Ганебний цифровий "дерибан"

 

Завершився нарешті "дерибан" частот для цифрового мовлення. Називати цей ганебний розподіл частот конкурсом язик не повертається.

 

У конкурсах існують певні критерії та правила, нарешті існує змагальність між конкурсантами. Тут нічого подібного не було. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення просто роздала цифрові частоти декільком провладним олігархічним групам і собі. Рада також ніби-то між іншим зробила крок до повного знищення незалежного регіонального мовлення.



Отже, хто отримав частоти. На загальнонаціональному рівні 8 частот отримала група "Інтер", яка ніби-то належить Хорошковському, 3 частоти отримала "Україна" Ахметова, ще 3 частоти – нові компанії Едуарда Прутніка (за даними "Телекритики") по одній частоті отримали Національний Банк на чолі з Арбузовим, компанія Бориса Колесникова і компанія "Тоніс", яка за даними преси вже належить сину Януковича. Було ще декілька маловідомих компаній, які поки що незрозуміло кому належать. Група Пінчука єдина, хто зберіг статус кво. Вони отримали місця у мультиплексах для всіх своїх існуючих загальнонаціональних телеканалів. З олігархів найбільше втратив Коломойський – він отримав лише дві загальнонаціональні частоти для "1+1" і "ТЕТ". Канал "2+2" не отримав нічого, як і канал "Сіті". Нам відмовили, не пояснивши причин і віддавши перевагу неіснуючим компаніям з незрозумілою приналежністю. Це і є цензура.



На регіональному рівні взагалі абсурдна картина. Новостворені, зареєстровані в Києві компанії "Партнер-ТВ", "ТВ Вибір", "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ" та "Лідер ТВ", у багатьох з яких один нікому не відомий власник, чомусь виграли частоти у всіх регіонах.

 

Ці компанії ніколи раніше не працювали і точно не є регіональними. Вірніше, "регіональними" у партійному розуміні, скоріше за все, вони є, але в ефірі не мовить жоден з них. Поталанило одеситам. Частково. Там дозволили працювати двом компаніям Ківалова і одній – близькій до Костусєва, але вони, принаймі, місцеві. В Луганську хоча б у чомусь щастя "привалило" Володимиру Ландіку. Його компанія отримала частоти, як і компанія близька до Валерія Галенка. Всі вони належать регіоналам, але тим не менше давно працюють в ефірі і їхнє ліцензування є хоча б виправданим.



У Дніпропетровську відмовили і компанії Коломойського "9 канал" і компанії колишнього голови Нацради Бориса Холода "Співдружність", хоча ці компанії з історією та досвідом. В Івано-Франківську залишились без ліцензій і відома "3 студія" і телекомпанія "Вежа", у Києві не видали ліцензію каналу "Сіті". У Львові – жоден з міських каналів ані "Міст", ані ТРК "Люкс" ліцензій не отримали, в Рівному теж жодна місцева приватна телекомпанія не отримала ліцензії, в тому числі відома "Рівне-1". У Тернополі без ліцензії залишилося "ТВ-4". У Харкові – "Сімон", "Фора", "Фаворит", "Право АТВК", "АТН". У Чернівцях – "ТВА".



Це лише частина відомих телекомпаній, більшість з яких ровесники незалежної України. Я багато років знаю і керівників цих компаній і журналістів, які там працюють. Це справжні фахівці, які телебаченню присвячують життя. Але менше лірики. Я знаю також, досить давно члена Нацради Оксану Головатенко. По-людськи я їй симпатизую. І саме тому мені боляче і прикро, що вона змогла порушити будь-які правила совісті і моралі, голосуючи за знищення місцевого мовлення, щоб надати частоти своєму громадському чоловікові Юрію Каплуненко і його компанії "ЄС Продакшен груп" (UBR). Адже ця компанія не є регіональною, хоча "перемогла" в 11 обласних центрах на 18 серпня ніякі власники в цій компанії не змінювались. Витяг з державного реєстру я додаю нижче.



Мені б дуже хотілося, щоб члени Нацради, які брали участь в цих голосуваннях, скасували свої ганебні рішення у тій частині, яка була не чесною, аморальною та протизаконною. Я не вірю, що вони хочуть аби їхні діти жили в країні, де чиновники так приймають рішення.



Перед цим "конкурсом" я публікував статті і в "Дзеркалі тижня" і тут на блозі писав про всі політичні та економічні небезпеки, які він в собі несе. Я закликав прийти подивитися на це неподобство парламентарів та громадських діячів. Депутатів в Нацраді я не бачив жодного. Для багатьох моїх колег популярне нині гасло про "не нашу війну" розповсюджувалося і на цей "дерибан". Вони сподівалися, мабуть, що у чиновників теперішньої адміністрації є совість, що їх, таких компромісних і неопозиційних, або навіть провладних, як Ігор Шкіря з його "Першим діловим" каналом точно не образять. Не потрібно бути наївними. З'їсте це лайно зараз – будете жити у ньому все життя. ТВі активно висвітлював ці події у новинах. Ми готові надати можливість висловити свою точку зору всім зацікавленим у правді, пише Микола Княжицький у своєму блозі на УП.

Як раніше повідомляла "Фіртка", серед заявників івано-франківських телекомпаній не отримали ліцензії ТРК "3-студія", ТРК Вежа" та інші телекомпанії, що давно працюють в області.

Переможцями конкурсу на канали в Івано-Франківській області стали:
1. ТОВ „Телерадіокомпанія РАІ”, м. Бурштин Івано-Франківської обл.
2. Івано-Франківська ОДТРК, м. Івано-Франківськ
3. ТОВ „ПАРТНЕР ТВ”, м. Київ
4. Івано-Франківське обласне телебачення „Галичина”, м. Івано-Франківськ.


На місця у мультиплексі претендувала ще низка компаній: ПП «Телерадіокомпанія „НТК”», м. Коломия, ТОВ-ТРК «Міст ТБ» (телеканал Zik), ТОВ ТРК «3-Студія», ТОВ «Медіа сервісез Україна», МКП ТРК «Вежа», КП Державна студія «Калуське міське телебачення», ТОВ «Гравіс» (телеканал «Сіті»), ПрАТ «Телерадіокомпанія Люкс» (канал 24), ТОВ «ЄС Продакшен груп (UBR). КП «Калуська районна ТРО „Незалежність” Калуської районної ради зняла свою заявку з конкурсу. Заявку ДС “Калуське міське телебачення” члени Нацради відхилили.



Витяг з держреєстру:






19.08.2011 2524 1
Коментарі (1)

гість 2011.08.19, 23:45
не зовсім вірна інформація. Оскільки ТРК "Вежа" та КП «Калуська районна ТРО „Незалежність” отримали право на роботу у цифровому форматі, оскільки під назвою "РАЇ" саме в даному випадку йдетья не одну бурштинську компанію, а про об'эднання з 7-ми регіональних мовників. Одна з цих семи - РАЇ, потім Вежа, потім - калуська компанія і ще 4 ТРК.
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1019
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1585
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3460 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2689
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3557 1
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3092

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

425

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

882

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

898

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1528
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

471
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3328
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20832
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1298
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

582
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

652
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1212
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

358
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

234
10.02.2025

Президент США Дональд Трамп заявив, що мав телефонну розмову з путіним та спробував домовитися про припинення російсько-української війни.  

399
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3741 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

783 1