Кого захищає ОСЦПВ: що потрібно знати про автоцивілку

Кожен власник транспортного засобу в Україні має оформити договір ОСЦПВ (обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності), або як його ще називають — «автоцивілку». Багато водіїв, купуючи поліс, вважають, що страхують своє авто. Насправді це не так. Експерти компанії «Арсенал Страхування» пояснюють, що дає власнику транспортного засобу покупка такої страховки.

Що таке ОСЦПВ та які витрати покриває договір

ОСЦПВ — це обов’язковий вид страхування, призначення якого полягає в фінансовому захисті постраждалої сторони у випадку ДТП. Автоцивілка гарантує часткове або повне відшкодування страховою компанією збитків, завданих майну, здоров’ю чи життю постраждалих у результаті аварії. Купуючи такий поліс, власник автомобіля страхує свою відповідальність перед третіми особами у випадку, якщо стане винуватцем ДТП. Згідно з таким договором він не має права вимагати відшкодування збитків щодо власного транспортного засобу.

Автоцивілку потрібно оформляти щороку. Страхова сума за договором на одного потерпілого становить 130 тис. грн за шкоду, спричинену майну, та 260 тис. грн за збиток, нанесений здоров’ю та життю третьої особи. За одним полісом виплати можуть отримати не більше ніж 5 потерпілих.

Як оформити автоцивілку

Оформити поліс ОСЦПВ можна в найближчому відділенні вибраної страхової компанії. Сьогодні багато власників транспортних засобів воліють купувати страховку онлайн. Електронний документ має таку саму юридичну силу, що й паперовий. Окрім того, оформлення автоцивілки онлайн має низку переваг. Такий документ, наприклад, неможливо загубити. Його можна показувати правоохоронцям з екрана смартфона чи планшета. Справжність поліса перевіряють, ввівши відомості про нього в інформаційну базу.

Щоб оформити документ, потрібен закордонний паспорт чи посвідчення водія. Необхідно також вказати ІНПП.

Як відбувається виплата по автоцивілці на практиці

У випадку ДТП потрібно зафіксувати страхову подію. Заяву страховику краще подати відразу, проте можна це зробити не пізніше, ніж через три дні після аварії. Потерпілому також потрібно звернутися до страховика винуватця. ДТП фіксують згідно з ПДР. Зробити це можна, оформивши європротокол самостійно або за участі поліції. Перший варіант можливий за таких умов:

  • відсутні тілесні ушкодження;
  • кожен з учасників ДТП має чинний поліс ОСЦПВ;
  • потерпілому завданий збиток не більш ніж на 50 тис. грн;
  • учасники ДТП дійшли згоди й визначили винуватця;
  • у водіїв відсутні ознаки алкогольного сп'яніння.

В інших випадках фіксування страхової події може відбуватися тільки після виклику поліцейських. Вони складуть схему аварії та протокол. Після цього потрібно звернутися в страхову компанію винуватця, аварійний комісар якої оцінить збитки потерпілого та складе акт огляду.

Відшкодування здійснюється через виплату на картку третьої особи після отримання всіх документів від обох сторін. Гроші також можуть бути перераховані на рахунок СТО.

Партнерський матеріал


17.08.2022 758
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

376
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

367
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14011 8
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1605
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

897
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6193

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

658

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1488

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1298

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1184
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

542
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

682
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1603
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

621
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

911
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5945
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13748
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

278
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

575
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

504
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

818 2