Лік від тисячі хвороб

 

/data/blog/126031/aba2e8276026bfbc26a04b5ad45e0e9e.jpg

 

Якби треба було скласти список найкорисніших ягід, що ростуть в наших широтах, то його, безсумнівно, очолювала б обліпиха. Ця чудова ягода щедра не тільки на врожай (обліпихові дерева в кінці літа просто потопають в ягодах), але і на лікувальні властивості. Обліпиха допомагає практично при будь-яких недугах.

 

Корисні властивості
Завдяки насиченості вітамінами (А, В1, В3, С) обліпиха є прекрасним засобом, щоб впоратися з весняним авітамінозом і зміцнити здоров’я організму в цілому. Високий вміст вітамінів та інших корисних речовин також сприятливо впливає на стан шлунково-кишкового тракту: відвар з листя обліпихи заспокоїть ваш кишечник і прискорить процес травлення.

Кашка з плодів обліпихи широко використовується офіційною медициною як протизаражувальний і ранозагоювальний засіб. Обліпиха володіє прекрасними регенеруючими властивостями, тому її часто застосовують при опіках різного ступеня тяжкості, а також при інших захворюваннях шкіри (пігментні плями, порізи, рубці).
Відвар з ягід і листя обліпихи допоможе при ревматизмі і подагрі, а відвар з насіння послужить прекрасним проносним засобом. Загалом обліпиха — це, перш за все, прекрасний засіб при різних запальних процесах.


 Обліпихова олія
Олія обліпихи містить в собі високу концентрацію всіх вітамінів і мінералів, що містяться у свіжій ягоді.
Обліпихова олія має загоювальну,  антибактеріальну, заспокійливу дію. Застосовується навіть при лікуванні ракових захворювань і променевих ураженнях шкіри. При ангіні, грипі та інших ГРЗ обліпиховою олією рекомендується змащувати горло і закапувати ніс.
Цей засіб застосовується при обмороженнях, різних виразках, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, «жіночих» хворобах. Обліпиха допомагає відновити уражені клітини рогівки ока, застосовується при кон’юнктивіті, дефектах рогівки ока і опіках.


Косметичне застосування
Значно приємніше використовувати корисні властивості обліпихи для краси. І стосується це не тільки жінок. Перша і одна з найважливіших косметичних властивостей цієї чудової ягоди зацікавить швидше чоловіків, ніж представниць прекрасної статі. Відвар з обліпихи — чудовий засіб проти випадіння волосся і облисіння. Якщо немає можливості самому зробити відвар, то можна купити шампунь з екстрактом обліпихи в магазині. Корисні властивості обліпихи поліпшать стан ваших волосяних цибулин, зроблять волосся більш густим і блискучим. Лікарі рекомендують також робити маски для волосся з обліпихи.
Крім загоєння опіків і рубців, крем з вмістом обліпихи зробить кращим колір обличчя, тон шкіри більш рівним і допоможе значно зменшити кількість зморшок.


Можна, але не всім
Як і в будь-якого продукту, в обліпихи є свої протипоказання. На щастя, їх небагато. Перш за все, варто пам’ятати, що обліпиха є вкрай сильним засобом з підвищеним вмістом біологічно активних речовин. В ягоді особливо багато каротину, який може викликати алергічну реакцію при серйозних порушеннях імунітету. Свіжі плоди і сік не можна вживати людям, що страждають на виразкову хворобу шлунка, гастрит з підвищеною кислотністю. Для них корисна тільки олія обліпихи.
З обережністю слід давати ягоди, сік, олію обліпихи дітям. Обліпиха діє збудливо на їх нервову систему, тому у них можливі розлади сну.   Не менш обережно слід поставитися до препаратів з цієї лікарської рослини літнім людям. У них можливе підвищення кров’яного тиску і прискорене серцебиття.

 

Володимир Бодак


19.02.2017 4393 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

366
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1415
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2611 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3648
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3014
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2156

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

629

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

479

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1646

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1809
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

304
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

517
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

817
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4999
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

367
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

894
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10138
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

523
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

275
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

383
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

410
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

734