахівець з досвідом і майстер своєї справи!

Найкращим у цьогорічних змаганнях «Лісоруб 2022» став вальник Осмолодського лісгоспу Василь Сенич, срібло для Гринявського лісгоспу виборов лісоруб Іван Бельмега, а бронзу для Коломийського лісгоспу здобув звалювальник Михайло Курилюк.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На висоті 860 метрів над рівнем моря: на Прикарпатті 96-літній чоловік доглядає столітній сад (ФОТО)

На Прикарпатті розпочали роботи з національної інвентаризації лісів


13.08.2022 Іван Муканик 1117
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

739
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

385
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14118 13
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1618
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

905
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6233

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

673

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1500

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1307

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1192
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

552
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

689
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1614
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

631
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

920
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5960
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13794
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

293
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

588
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

519
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

835 2