"єОселя": Івано-Франківщина — одна з областей, де найбільше беруть пільгових кредитів на житло

31-річний Володимир Пиптюк – нацгвардієць. На захист батьківщини став 6 років тому. Має дружину Анну та синочка Давида. Досі житло молоде подружжя орендувало, але завжди мріяло про власну затишну квартиру, де місця вистачає усім. 

Якби не державна програма пільгового кредитування «єОселя», то, кажуть Пиптюки, мріяти їм би ще довго довелося. Але сьогодні вони стали власниками 2-кімнатної квартири площею 69 кв. м у житловому комплексі «U ONE», збудованому компанією blago. Адже як військовслужбовець, Володимир, відповідно до умов цієї іпотеки, має пільги – лише 3% річних упродовж перших 10 років, далі – 7%, кредит  розтермінований на 20 років. 

«Ми порахували, що на погашення кредиту за програмою «єОселя» будемо витрачати приблизно третину мого доходу. Це трохи більше, ніж коли ми житло орендували. Але ця квартира – наша, власна! І це головне. Це те, що зможемо передати нашій дитині, коли вона підросте, - каже Володимир. Анна продовжує: - Я завжди вважала, що простому молодому подружжю нереально купити власне житло в обласному центрі. Я в декреті, тобто офіційного доходу не можу показати перед банком. Але в цьому випадку в пріорітеті заробітня плата чоловіка-військового, його кредитна історія. Тож мрія стала реальністю. Однозначно, без «єОселі» ми б власної квартири ще довго не мали б.» 

Івано-Франківщина – одна з областей, де люди найактивніше користуються «єОселею». У січні, відколи фахівці відновили після масштабної кібератаки росії усі сервіси, реєстри та «Дію», мешканці області оформили 15 нових пільгових іпотек. Як повідомила голова ОВА Світлана Онищук, це третій показник після Києва та Київської області.

Лише одна будівельна компанія blago наразі акредитована за програмою «єОселя» на Прикарпатті. Однак кількість житлових комплексів і темпи, з якими вона їх зводить, цілком задовільняють попит. Покупці мають вибір: смарт-квартира, однокімнатне житло чи кілька-кімнатні апартаменти, центр міста чи тихий спальний район. Окрім того, компанія швидко налагодила співпрацю за цією програмою з усіма державними банками, а також кількома приватними, які працюють з «єОселею». 

Загалом відколи почала працювати ця програма пільгового державного кредитування, blago продала вже 340 квартир як на первинному ринку нерухомості, тобто у будинках, які ще будуються, так і на вторинному – йдеться про нове, але вже здане в експлуатацію житло. 

«Найбільше запитів ми отримуємо від військових та працівників силових структур, - кажуть забудовники. – І це логічно, адже ці люди – у пільговій категорії, мають ставку лише 3% річних. Тож придбання власного житла для них є цілком доступною реальністю. До цієї ж пільгової категорії також належать педагоги, науковці, медики. Але вони наразі квартири купують менш активно. Окрім того, «єОселя» передбачає ще одну пільгову категорію зі ставкою 7% річних – це ветерани та члени їх сімей, родини загиблих, учасники бойових дій, ВПО, люди, які взагалі не мають житла.»

До слова, умови «єОселі» стають дедалі лояльнішими. Наприкінці минулого року банки зменшили первинний внесок на 10%, а процес оформлення документів спростили до мінімуму. 

Загалом за весь час реалізації програми вже 15,3 тис. українських родин отримали понад 24,9 млрд. грн. пільгової іпотеки. Надалі очікується, що ця програма ще більше активізується, адже наприкінці минулого року уряд спрямував на розвиток «єОселі» додаткові 20 млрд. грн. А це дасть змогу банкам-партнерам проєкту надавати ще більше вигідних кредитів українцям.

Реклама

 

 


17.02.2025 742
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2556
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

19922
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1769
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1251 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2282
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3906

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

348

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2032

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

712

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1327
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

397
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

923
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24420
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

658
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

622
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

765
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1653
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8081
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

526
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

792
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2081 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

750