"єОселя": Івано-Франківщина — одна з областей, де найбільше беруть пільгових кредитів на житло

31-річний Володимир Пиптюк – нацгвардієць. На захист батьківщини став 6 років тому. Має дружину Анну та синочка Давида. Досі житло молоде подружжя орендувало, але завжди мріяло про власну затишну квартиру, де місця вистачає усім. 

Якби не державна програма пільгового кредитування «єОселя», то, кажуть Пиптюки, мріяти їм би ще довго довелося. Але сьогодні вони стали власниками 2-кімнатної квартири площею 69 кв. м у житловому комплексі «U ONE», збудованому компанією blago. Адже як військовслужбовець, Володимир, відповідно до умов цієї іпотеки, має пільги – лише 3% річних упродовж перших 10 років, далі – 7%, кредит  розтермінований на 20 років. 

«Ми порахували, що на погашення кредиту за програмою «єОселя» будемо витрачати приблизно третину мого доходу. Це трохи більше, ніж коли ми житло орендували. Але ця квартира – наша, власна! І це головне. Це те, що зможемо передати нашій дитині, коли вона підросте, - каже Володимир. Анна продовжує: - Я завжди вважала, що простому молодому подружжю нереально купити власне житло в обласному центрі. Я в декреті, тобто офіційного доходу не можу показати перед банком. Але в цьому випадку в пріорітеті заробітня плата чоловіка-військового, його кредитна історія. Тож мрія стала реальністю. Однозначно, без «єОселі» ми б власної квартири ще довго не мали б.» 

Івано-Франківщина – одна з областей, де люди найактивніше користуються «єОселею». У січні, відколи фахівці відновили після масштабної кібератаки росії усі сервіси, реєстри та «Дію», мешканці області оформили 15 нових пільгових іпотек. Як повідомила голова ОВА Світлана Онищук, це третій показник після Києва та Київської області.

Лише одна будівельна компанія blago наразі акредитована за програмою «єОселя» на Прикарпатті. Однак кількість житлових комплексів і темпи, з якими вона їх зводить, цілком задовільняють попит. Покупці мають вибір: смарт-квартира, однокімнатне житло чи кілька-кімнатні апартаменти, центр міста чи тихий спальний район. Окрім того, компанія швидко налагодила співпрацю за цією програмою з усіма державними банками, а також кількома приватними, які працюють з «єОселею». 

Загалом відколи почала працювати ця програма пільгового державного кредитування, blago продала вже 340 квартир як на первинному ринку нерухомості, тобто у будинках, які ще будуються, так і на вторинному – йдеться про нове, але вже здане в експлуатацію житло. 

«Найбільше запитів ми отримуємо від військових та працівників силових структур, - кажуть забудовники. – І це логічно, адже ці люди – у пільговій категорії, мають ставку лише 3% річних. Тож придбання власного житла для них є цілком доступною реальністю. До цієї ж пільгової категорії також належать педагоги, науковці, медики. Але вони наразі квартири купують менш активно. Окрім того, «єОселя» передбачає ще одну пільгову категорію зі ставкою 7% річних – це ветерани та члени їх сімей, родини загиблих, учасники бойових дій, ВПО, люди, які взагалі не мають житла.»

До слова, умови «єОселі» стають дедалі лояльнішими. Наприкінці минулого року банки зменшили первинний внесок на 10%, а процес оформлення документів спростили до мінімуму. 

Загалом за весь час реалізації програми вже 15,3 тис. українських родин отримали понад 24,9 млрд. грн. пільгової іпотеки. Надалі очікується, що ця програма ще більше активізується, адже наприкінці минулого року уряд спрямував на розвиток «єОселі» додаткові 20 млрд. грн. А це дасть змогу банкам-партнерам проєкту надавати ще більше вигідних кредитів українцям.

Реклама

 

 


17.02.2025 657
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

774
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

1748
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3322
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2251 4
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

4453
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

6206

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

610

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

547

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

535

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

574
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10169
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1004
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

953
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

795
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2599
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1012
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

1321
23.04.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34264 1
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

457
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

526
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

867 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

1085