Лік від тисячі хвороб

 

/data/blog/126031/aba2e8276026bfbc26a04b5ad45e0e9e.jpg

 

Якби треба було скласти список найкорисніших ягід, що ростуть в наших широтах, то його, безсумнівно, очолювала б обліпиха. Ця чудова ягода щедра не тільки на врожай (обліпихові дерева в кінці літа просто потопають в ягодах), але і на лікувальні властивості. Обліпиха допомагає практично при будь-яких недугах.

 

Корисні властивості
Завдяки насиченості вітамінами (А, В1, В3, С) обліпиха є прекрасним засобом, щоб впоратися з весняним авітамінозом і зміцнити здоров’я організму в цілому. Високий вміст вітамінів та інших корисних речовин також сприятливо впливає на стан шлунково-кишкового тракту: відвар з листя обліпихи заспокоїть ваш кишечник і прискорить процес травлення.

Кашка з плодів обліпихи широко використовується офіційною медициною як протизаражувальний і ранозагоювальний засіб. Обліпиха володіє прекрасними регенеруючими властивостями, тому її часто застосовують при опіках різного ступеня тяжкості, а також при інших захворюваннях шкіри (пігментні плями, порізи, рубці).
Відвар з ягід і листя обліпихи допоможе при ревматизмі і подагрі, а відвар з насіння послужить прекрасним проносним засобом. Загалом обліпиха — це, перш за все, прекрасний засіб при різних запальних процесах.


 Обліпихова олія
Олія обліпихи містить в собі високу концентрацію всіх вітамінів і мінералів, що містяться у свіжій ягоді.
Обліпихова олія має загоювальну,  антибактеріальну, заспокійливу дію. Застосовується навіть при лікуванні ракових захворювань і променевих ураженнях шкіри. При ангіні, грипі та інших ГРЗ обліпиховою олією рекомендується змащувати горло і закапувати ніс.
Цей засіб застосовується при обмороженнях, різних виразках, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, «жіночих» хворобах. Обліпиха допомагає відновити уражені клітини рогівки ока, застосовується при кон’юнктивіті, дефектах рогівки ока і опіках.


Косметичне застосування
Значно приємніше використовувати корисні властивості обліпихи для краси. І стосується це не тільки жінок. Перша і одна з найважливіших косметичних властивостей цієї чудової ягоди зацікавить швидше чоловіків, ніж представниць прекрасної статі. Відвар з обліпихи — чудовий засіб проти випадіння волосся і облисіння. Якщо немає можливості самому зробити відвар, то можна купити шампунь з екстрактом обліпихи в магазині. Корисні властивості обліпихи поліпшать стан ваших волосяних цибулин, зроблять волосся більш густим і блискучим. Лікарі рекомендують також робити маски для волосся з обліпихи.
Крім загоєння опіків і рубців, крем з вмістом обліпихи зробить кращим колір обличчя, тон шкіри більш рівним і допоможе значно зменшити кількість зморшок.


Можна, але не всім
Як і в будь-якого продукту, в обліпихи є свої протипоказання. На щастя, їх небагато. Перш за все, варто пам’ятати, що обліпиха є вкрай сильним засобом з підвищеним вмістом біологічно активних речовин. В ягоді особливо багато каротину, який може викликати алергічну реакцію при серйозних порушеннях імунітету. Свіжі плоди і сік не можна вживати людям, що страждають на виразкову хворобу шлунка, гастрит з підвищеною кислотністю. Для них корисна тільки олія обліпихи.
З обережністю слід давати ягоди, сік, олію обліпихи дітям. Обліпиха діє збудливо на їх нервову систему, тому у них можливі розлади сну.   Не менш обережно слід поставитися до препаратів з цієї лікарської рослини літнім людям. У них можливе підвищення кров’яного тиску і прискорене серцебиття.

 

Володимир Бодак


19.02.2017 4601 3
Коментарі (3)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1167
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2883
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1012
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1071
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1076 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3182 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

933

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

807

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1105
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

178
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2373
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1166
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

471
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15089
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7399
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

833
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

397
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

308
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

391
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

678
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1127