"єОселя": Івано-Франківщина — одна з областей, де найбільше беруть пільгових кредитів на житло

31-річний Володимир Пиптюк – нацгвардієць. На захист батьківщини став 6 років тому. Має дружину Анну та синочка Давида. Досі житло молоде подружжя орендувало, але завжди мріяло про власну затишну квартиру, де місця вистачає усім. 

Якби не державна програма пільгового кредитування «єОселя», то, кажуть Пиптюки, мріяти їм би ще довго довелося. Але сьогодні вони стали власниками 2-кімнатної квартири площею 69 кв. м у житловому комплексі «U ONE», збудованому компанією blago. Адже як військовслужбовець, Володимир, відповідно до умов цієї іпотеки, має пільги – лише 3% річних упродовж перших 10 років, далі – 7%, кредит  розтермінований на 20 років. 

«Ми порахували, що на погашення кредиту за програмою «єОселя» будемо витрачати приблизно третину мого доходу. Це трохи більше, ніж коли ми житло орендували. Але ця квартира – наша, власна! І це головне. Це те, що зможемо передати нашій дитині, коли вона підросте, - каже Володимир. Анна продовжує: - Я завжди вважала, що простому молодому подружжю нереально купити власне житло в обласному центрі. Я в декреті, тобто офіційного доходу не можу показати перед банком. Але в цьому випадку в пріорітеті заробітня плата чоловіка-військового, його кредитна історія. Тож мрія стала реальністю. Однозначно, без «єОселі» ми б власної квартири ще довго не мали б.» 

Івано-Франківщина – одна з областей, де люди найактивніше користуються «єОселею». У січні, відколи фахівці відновили після масштабної кібератаки росії усі сервіси, реєстри та «Дію», мешканці області оформили 15 нових пільгових іпотек. Як повідомила голова ОВА Світлана Онищук, це третій показник після Києва та Київської області.

Лише одна будівельна компанія blago наразі акредитована за програмою «єОселя» на Прикарпатті. Однак кількість житлових комплексів і темпи, з якими вона їх зводить, цілком задовільняють попит. Покупці мають вибір: смарт-квартира, однокімнатне житло чи кілька-кімнатні апартаменти, центр міста чи тихий спальний район. Окрім того, компанія швидко налагодила співпрацю за цією програмою з усіма державними банками, а також кількома приватними, які працюють з «єОселею». 

Загалом відколи почала працювати ця програма пільгового державного кредитування, blago продала вже 340 квартир як на первинному ринку нерухомості, тобто у будинках, які ще будуються, так і на вторинному – йдеться про нове, але вже здане в експлуатацію житло. 

«Найбільше запитів ми отримуємо від військових та працівників силових структур, - кажуть забудовники. – І це логічно, адже ці люди – у пільговій категорії, мають ставку лише 3% річних. Тож придбання власного житла для них є цілком доступною реальністю. До цієї ж пільгової категорії також належать педагоги, науковці, медики. Але вони наразі квартири купують менш активно. Окрім того, «єОселя» передбачає ще одну пільгову категорію зі ставкою 7% річних – це ветерани та члени їх сімей, родини загиблих, учасники бойових дій, ВПО, люди, які взагалі не мають житла.»

До слова, умови «єОселі» стають дедалі лояльнішими. Наприкінці минулого року банки зменшили первинний внесок на 10%, а процес оформлення документів спростили до мінімуму. 

Загалом за весь час реалізації програми вже 15,3 тис. українських родин отримали понад 24,9 млрд. грн. пільгової іпотеки. Надалі очікується, що ця програма ще більше активізується, адже наприкінці минулого року уряд спрямував на розвиток «єОселі» додаткові 20 млрд. грн. А це дасть змогу банкам-партнерам проєкту надавати ще більше вигідних кредитів українцям.

Реклама

 

 


17.02.2025 684
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1226
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2051 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7430
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15169 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2012

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

208

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1029

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1818
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

215
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

596
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

830
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

837
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1896
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

929
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35079 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

422
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

563
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

891
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

795