"єОселя": Івано-Франківщина — одна з областей, де найбільше беруть пільгових кредитів на житло

31-річний Володимир Пиптюк – нацгвардієць. На захист батьківщини став 6 років тому. Має дружину Анну та синочка Давида. Досі житло молоде подружжя орендувало, але завжди мріяло про власну затишну квартиру, де місця вистачає усім. 

Якби не державна програма пільгового кредитування «єОселя», то, кажуть Пиптюки, мріяти їм би ще довго довелося. Але сьогодні вони стали власниками 2-кімнатної квартири площею 69 кв. м у житловому комплексі «U ONE», збудованому компанією blago. Адже як військовслужбовець, Володимир, відповідно до умов цієї іпотеки, має пільги – лише 3% річних упродовж перших 10 років, далі – 7%, кредит  розтермінований на 20 років. 

«Ми порахували, що на погашення кредиту за програмою «єОселя» будемо витрачати приблизно третину мого доходу. Це трохи більше, ніж коли ми житло орендували. Але ця квартира – наша, власна! І це головне. Це те, що зможемо передати нашій дитині, коли вона підросте, - каже Володимир. Анна продовжує: - Я завжди вважала, що простому молодому подружжю нереально купити власне житло в обласному центрі. Я в декреті, тобто офіційного доходу не можу показати перед банком. Але в цьому випадку в пріорітеті заробітня плата чоловіка-військового, його кредитна історія. Тож мрія стала реальністю. Однозначно, без «єОселі» ми б власної квартири ще довго не мали б.» 

Івано-Франківщина – одна з областей, де люди найактивніше користуються «єОселею». У січні, відколи фахівці відновили після масштабної кібератаки росії усі сервіси, реєстри та «Дію», мешканці області оформили 15 нових пільгових іпотек. Як повідомила голова ОВА Світлана Онищук, це третій показник після Києва та Київської області.

Лише одна будівельна компанія blago наразі акредитована за програмою «єОселя» на Прикарпатті. Однак кількість житлових комплексів і темпи, з якими вона їх зводить, цілком задовільняють попит. Покупці мають вибір: смарт-квартира, однокімнатне житло чи кілька-кімнатні апартаменти, центр міста чи тихий спальний район. Окрім того, компанія швидко налагодила співпрацю за цією програмою з усіма державними банками, а також кількома приватними, які працюють з «єОселею». 

Загалом відколи почала працювати ця програма пільгового державного кредитування, blago продала вже 340 квартир як на первинному ринку нерухомості, тобто у будинках, які ще будуються, так і на вторинному – йдеться про нове, але вже здане в експлуатацію житло. 

«Найбільше запитів ми отримуємо від військових та працівників силових структур, - кажуть забудовники. – І це логічно, адже ці люди – у пільговій категорії, мають ставку лише 3% річних. Тож придбання власного житла для них є цілком доступною реальністю. До цієї ж пільгової категорії також належать педагоги, науковці, медики. Але вони наразі квартири купують менш активно. Окрім того, «єОселя» передбачає ще одну пільгову категорію зі ставкою 7% річних – це ветерани та члени їх сімей, родини загиблих, учасники бойових дій, ВПО, люди, які взагалі не мають житла.»

До слова, умови «єОселі» стають дедалі лояльнішими. Наприкінці минулого року банки зменшили первинний внесок на 10%, а процес оформлення документів спростили до мінімуму. 

Загалом за весь час реалізації програми вже 15,3 тис. українських родин отримали понад 24,9 млрд. грн. пільгової іпотеки. Надалі очікується, що ця програма ще більше активізується, адже наприкінці минулого року уряд спрямував на розвиток «єОселі» додаткові 20 млрд. грн. А це дасть змогу банкам-партнерам проєкту надавати ще більше вигідних кредитів українцям.

Реклама

 

 


17.02.2025 622
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

462
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1257
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2185 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1057
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2980
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2054

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

824

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

984

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1414

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2014
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26296 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

703
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

903
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2931
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1181
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

889
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1151
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1148
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

346
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4154
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1016
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1581