Як відновити імунітет після «зимової сплячки»

Можливо цьогорічна зима не здивувала нас великим снігопадом чи сильними морозами, а навіть навпаки, була аномально теплою, та знижений імунітет традиційно нагадує про себе на початку весни.

Особливої актуальності дане питання набуло у період  розповсюдження вірусних інфекцій. Люди панікують і це проявляться повсюди. Як захистити себе?


Чому природній захист знижується взимку?

Першою причиною є недостатнє вживання природних вітамінів. У зимовий період ми переважно вживаємо жири та вуглеводи. Чому так?

Взимку майже неможливо знайти справді натуральні свіжі овочі та фрукти. Товари на прилавках супермаркетів та ринків як мінімум можуть неприємно вразити ціною та вмістом нітратів. Тому деякі люди вдаються до самостійного прийому вітамінних препаратів у формі таблеток, капсул, сиропів та ін. Але всі ми знаємо, до чого може призвести самолікування. Люди вдаються до таких помилок, як неправильна комбінація вітамінів, порушення дозування в залежності від віку та ін.

Також взимку організм людини постійно піддається стресовим ситуаціям, дії холоду, як місцевій, так і загальній, людина зазнає хронічної втоми та депресії.

Надалі ми бачимо просту ланцюгову реакцію: недостатність вітамінів – знижений імунітет – знижена опірність організму до інфекційних захворювань – часті простуди, ГРВі, грип та ін.

Що робити для підвищення імунного захисту?

Перше, що можна зробити для покращення імунітету – це поступове збагачення організму вітамінами та мінералами. Де знайти необхідні мікроелементи? Ловіть список!

  • Вітамін А – морква, горіхи, печінка, гречка. Цей вітамін жиророзчинний, тому до даних продуктів рекомендовано додавати жир, наприклад, рослинну олійку.
  • Вітаміни групи В – морська риба, гіркий шоколад, бобові.
  • Вітамін С – квашена капуста, шипшина, цибуля та часник.
  • Вітамін Д – вершкове масло, морепродукти, гриби. Варто зауважити, що вітамін Д синтезується тільки під дією ультрафіолету. Тому варто по кілька хвилин виходити на балкон, щоб отримати сонячні ванни.
  • Вітамін Е – яйця, соєві боби, морква, мигдаль.
  • Вітамін К – м’ясо, шпинат, капуста.

Окрім харчування потрібно загартовувати організм. Але не варто обливатися холодною водою надворі. Достатньо щоденний контрастний душ. Одягайтесь згідно з температурою – не закутуйтесь у 100 шарів одягу і не одягайте одяг зі штучних матеріалів.

Як захистити себе у теперішній період?

Для того, щоб захистити себе від інфекцій та покращити імунний захист організму, варто в першу чергу не впадати у паніку і не робити дурниць. Не використовуйте кишеньковий антисептик кожних 5 хвилин – постійна дія санітайзера знищить не тільки шкідливі, а й корисні мікроорганізми, а це зробить вас більш чутливими. Достатньо миття рук з милом.

Запам’ятайте! Марлева маска не захистить вас на вулиці, вона призначена для того, щоб хвора особа не поширювала збудника у довкілля. Не варто носити маски, якщо ви здорові, адже якщо ви ще  носите її понад 2 години, то ви ще більше наражаєте себе на небезпеку!

Не вживайте самостійно противірусні, імуномодулятори та навіть вітаміни! І, цей факт може здивувати вас, та антибіотики ніяк не впливають на вірусні інфекції. Всі ці препарати можна приймати тільки після призначення спеціаліста. Наголошую, що остеопат, гомеопат та інстаграм-блогер – це не спеціаліст! Зверніться до вашого сімейного лікаря.

Поставтесь до власного здоров’я відповідально! Бажаю вам доброго здоров’я!


Ольга Луговська – сімейний лікар медичного центру Оксфорд Медікал, заступник головного лікаря, голова ЛКК


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

216
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1334
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2435 2
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3584
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2907
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2117

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

583

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

429

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1609

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1766
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

255
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

475
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

771
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4936
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

331
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

844
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10091
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

470
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

224
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

344
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

372
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

691